Arni

Buraki pastewnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Ja jestem z Łódzkiego i u nas już sieją pastewne.

Odmiana jest bardzo ważna, np. Solidar jest to wielka nędza i jakbym za darmo nasiona dostał tej odmiany to i tak bym go nie zasiał.

Jak ktoś coś wie nie się wypowie na temat odmian, bo Kacper i Krakus mimo że wg. mnie najlepsze to niedostępne w sklepach z niewiadomych przyczyn.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1998    0

Aha to spoko ....

A może mi ktoś powiedzieć to co jest i jak wygląda ten "Bartosz"??

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

 

Spokojnie ci starczy ja na 3 sztuki sieje 10 arów, a buraków dostają bardzo dużo i idealnie wystarcza :)

30 arów na 10 sztuk to wystarczająco, nie powinno ci brakować ani zostać no chyba że dobrze obrodzom ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

O właśnie mi też by się jakiś przydał bo jest sporo pyrzu choć było pryskane na jesień Gallupem, ale wtedy był to nie użytek więc był sam chwast.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

Znacie może jakieś skuteczne opryski na chwasty w burakach ?

Ja pryskałem Dualem Gold i Pyraminem i efekt jest porządany wg. mnie. Środki można ze sobą mieszać. Jeden jest od jedno- a drugi od dwu-liściennych, nie pamiętam już dokladnie który jest który.

Teraz będę pryskał od mszycy opryskiem Bi i jakąś odżywkę jeszcze doleję, ale burak nie powschodzil za ładnie pomimo siania w wilgotną, dobrze doprawioną glebę :(

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Teraz zbliża się czas zbiorów więc pytanie kiedy wykopujecie buraki pastewne?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Już po zbiorach. Z 40 setnych wyszło jakieś 50ton. Niestety są bardzo pracochłonne. Nie wiem czy za rok będę sadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

jak wyglada skarmianie dla krow mlecznych u was zamiast czego dajecie i czy zwiksza wam to ilosc mlka? il zbiracie z ha .Ja chce w tym roku zasiac 2 ha dla krow mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D

Pozdrawiam


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jakoś w ogóle nawozu na buraki nie stosuje, tylko obornik (mam jeszcze mniej niż Ty- 3 rządki po 7m dla 3-4 sztuk na zimę wystarczy, w tym roku mam zamiar więcej siać i zmian w uprawie nie planuję :P, ziemia dobra III klasa, płodozmian, buraki rosną bardzo dobrze tylko regularnie je plewię i okopuję, bo jak u mnie mówią burak lubi spulchnioną ziemię)

Chciałbym trochę odświeżyć temat: jak jest z pryskaniem mocznikiem buraków pastewnych? Mam posadzony kawałeczek dla królików i myślałem, żeby je spryskać? Jaka musi być dawka i jak pryskać? Mam 30m2 tych buraków. :D
Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Odswieze temat jakie stosujecie opryski na chwasty powschodowo w burakach?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Np. w tamtym roku były 3 zabiegi. Pierwszy belwedere forte 1L/ha, drugi belwedere forte 1L/ha i trzeci zabieg Lontrel 0.5L/ha i na jednoliścienne Agil 1L/ha. A dwa lata temu był Azotop 80WP zaraz po siewie oraz później w fazie 4 liści właściwych Lontrel + Leopard na jednoliścienne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj