Zaloguj się, aby obserwować  
Pirell

Case 1660-zapala się kontrolka ciśnienia oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pirell    0

Witam

Na wstępie pragnę zaznaczyć że został wymieniony w nim silnik bo poprzedni się zatarł (najprawdopodobniej ktoś mi coś dolał do oleju). Silnik został kupiony od gościa któremu się spalił kombajn. Wymieniłem wszystkie podzespoły i czujniki ze swojego silnika i ok wszystko działa. Do momentu nagrzana się maszyny mianowicie gdy się nagrzeje zapala się kontrolka ciśnienia oleju ( kombajn ten jest wyposażony w dwa czujniki ciśnienia oleju manometr na wskazówce i właśnie kontrolkę)o ile manometr cały czas działa dobrze to gdy kontrolka się zapali nie rozłożę rury od wysypu zboża ani nie opuszczę gardła. Natomiast gdy silnik nie jest jeszcze do końca rozgrzany to kontrolka zapala się dopiero gdy obroty silnika spadną poniżej 1200 obr. I najdziwniejsze jest tu to że gdy obroty silnika mam ustawione tak że pali się kontrolka, to właśnie nie rozłożę rury i nie wiedzieć czemu koguty migają. A gdy dodam gazu tak że kontrolka zgaśnie to koguty gasną i rura się rozkłada. Mi normalnie już opadają ręce więc proszę was o pomoc i poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a na manometrze ciśnienie pokazuje dobre caly czas? jezeli tak to prawdopodobnie wina czujnika. a rura sie nie rozklada i koguty sie wlaczaja bo pewnie tak dzialaja zabezpieczenia w tym kombajnie.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Tak jak kolega wyżej. Myślę że awarii mógł ulec ten czujnik http://img43.imageshack.us/img43/627/imag0015bm.jpg (kombajn z foto nie mój). U mnie od gdzieś przeciekał i zakleiłem go klejem. Coś się jednak musiało uszkodzić bo nie chciał podnosić mi właśnie hedera i rozkładać rury. Obecnie mam założony nowy czujnik oryginalny i wszystko chodzi.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Właśnie przewiozłem wczoraj drugi czujnik bo wieczorem doszliśmy do tego samego. Barthez u mnie czujnik jest trochę w innym miejscu, a tak z ciekawości ile dałeś za czujnik bo mój mechanik powiedział mi że taki jak mój będzie kosztował ok 800zł. My już nawet podłączyliśmy inny manometr i przy rozgrzanym oleju na obrotach niecałe 700 miał 3,5 atmosfery także książkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Na złotówki wyszło bodajże coś koło 200zł. Rodzina wuja kupuje części w sklepie w Kanadzie. Po czym wysyłają do Polski. Osobiście niemam z nimi kontaktu.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj