Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn volvo 900 obroty

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share er441

er441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 17:02

Kombajn volvo 900 obroty Witam.
Mam problem z kombajnem.
Maszyna nie chce osiągać odpowiednich obrotów. Na postoju ma 900 a jak zacznę kosić to obroty spadają do 700. Zmieniłem już pas od młocarni - bagatelka 500 zł, demontowałem pompę paliwową ale okazała się sprawna. Nie mogę wykryć przyczyny a zboże na polu. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn volvo 900 obroty Dzisiaj, 15:53
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:02

Kombajn volvo 900 obroty Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

#3 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:04

Kombajn volvo 900 obroty :unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#4 Share er441

er441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:51

Kombajn volvo 900 obroty no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

:unsure: kolego napisz precyzyjnie co nie chce wejść na obroty młockarnia czy silnik? bo jak silnik to wymień filtry paliwowe ja to już przerabiałem kombajn pracuje w takim ekstremalnym zapyleniu że o jakiś farfocel w przewodzie czy filtrze nie trudno :)

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

Kolego a sprawdzałeś filtry paliwowe, ja tak miałem w dominatorze , silnik po załączeniu młocarni i wjechaniu w pole tracił moc, jak wszystko wyłączyłem i chodził sam silnik to wszystko było ok osiągał maksymalne obroty, i właśnie przyczyną był już tak zabrudzony filtr paliwa, po zmianie, wszystko wróciło do normy :rolleyes:

#5 Share Wtrysk

Wtrysk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:11

Kombajn volvo 900 obroty

no właśnie chodzi o młocarnię bo filtr paliwowy już był wymieniany

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodzi o młockarnię. Filtr już wymieniłem i żadnej poprawy.

Witam, może już usterka jest usunięta, ale jak będzie problem to poszukałbym ostatecznie w pompie wtryskowej, jeżeli jest tam system Lucas (Delphi obecnie) to często zanieczyszczony jest filterek wewnątrz pompy wtryskowej.
Zdarza się też, że podczas testu pompy na stanowisku probierczym tego typu błąd nie zostanie wychwycony - dlatego ja jestem zwolennikiem rozbiórki i oczyszczenia pompy a potem po przeglądzie można ją testować. W razie dalszego problemu można się kontaktować przez stronę: www.hoffman.auto.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:22

Kombajn volvo 900 obroty :blink: taa jeżeli nie motor to jedynie pas klinowy zły stożek kombajny zachodnie tego nie tolerują ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#7 Share Pipi

Pipi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:23

Kombajn volvo 900 obroty Koledzy! a może odstojnik przy zbiorniku paliwa, tzn. zdemontować odstojnik, wyjąć sitko okrągłe, wykręcić sitko drugie podobne do palca(u mnie było kupe syfu tzn kluch). Jak przeczyściłem to silnik jak nówka;D A tak to kichał, prychał... i nie miał siły.

#8 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 09:06

Kombajn volvo 900 obroty witam.mam problem z mlocarnia tzn. z zalaczaniem jej. dzwignia chodzi bardzo ciezko pas jest pofalowany ten szeroki plaski a byl prosty.mial ktos podobny przypadek luzowac napinacz i dalej bo troche dziwne aby sie pas skurczyl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pipi

Pipi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:52

Kombajn volvo 900 obroty

..Koledzy pomocy.......jak wymienić prowadnice palca w hedże ,tzn.całe gniazda  z palcami od bizona chciałem wsadzić ,bo te same wymiary ale jak to ugryść, bo stare to grzechotka .Proszę o cenne sugestie ,może ktoś to robił 

Dodaj odpowiedź