grala13

łęty,chwasty -przyorać czy palić??

Polecane posty

saszeta    164

podajesz dwie skrajności. Takich rolników jest niewielu co mają takie zarośnięte. Rzadko zdarza się żeby nie było zachwaszczenia wtórnego chociaż te chwasty nie są aż tak uciążliwe bo zazwyczaj nie są duże i kombajn to przerobi. Gorzej w kopaczce. Wszystko zależy od pola i wiele od rodzaju gleby. U mnie w rejonie dość uporczywa jest chwastnica i pomimo tego że pryskałem na nią 3 razy w tym doglebowo to na jednym polu jest jej sporo. Wyszła dopiero w połowie lipca a wtedy już na chwast się raczej nie pryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mówisz niewielu-co drugi-ale przynajmniej nie są dla mnie konkurencją.skrajności mówisz że podaję-fakt,mam taką skrajność przez miedzę-może kiedyś zdjęcie wstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

do tematu,

po wczesnym zbiorze - talerzówka, siew poplonu, talerzówka, orka

po późnym zbiorze - talerzówka (nie zawsze), orka, siew pszenicy/pszenżyta.

 

jeśli jest mało łętów i chwastu to raczej bez talerzówki, sama orka styknie.

 

co do palenia, owszem kiedyś tak robiliśmy gdzie bywało że chwastnica była na wysokość 1,5m, teraz nie ma potrzeby, brak czasu i w sumie sensu też :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Takie nawyki z dawnych lat to palenie. Sam się ile nabiegałem po polach.

Ale już z 10lat tego nie robimy. Tak jak mówicie, szkoda czasu.

Co do chwastów to w tym roku pryskałem po sadzeniu, ale pogoda była wietrzna i chyba wywiało oprysk razem z piaskiem.

Trzeba było poprawiać po wschodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@wiesmag przed zbiorem rotosanem pare dni np tydzień, mieli łęty ,chwasty i inne nierówności w sieczke i mój karlik nie miał z tym problemów, no chyba że czasem trafiła się duża kotyła z korzeniami np. po komosie, albo mokry rok jak zeszły i raczej ten....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja robię mulczerem 2m-to tak cal nad redliną zostaje,a sieczka naprawdę drobna,więc to zaraz zniknie.

wczesne bulwy u mnie jeszcze żyją,więc z tym zachwaszczeniem wtórnym nie jest źle-dopiero wschodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tylko po kopaczce jak pola nie wyrównasz to cięzko będzie orać a bez talerzówki to łęty usunać muss. Jak będzie talerzówka to sie da, ale kultywatorem w łętach nie da sie robić <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj