Skocz do zawartości

Zdjęcie

c-360 topi bezpiecznik

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 16 sierpień 2011 - 19:48

c-360 topi bezpiecznik od jakiegos czasu w mojej c-360 pojawiła się taka sytuacja że topi mi bezpiecznik od świateł, nawet jak nie włączam ich. Mam teraz włożony bezpiecznik 16A, bo bo jak włoże 8A to jak włącze światła to przepala go po chwili. dodam że instalacja jest dość nowa, ma 3 lata, ale wcześniej było ok.proszę o szybką pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
c-360 topi bezpiecznik Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:07

c-360 topi bezpiecznik U mnie było to samo zmieniałem stacyjkę, skrzynkę bezpieczników, przewody a okazało się, że zwarcie było w gnieździe do przyczep.

#3 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:42

c-360 topi bezpiecznik no ale mi topi jak sam ciągnik jest i to dziwne bo nawet jak światła są wyłączone

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:56

c-360 topi bezpiecznik czyli gdzies musi byc zwarcie i idzie za duzy prad poszukaj pod "deklem " czy nic nie zwiera

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#5 Share szczepanursus

szczepanursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:56

c-360 topi bezpiecznik pewnie kabelki robią zwarcie a najlepiej to jec do elektromechanika

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:59

c-360 topi bezpiecznik jak wszystko dokladnie przejrzy to sam sobie poradzi bez elektryka wkoncu to nie fendt :D skoro go topi to musi gdzies zwierac z czyms na co idzie duzy prad

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:06

c-360 topi bezpiecznik Jutro rozkręcę to kostkę pod siedzeniem i zobaczę

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 05:54

c-360 topi bezpiecznik Nie napisałeś jakie to światła,pozycyjne,mijania czy może drogowe?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 08:31

c-360 topi bezpiecznik wlasnie
jesli sa to lampy przednie to nic nie da rozkrecenie tej kostki

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 18:24

c-360 topi bezpiecznik ja mam mijania z pozycyjnymi podłączone, tzn jak raz kluczyk przekręcę to powinny świecić na błotnikach, i małe żarówki w przednich, a ja nie mam małych żarówek tylko mi świecą mijania, i właśnie na tym ustawieniu mi pali. Swiatła drogowe świecą normalnie

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 18:41

c-360 topi bezpiecznik wiec ktoras zarowka ci pali lub kabel
sproboj odlaczyc jedna potem droga
a wogole to jakas dziwna sprawa :blink:

Polska B

#12 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:02

c-360 topi bezpiecznik bo kostkę pod siedzeniem przepatrzyłem dzisiaj i załozyłem nową, bo śruba sie zjechała, stacyjkę i bespieczniki przedmuchałem powietrzem i pojechałem prasować,a miałem 10km drogi i w połowie się stopił i wypadł

#13 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:31

c-360 topi bezpiecznik Jeśli masz spięte tak jak piszesz pozycyjne z mijania to nie ma co się dziwić, ze 8A pali od razu- 2x55W mijania + 2x5W na błotnikach białe i 2x5W na błotnikach czerwone to razem 130 watt/ 12 volt daje ponad 10A- 8A musi palić. Nasuwa się pytanie- czy światła pozycyjne na błotnikach na pewno mają żarówki 5W, widywałem okazy nadgorliwe wkładające żarówki 21W w światła pozycyjne "bo lepiej widać", zakładam także, że żarówki w reflektorach to 55/60 watt ,a nie mocniejsze. W takim przypadku było by już obciążenie ponad 190W czyli prąd ok 16A i może topić. Jeśli masz żarówki na błotnikach odpowiednie to pojawia się pytanie czy prasa ma światła- znaczy czy podpięte do ciągnika, chociaż nawet te 20 watt dodatkowo to nie problem. Warto sprawdzić czy na tym samym bezpieczniku nie są światła stop czy kierunki- nie wnikam w to co być powinno bo co ciągnik to każda sztuka ma chyba inaczej- ludzie grzebią i składają aby działało- co prawda to dodatkowe obciążenie, ale chwilowe i tylko 40 watt bez przyczepy i 16A musi temu spokojnie podołać.
Jest jeszcze kilka innych możliwości, ale to już kopanie w kablach no i masa opcji- to, że wiązka ma 3 lata nie znaczy, że jest doskonała. Teraz wszystko jest jakieś takie mniej trwałe.
Wszystko to oczywiście rozważania teoretyczne, bo napięcie w instalacji może być wyższe czyli wynikające dla nich prądy będą niższe, ale znając stan połączeń, przełączników itp. skłaniam się bardziej do wartości 12 volt bo spadki napięcia na poszczególnych elementach instalacji są raczej duże

Edytowany przez t-tas, 17 sierpień 2011 - 21:34.

#14 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:27

c-360 topi bezpiecznik Najlepiej to połącz tak jak powinno być, czyli pozycyjne na swoim bezpieczniku a mijania na oddzielnym. Jeżeli dalej będzie paliło, szukaj usterki w danym obwodzie od bezpiecznika do odbiorników. Cudów nie ma, albo jest zwarcie albo coś źle podłączone, może masz coś jeszcze podłączone pod ten bezpiecznik.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 10:21

c-360 topi bezpiecznik ale, z tego co ja zrozumialem, to on nie ma pozycji wogole z przodu, atak na mardinesie z przodu w lampach sa zarowki 45/40W
swojego czasu u nas w obrysowkach i tylnych byly zarowki 21W i nic sie nie dzialo, co prawda nigdy nic nie bylo podlaczane
wiec kolego jesli sam nie mozesz dojsc t odobry elektromechanik, badz nowa instalacja, tylko nie taka ze sklepu

Polska B

#16 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 18 sierpień 2011 - 10:32

c-360 topi bezpiecznik Mi jak paliło bezpiecznik to odłączałem po kolei światła, lewy przód, prawy, to samo z tyłu i znalazłem winowajcę.

#17 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 20:09

c-360 topi bezpiecznik żarówki są pozakładane takie jak powinny być, a w instalacji nic nie zmieniałem przy podłączeniu pod bezpieczniki, jest tak jak oryginalnie w wiązce było, jedynie z przodu nie miałem małych żaróweczek w lampach i pod duże podłączyłem. Teraz kupiłem 16a bezpieczniki, ale białe, i one widać są z jakiegoś innego plastiku robione i wczoraj talerzowałem w nocy i dobre 2 godz na światłach i na razie nie stopiłeo, ale przyczynę i tak muszę znaleść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:05

c-360 topi bezpiecznik Przyczyna jest najprawdopodobniej właśnie takie podłączenie tak jak ci napisał @t-tas po prostu bezpieczniki nie wytrzymuja co wynika z tego że wlaśnie po to są