Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firma usługowa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radas

radas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 17:15

Firma usługowa Witam . Za rok kończe studia inżynierskie. Chciałbym założć firme usługową ukierunkowaną w usługi rolnicze. Narazie na start mam marne 10tyś., a myśle o kombajnie lub sieczkarni. Wydatek około 150 tyś. (Jeśli kombajn to claas dominator 108 lub coś podobnego , a jeśli sieczkarnia to jakiś jaguar). Czy mam jakieś realne szanse na dofinansowanie z uni na firme usługową?? Myślałem o leasingu ale ciężko dostać go na maszyne z lat '90. Jeślibyłby to kombajn to napewno bym miał u kuzyna do koszenia 150ha.+ inni gospodarze. Sieczkarni w okolicy bardzo mało . Ale też mało duzych pól.Sami mali gospodarze u których byłby problem z odwozem. CO o tym sądzicie ? Pakować sie w takie coś? i czy jest szansa na jakieś pieniądze z UE??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Firma usługowa Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 15 sierpień 2011 - 18:35

Firma usługowa Jak już to zainwestuj w kombajn moim zdaniem lepiej na tym wyjdziesz

#3 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:11

Firma usługowa Zakładając że skosisz 200ha po 300zł za hektar to mamy 60 tys. Tylko Zużyjemy do tego co najmniej 200 x 12l(załóżmy że tyle spali na ha) to mamy 2400litrów ON po 5 zł za litr czyli 12000zł. Ewentualne naprawy, raty kredytów.. myślę, że może Ci to się udać ale na kokosy nie licz.. Żniwa masz góra przez około 1,5 miesiąca w roku, przez pozostałe musisz też coś robić. A z pieniędzmi z UE to nie wiem..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:20

Firma usługowa Co żniwa 1,5 miesiąca w roku?? unas to 1,5 tygodnia.

#5 Share Waldco

Waldco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:24

Firma usługowa może liczy z kukurydzianymi.
no i trzeba do kosztów dioliczyć jeszcze częste naprawy jeżeli to będzie stary sprzęt

#6 Share radas

radas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 22:14

Firma usługowa Na kokosy nie licze. Bynajmniej przez okres spłacania kredytu bądz leasingu. Ale jak pisałem mam 10tyś. na start. Problem mam z kąd wziąć reszte? Czy są jakieś programy unijne ? I jeśli założe firme to jak to jak to jest z podatkami przez miesiące w których nie zarabiam? Czytałem troche po necie ,ale niech ktoś mi to wytłumaczy na "chłopski rozum" . Jeśli nie ma zysków w firmie to odprowadzam jakiś podatek ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 15 sierpień 2011 - 23:47

Firma usługowa ja zalozylem dokladnie rok temu firme uslugowa. mam troche maszyn, zajec jest w moim rejonie sporo wiec nie narzekam. strona internetowa tez mi bardzo pomaga. co do podatku to placi sie 22% podatku dochodowego. jest to w skali roku i oznacza ze jezeli Twoje zyski przekroczyly koszty, jestes zobowiazany zaplacic podatek od roznicy miedzy przychodami a kosztami. oczywiscie podatek zaplacisz wtedy, gdy wystawisz fakture ewentualnemu klientowi. jesli zrobisz mi jakas usluge "na lewo" nie musisz sie z nikim rozliczac bo nie ma zadnej dokumentacji. wtedy musiesz sie tylko rozliczyc z wlasnym sumieniem:)
jesli chodzi o dofinansowanie to mozna skorzystac np. z programu "tworzenie i rozwoj mikroprzedsiebiorstw" prowadzonego przez ARiMR. ja skorzystalem i dostalem 300tys zl. ale zeby to dostac to trzeba spelnic wiele warunkow, m. in. stworzyc 3 miejsca pracy. a z dofinansowaniem to jest tak ze dostajesz polowe zwrotu, czyli zeby dostac 300, musisz wydac 600tys. ja dostalem na nowego lexiona 660.
Piszę po polsku!

#8 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2011 - 10:26

Firma usługowa Dexterek nie wiem jak ty prowadzisz tą swoja firmę jak nawet nie wiesz, jakie podatki się płaci. 22 % to już nie aktualne dziś jest to 23% i jest to podatek VAT. I płacimy go tylko gdy mamy nadwyżkę Vatu pomiędzy fakturami sprzedaży i fakturami zakupów. Co do podatku dochodowego to możesz wybrać „liniówkę” w wysokości 19%. Dochodowy płacimy od uzyskanego dochodu (różnica przychód – koszty). Co do dofinansowania to na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw można uzyskać kasę, zatrudnić trzeba co najmniej 1 osobę. Od ilości zatrudnionych osób liczona jest wysokość dofinansowania. Generalna zasada programów pomocowych to wkład własny najczęściej w wysokości 50% (są różne odstępstwa) wartości inwestycji netto. Moim zdaniem z 10 tys to porywanie się z motyką na słońce, ale do odważnych świat należy. Bez wkłady własnego to tylko „młody rolnik”. Proponuje lekturę PROW 2007-2013 na stronach ARiMR tam znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na swoje pytania. Na marginesie źródło z kasą z programów pomocowych praktycznie już wyschło, nastepne rozdanie po 20013r.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 22:06

Firma usługowa Żeby kolega się nie załamał 2013r, troszkę za dużo zer poleciało.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share radas

radas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 09:58

Firma usługowa Poczytałem troche o programie o którym pisał dexterek , można wyciągnąć do 300tyś. , ale w takim przypadku trzeba utworzyć na conajmniej 2 lata 3 miejsca pracy. Ale żeby dostać 300tyś trzeba mieć 300tyś swojego wkładu. Nie ma określonego wieku maszyny , więc pomyslałem sobie ze możnaby za 600tyś wziąć Kombajn ( mediona 340 lub mege) Około 250-300tyś. + sieczkarnie (jaguar) około 200tyś. + 2 zestawy do odwozu kukurydzy. Z dofinansowania spłacić połowe leasingu, a na drugą połowe zarabiają dwie maszyny. I byłaby robota dla pracowników. Tylko co z pracownikami jak nie ma sezonu ?? Jaki jest koszt zatrudnienia pracownika ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:57

Firma usługowa to musza byc nowe maszyny. tzn moga byc np popokazowe czy nawet kilkuletnie. warunkiem jest zeby maszyna byla kupiona od dealera i zeby na fakturze bylo napisane ze jest nowa. wtedy i tylko wtedy agencja odda kase. co do zatrudnienia 3 pracownikow to dobrze im znalezc w zimie tez jakies zajecie. u mnie w okresie "bezrobotnym" przeprowadzaja rozne naprawy, remonty itp. generalnie szykuja sprzet zeby w sezonie nie stac z powodu awarii. jesli chodzi o koszty zatrudnienia kogos kto ma pojecie o robocie, to trzeba mu 15zl brutto na godzine rzucic. i o ile pamietam taka firma jesli skorzystala z tego typu dofinansowania, musi sie utrzymac przez 2 lata na rynku. tak naprawde to 300tys to malo nie jest. jesli sie chce kupic maszyny stricte rolnicze to fakt, przydaloby sie wiecej kasy. jednak moj znajomy tez skorzystal z takiej formy pomocy (wzial 200tys) i kupil duzo nowych malych rzeczy: beczkowoz (szamba i praca na autostradzie) rembak do galezi, mulczer do nieuzytkow, prase, piaskarke i plug do odsniezania. co prawda ciagnik juz mial swoj. i widze ze zajec ma sporo. nie zarabia moze kokosow ale na rynku jest, robi co lubi i caly czas sie rozwija
Piszę po polsku!