Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 11:57

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Witam,
jak najlepiej i jakim pługiem "odorywać" od miedzy? idealnie by było jechać przy miedzy i by pług "zabierał" ślad ciągnika? Mam problem z sasiadem, który "krzesze" miedzę, że zostaje nitka i potem cięzko jest wyorać. Jak sobie radzicie z tym problemem? tak może troszkę poza tematem to potrzebuję zakupić pług zagonowy do MTZ-82 i nie wiem jaki wybrać, jakiego producenta. Zastanawiam się czy 5x30cm skiba czy 4x35 lub 4x40? zwykły czy podwyższany, co polecacie? (wybór dodatkowo własnie pod kątem tematu) Przy szerokości opon 38 cm i szerokości ciągnika 197cm to potrzeba pewnie pługa, który będzie miał szerokość roboczą 160cm, więc albo 5x30 i przesuwać na śrubie, albo 4x40, ale pytanie czy da radę pociągnąć takowy? ewentualnie 4x30 i jechać kołem po miedzy tak jak to się kiedyś w C-360 robiło. Bo taki 4x35 to chyba max do połowy opony będzie zabierał i zawsze paseczek zostanie czy się mylę?
Z góry dziękuję za porady
pozdrawiam:)

Edytowany przez BAD80, 16 sierpień 2011 - 12:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Dzisiaj, 08:56
  •  

#2 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 16 sierpień 2011 - 12:58

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Ja zawsze rozkręcam cięgno i robie bruzde jak najgłębszą :D sąsiad jak sie wpieprzy to mu się odechce odorywania :lol:

#3 Share matursus330

matursus330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 13:08

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Najlepiej odorywać pługiem 2 skibowym i jechać kołem ciągnika za miedzą :rolleyes:

#4 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 16 sierpień 2011 - 13:22

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy ja farmerem 8244 ciągam 4x40. i miedzę się dobrze wyoruje.
@matursus330 a jak sąsiad się podorze,tak że się bruzda zwęzi to jadąc przy miedzy zaczniesz po kawałku swoje pole zostawiać
KPK Komurun Team

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2011 - 13:50

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy A po co Wam miedza? Sam z rolnikami sasiednimi dogaduje się aby jej nie było! Co innego jak trafi sie jakis który z dziada pradziada chce miec miedzę. Miedza to wielki minus dla upraw. Raz że robactwo tam jest, dwa nasiona chwastów, które wiatr potrafi na całe pole rozrzuci, róznego rodzaju grzyby itd...wszystko co złe to miedza
U nas wiekszosc pol nie ma miedzy, poprostu orzaz sasiad zostawia bruzdę, w którą później ja wjeżdzam sladem iagnika i orze swoją czesc. Co oprysk zniszczy to to samo co na miedzy by urosło.

#6 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 16 sierpień 2011 - 13:51

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy hubert@ powiedz to moim sąsiadom:)z wujkiem to nie mamy miedz to robota jest a inny to by cie zabili chyba jakbys im miedze ruszył:)

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 17:36

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Ja do takich rzeczy po orce używam glebogryzarki,miedza wtedy wygląda jak cięta od sznurka :lol:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 17:43

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy chłopie ja mam belarusa nowego 1025 ( 105 koni) i ciągam pług 4x40, on go w zupełności zajmuje i jednym słowem możesz jechać przy samej miedzy i napewno odorze dobrze, przy czym nie podorze miedzy, tylko 4x40 mtz 82 nie wiem czy pociągnie na klasie 3,4,5 - w podkładce tak ale nie na zimę

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#9 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 19:02

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy A ciekawe czy by sobie poradził z MTZ-82 z 5x30 na głębokiej? niby 10cm mniej niż 4x40, ale chyba i opory większe czy nie?

#10 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:09

chłopie ja mam belarusa nowego 1025 ( 105 koni) i ciągam pług 4x40, on go w zupełności zajmuje i jednym słowem możesz jechać przy samej miedzy i napewno odorze dobrze, przy czym nie podorze miedzy, tylko 4x40 mtz 82 nie wiem czy pociągnie na klasie 3,4,5 - w podkładce tak ale nie na zimę

pociągnie. klasa 4a, pod górkę, głębokość 30. ja tak ciągam unia tur 3+1 na resorze
KPK Komurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:23

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy oj nie byłbym taki pewny

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#12 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:33

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Do orania na dwa palce najlepsze będzie chyba vario.

#13 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:23

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy W sprawie odorywania to tata mówił że gdy w c-360 skręci się pług na maksa w lewo i jeszcze na tej śrubie to mógł odorać dosłownie od ściany i nie było z tym problemów. A jeśli to za dużo robnoty z ustawianiem pługa no to bierzmy pług konny łańcuszek do ciągnika i się odorze:)

#14 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:41

A po co Wam miedza? Sam z rolnikami sasiednimi dogaduje się aby jej nie było! Co innego jak trafi sie jakis który z dziada pradziada chce miec miedzę. Miedza to wielki minus dla upraw. Raz że robactwo tam jest, dwa nasiona chwastów, które wiatr potrafi na całe pole rozrzuci, róznego rodzaju grzyby itd...wszystko co złe to miedza

Tak odnośnie tej miedzy to czego przyczyną może być nie równa kukurydza? U niektórych ludzi widzę że już od samej miedzy od pierwszego rządka jest duża a u niektórych pierwszy rządek jest mniejszy a reszta dopiero duża...

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#15 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 00:21

oj nie byłbym taki pewny

zapraszam. do od Lublina do mnie jest tylko ok 200km. jak będę orał to pokaże. nie pisze że tego nie czuje, ale daje radę...
KPK Komurun Team

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 06:04

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy danielhaker@ to zalezy od wielu czynników. Albo nawoz nie doleciał, albo lanca opryskiwacza nie sięgnęła przez co chwasty nie zwalczone zagłuszają kukurydzę, albo po prostu oprysk od sasiada zaleciał na stronę qq

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 23:17

Najlepiej odorywać pługiem 2 skibowym i jechać kołem ciągnika za miedzą :rolleyes:

Ojciec tez był taki mądry i C-360 stawiali bo sie obaliło ja z 2 skibówką bo była różnica terenu.
piotrb14 Ja akurat zauważyłem że 4x40 to standard u nas do 80 km tlyko że gleby na jednym polu to ahh wszystkie rodzaje także kawałek smigasz, kawałek redukujesz to znowu góra z piachem, zpadasz się w żwirze dołek z gliną topisz sie jak mokro, ale daja rade B)
Od miedzy to najlepiej ustawić pług tak żeby szedł równo z lewym kołem. Ja sobie zaległe miedze od orałem w tym roku 6 skibówka podorywkową i mtz napędzik włączony szedł jak po sznurku B)
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 01:12

Tak odnośnie tej miedzy to czego przyczyną może być nie równa kukurydza? U niektórych ludzi widzę że już od samej miedzy od pierwszego rządka jest duża a u niektórych pierwszy rządek jest mniejszy a reszta dopiero duża...

To może byc uzależnione od dostępu światła - kukurydza, która rośnie na brzegu pola ma duży dostęp do światła i nie musi o nie walczyc, czyli nie pnie się w góre a ta qq która jest dalej od brzega to musi piąc się w góre, bo światło zasłaniają jej qq rosnące obok. Ja tak myśle nie wiem czy tak napewno jest. A może to zależy od odmiany?

#19 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:39

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy tak najlepiej się od orać jak pług kryje tylne lewe koło ciągnika ,a do c-360 najlepiej założyć jest pług podorywkowy 5 skibowy bo inaczej się nie da chyba że miedza jest nie strona to można pojechać po niej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 21 sierpień 2011 - 17:14

"Orka na dwa palce" - czyli jak najlepiej wyorać od miedzy Po co ta miedza ja np. się dogaduje dobrze z sąsiadami i nigdzie nie mam miedzy, przez te miedze to tylko się zielsko pcha w pole.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.