Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr M2680

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Berpaw

Berpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, i oczywiście Rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2011 - 15:04

Deutz Fahr M2680 Mam problem zastanawiam się nad kupnem deutz fahr m 2680 lub claas dominator 76.Który byście mi poradzili który lepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr M2680 Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 18:22

Deutz Fahr M2680 fahr2680 jest lepszy od klasa sam kupiłem 1 miesiąc temu i jestem zadowolony a cllas to gów....

#3 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 23:09

Deutz Fahr M2680 Super, naprawdę, swoją opinią szczególnie o Claasie bardzo pomogłeś. <_<

W kombajnie najważniejsze jest to aby był jak najmniej wyeksploatowany. Widziałem Deutza 2685 w pracy jak i kilka Claas'ów i radzą sobie dobrze, ważne aby nie był zniszczony, bo w żniwa ma kosić, a nie stać.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#4 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 21:47

Deutz Fahr M2680 Mam 2385 idealna maszyna. Deutz jest prosty, ma łatwy dostęp do łożysk i ogólnie dobra i wygodna maszyna. 6 sezon bez awarii. Te większe również są spoko. Znajomy ma i chwali. Aby kupić z mały przebiegiem to można długie lata pracować :)

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:00

Deutz Fahr M2680 Oba kombajny są naprawdę godne zainteresowania. DF jest prostszy i masz lepszy dostęp przy naprawach tylko że z częściami mogą być problemy i nie mówię tu o łożyskach, łańcuchach czy pasach bo to jest dostępne ale skrzynia biegów i przekładnie to już problem mogą stanowić. Claas Dominator 76 bardzo fajny kombajn możę trochę bardziej "upchane" wszystko niż w DF ale za to z częściami bez najmniejszych problemów. Cenowo różnie bywa ale dostępne są. A wiadomo że jak się coś zepsuje to tak czy tak musisz naprawić, kasę można pożyczyć a jak cześci nie ma to i worek złota nie pomoże:)
Fajne kombajny i jeden i drugi. Patrz na stan jak kolega wyżej pisze a nie tylko na producenta. Powodzenia w zakupach

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 30 październik 2011 - 13:19

Deutz Fahr M2680 Panowie a co powiecie wiecej na temat dutz fahr 2385 chodzi mi glownie o silnik czy nie ma z nim problemow
jak ze spalaniem i awaryjnoscia w tych kombajnach ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:44

Deutz Fahr M2680

Panowie a co powiecie wiecej na temat dutz fahr 2385 chodzi mi glownie o silnik czy nie ma z nim problemow
jak ze spalaniem i awaryjnoscia w tych kombajnach ?

Silnik 6. cylindrowy chłodzony powietrzem. Chyba jeden z najlepszych silników diesla. Wymaga trochę kosmetyki tj. rano przedmuchać i jazda w pole. Spalanie to sam nie wiem dokładnie ale w M2385 na pewno się nie przemęczy. Jest to najpopularniejszy silnik Deutz'a 6FL912 ( chyba dobrze napisałem) i z częściami akurat do tego silnika nie ma najmniejszego problemu. Jeśli jest w dobrej kondycji to nie ma mowy o jakiś przegrzaniach i odpoczynkach w polu.

#8 Share Revers680

Revers680

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:14

Deutz Fahr M2680 Mój wujek posiada 2680. Maszyna ZA$$$$$TA. Zrobił już 600 mtg, to tylko łożyska i pasy wymienia, ale to drugie to rzadko. Jeśli wydmuchasz filtr powietrza, to nie ma prawa złapać temp. Bardzo prosty w obsłudze. Nie wiem jak wypada z claasem, ale JOHN DEERE 1085 z chederem 4.8m kosił dłużej jeden ha o 10 minut, niż wujek DF z chederem 4,2. A poza tym u mnie w okolicy pracuje 13 DFów, a tylko jeden CLAAS. Sam chce kupić teraz taki, albo 2780. Powiem ci jeszcze jedno. Nie kupuj 2685 z chederem 3,6. Model 85 posiada turbo, przez co więcej pali, a z chederem 3.6 za długo się kosi hektar, przez co nie jest to zbyt opłacalne. Na prawdę polecam .

#9 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 23 listopad 2011 - 23:02

Deutz Fahr M2680 Jeśli chodzi o DF 2385 to naprawdę prosta i wygodna maszyna. Silnik bardzo oszczędny, normą było 9l/h. Jak wczęsniej kolega napisał rano tankowanie, sprężarka do przedmuchania filtra powietrza i chłodnicy oleju i w pole. Jednyny problem jaki miałem, to zatykające się paliwo. W tym roku przed sezonem demontuje zbiornik, za dużo mnie kosztowało nerwów i czasu zatykające się paliwo w zbiorniku. Miałem zalany do pełna i wytraciła się w zbiorniku taka lepiąca maź - masakra.

#10 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 listopad 2011 - 19:36

Deutz Fahr M2680 chyba sie skusze na tego deutz'a 2385 a powiedzcie mi czy w nim jest juz klima standardowo i rura hydrauliczna i co to jest ta przekładnia szumachera ?
z gory dziekuje :rolleyes:

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rybis

rybis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:42

Deutz Fahr M2680 ja mam deutz fahr 25 80 nie narzekam z przystawko do kukurydzy jest na sprzedanie z powodu kupna nowego

#12 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:50

Deutz Fahr M2680 Nie wiem czy w standardzie jest klima, ale rura hydraulicznie otwierana powinna być, mój sąsiad tak ma, możesz zobaczyć takiego DFa (podobnego) w mojej galerii. A przekładnia Schumachera wygląda tak ZDJĘCIE, tzn, że napęd kosy masz przez przekładnię napędzaną paskiem, a nie targaniec jak np w Bizonie.

Edytowany przez Marcin91, 29 listopad 2011 - 19:09.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#13 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 15:57

Deutz Fahr M2680 dziekuje wszystkim za informacje a powiedzcie mi jeszcze na co ewentualnie zwracac szczegolna uwage przy zakupie ?

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:40

Deutz Fahr M2680

Jeśli chodzi o DF 2385 to naprawdę prosta i wygodna maszyna. Silnik bardzo oszczędny, normą było 9l/h. Jak wczęsniej kolega napisał rano tankowanie, sprężarka do przedmuchania filtra powietrza i chłodnicy oleju i w pole. Jednyny problem jaki miałem, to zatykające się paliwo. W tym roku przed sezonem demontuje zbiornik, za dużo mnie kosztowało nerwów i czasu zatykające się paliwo w zbiorniku. Miałem zalany do pełna i wytraciła się w zbiorniku taka lepiąca maź - masakra.

To nie wina DF tylko tego je...ego paliwa które nie dość że takie drogie to jeszcze jakość pierwsza klasa tylko do ruskiego z lat 50 co i małe gwoździe spali. Ja kupiłem z Orlenu raz to wszystko co mam w domu musiałem czyścić zbiorniki i filtry wymieniać. W małym MF to ok litry tej mazi co osiadła na dole i taka galareta się zrobiła i zatkała kranik. Musisz uważać co kupujesz, tak robią paliwa z bio-dodatkami i nie mowie tu o tym bio co na stacji kupujesz tylko zwykły ON ten eko ma dodatki bio i tak się właśnie dzieje później jak piszesz. Ja kupuję ON z takiej zaufanej stacji co sąsiad tiry tankuje i koniec z problemami. Ten sprzedawca ze stacji mówił że oni biorą wyższej jakości paliwo i wolą sprzedać po 5 gr drożej ale nie ma narzekań klientów. Dlatego uważajcie co kupujecie bo sam pamiętam jak DF kombajn mi zapchało tym syfem w środku żniw to myślałem że wyjdę z siebie.

dziekuje wszystkim za informacje a powiedzcie mi jeszcze na co ewentualnie zwracac szczegolna uwage przy zakupie ?

Ogólny stan. Poza tym poprzyglądaj się na;
- wytrząsacze - czy nie są popękane podstawy i nie były spawane
- wariator jazdy - nie cieknie, luzy
- młocarnia - stan cepów i klepiska
- heder - głownie napęd kosy
- silnik - jak zapala, kolor i ilość spalin, wycieki, itp.
- jak pracuje z załączonymi mechanizmami, czy nie wpada jakieś dziwne drgania,
- stan łańcuchów i pasów
Ogólnie jak z każdym kombajnem, jeżeli się coś orientujesz to bez problemów sam sobie poradzisz z zakupem, jeżeli nie to weź ze sobą kogoś co się zna, jakiegoś mechanika najlepiej tylko takiego do którego masz zaufanie a nie pedanta co na stanie lakieru się zawiesi.
Drogie podzespoły lub trudno dostępne czy inaczej dorabiane na specjalne zamówienie to: skrzynia biegów ( prosta ale części brak), wariator jazdy, przekładania kosy, korbowody wytrząsaczy, silnik (części dostępne tylko jak w każdej maszynie naprawa czy wymiana nie jest za 100 zł :))

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:57

Deutz Fahr M2680 no troszke sie znam na mechanice i w te wakacje przygotowywalem kombajn sasiada razem z nim do sezonu ale to byl IHC 431 a wiadomo to co innego niz DF czy bizon a co ciekawsze w tym ihc byla przekladka silnika na SW-400 :rolleyes: wiec to prawdziwy international :D
wiem ze nie wolno sie raczej sugerowac licznikiem godzin/motogodzin bo raczej zawsze sa one krecone ;[

#16 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 29 listopad 2011 - 17:21

Deutz Fahr M2680 zajrzyj jeszcze do skrzyni bo to chyba jedna z nielicznych słabych stron tego kombajnu i pamiętaj że dobry silnik df pali z pierwszego strzału i nie może być żadnego dyma nawet na zimnym...
zresztą chcesz to wpadnij do mnie zobaczysz jak powinieni chodzic :rolleyes:

Edytowany przez Pietras892, 29 listopad 2011 - 17:22.

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:29

Deutz Fahr M2680 a jak sprawdzic ewentualnie ta skrzynie ? z obdukcja silnika nie powinno byc chyba wiekszych problemow chyba ze ma jakies ukryte wady

#18 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 29 listopad 2011 - 18:47

Deutz Fahr M2680 Do wszystkich posiadaczy Deutz FAHRów, i do tych co zamierzają kupić. Znajomy taty w żniwa 2011 zablokował w swoim 2780 skrzynię biegów. Podczas odblokowywania coś strzeliło. Okazało się, że coś stało się z trybami, ale nie pamiętam co. Spowodowane było to brakiem oleju w skrzyni biegów. Zobaczcie czy macie olej, bo spore koszty naprawy, a znam wielu, którzy nawet nie zajrzą, czy jest olej.
A co do kombajnu, to w moich str jeździ (tych co widziałem) 12 czerwonych deutzów i 3 zielone z serii 35XX. A tylko jeden CLAAS dominator i jeden nowy MEdion :lol:

Edytowany przez scisly97, 29 listopad 2011 - 18:48.

#19 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:52

Deutz Fahr M2680 wiec ciekawe jaki tam olej powinien byc ? normalny Przekladniowy hipol czy cos lepszego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 29 listopad 2011 - 22:37

Deutz Fahr M2680 Też usiłuję się tego dowiedzieć.