Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki pastewnie

61 odpowiedzi na ten temat

#61 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:17

Buraki pastewnie Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D
Pozdrawiam
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki pastewnie Dzisiaj, 18:04
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki pastewnie Dzisiaj, 18:04
  •  

#62 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 17 luty 2015 - 17:23

Buraki pastewnie

Ja jakoś w ogóle nawozu na buraki nie stosuje, tylko obornik (mam jeszcze mniej niż Ty- 3 rządki po 7m dla 3-4 sztuk na zimę wystarczy, w tym roku mam zamiar więcej siać i zmian w uprawie nie planuję :P, ziemia dobra III klasa, płodozmian, buraki rosną bardzo dobrze tylko regularnie je plewię i okopuję, bo jak u mnie mówią burak lubi spulchnioną ziemię)

Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D
Pozdrawiam