Patryk3802

Amazone D4 D5 D7

Polecane posty

Patryk3802    200

Witam Bardzo proszę o pomoc Kupiłem siewnik Amazone D5 ale bez tabeli wysiewu i instrukcji obsługi. Od tego kogo kupowałem nie wie jak ustawić gdyż jest tylko handlarzem. Zależy mi wysiać 3 - 3,2kg/ha Ale niestety przy próbie kręconej przy ustawieniu najwolniejszych obrotów przekładni wysiewa mi 4,7kg/ha ;/ Na wspólne rolki wysiewające drobnego i normalnego wysiewu czy je trzeba przestawić? czy jak? Zasuwy lejek trzeba w jakiej pozycji trzeba ustawić? Posiadacze siewników D5 a nawet D4 proszę o pomoc... Chciałem siać jutro rzepak... Liczę na szybką pomoc z góry dziękuje. P.S do moderatora forum szukałem takiego tematu ale nie znalazłem więc jak by co proszę o przeniesienie:)


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Kółka przestawiłem, wajchy ustawiłem na 2 i 18 denka na 0 i zasuwy na 75% otwarte i wysiewa mi 1,5kg/ha. Ale problem w tym że siewnik nie wysiewa mi równomiernie środkowe rolki sieją wiecej ziarna a krańcowe mniej bądź w ogóle. Jaki jest powód tego? W siewniku jest 4,7kg rzepaku, juz mnie nerwica bierze, kilkadziesiąt prób robiłem i g..no ! ;[ <_< <_< <_<

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26szcz    0

witam mam siewnik amazone d7 SpecialII nie mogę sobie poradzić z próbą kręconą za każdym razem wychodzi inny wynik wyremontowałem skrzynie i dalej to samo się dzieje morze ktoś podpowie co za przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Dołączam sie do pytania D7 specjal 2 kurde szukam i szukam tylko instrukcja po niemiecku ja robiłem ciagle na oko ale i wkurzam sie ze za każdym razem nie jestem pewny czy tyle wysieje ile trzeba :)

 

zgadzam sie z postem pod moim ;/

Edytowano przez Vladoo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

A masz pewnosc ze dobrze kręcisz? W probie musisz uwzglednic rozmiar kola i rozstaw lejków (czyli ich liczbę). My do naszego mielismy kilka stron tabel dla roznych kombinacji, dla roznych zboz itp itd.

 

Ostatecznie jednak i tak wychodzi w praniu (byle tylko wiedziec ile razy kolem zakrecic). Poza tym nie kręć na świezo zaprawionym ziarnie, jesli zaprawiasz na mokro. Musi troche wyschnac, bo tez Ci wyjdzie inaczej w probie, a inaczej na polu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26szcz    0

A masz pewnosc ze dobrze kręcisz? W probie musisz uwzglednic rozmiar kola i rozstaw lejków (czyli ich liczbę). My do naszego mielismy kilka stron tabel dla roznych kombinacji, dla roznych zboz itp itd.

 

Ostatecznie jednak i tak wychodzi w praniu (byle tylko wiedziec ile razy kolem zakrecic). Poza tym nie kręć na świezo zaprawionym ziarnie, jesli zaprawiasz na mokro. Musi troche wyschnac, bo tez Ci wyjdzie inaczej w probie, a inaczej na polu.

ja to rozumie ze koło wchodzi w gre ale jak ja kręce 160 razy kołem a nie korbą to czy jest lejków 25 czy 21 to na ha ma wysiać tyle samo ale jest problem w tym ze kręcę na 10 arów i wychodzi na na rzepaku 4 kg na ha a pojadę w pole to wysiewa o 1kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Witam odświezę temat. Kupiłem siewnik Amazone D5 typ 25 i powiem szczerze że nie bardzo wiem jak go ustawić , chodzi mi o wysiew. dodam tylko , że jest to wersja z przekładnią tzw "trybową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Witam odświezę temat. Kupiłem siewnik Amazone D5 typ 25 i powiem szczerze że nie bardzo wiem jak go ustawić , chodzi mi o wysiew. dodam tylko , że jest to wersja z przekładnią tzw "trybową"

cześć ale wysiew czego? mam kopie książki od d4 i d5,posiadam d4 też na trybach. tylko by pomóc musze znać jaką masz odległość między rurkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Chodzi mi o wysiew podstawowych nasion - owies, jęczmień ,pszenżyto mój siewnik posiada 17 lejków rozstawionych około 14 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanius47    0

ja to rozumie ze koło wchodzi w gre ale jak ja kręce 160 razy kołem a nie korbą to czy jest lejków 25 czy 21 to na ha ma wysiać tyle samo ale jest problem w tym ze kręcę na 10 arów i wychodzi na na rzepaku 4 kg na ha a pojadę w pole to wysiewa o 1kg mniej

 

 

witam, ja posiadam również ten siewnik d7 specjal II 25 jestem zadowolony właśnie przerabiam belkę zagarniającą z zębów prostych na zęby jak w nowszych typach także po przejeździe pole zostaję idealnie prostę co ogromną rolę odgrywa później na wchodach,koszt takiego zęba wynosi 9 zł.od polskiego famarola i 8szt. wystarczy. polecam ten pomysł do poprawy jakości, a co do wysiewu pamiętać trzeba również o ciśnieniu w kole że w obu musi być równo i nie wiecej jak dwie atmosfery,i tu może być problem dlaczego w próbie kręconej tak a w polu inaczej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariattsw    0

Witam

Koledzy podałby ktorys z was jakies namiary gdzie mozna kupić w Polsce części do amazone d5 będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariattsw    0

Witam

Koledzy podałby ktorys z was jakies namiary gdzie mozna kupić w Polsce części do amazone d5 będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Witam panowie,odkopię temat,kuzyn kupił d4 3m,czy siejecie nim rzepak?w tym tygodniu chcemy spróbować bo dopiero pogoda pozwala,ale jest problem jak go ustawić?ma rolki drobnego wysiewu,jakie numery ustawienia skrzyni?liczę na waszą pomoc.dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Mam D7 2.5 metra i chcę zrobić ścieżki przejazdowe w rzepaku.  2 lata temu robiłem ścieżki ale wcale ich nie było, z zbożach wychodzą idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj