Skocz do zawartości

Zdjęcie

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:35

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC my zbieramy kombajne KPS-3 samobieżny na c-330 to wybacz ze ma sie zmiescic w "" wymiarze 3.70 " lol

ja tam jeszcze sadze aby nie marnowac miejsca miedzy rzedem to sadze 4 rzadki truskawek ... mam zrobiona lance oddzielna aby tylko pryskac truskawki.. i przez te 3 lata mam zarobek na truskawce.... zrobie foto jak to wyglada i wtedy bedziesz sie wypowiadac

Edytowany przez reset1990, 18 sierpień 2011 - 09:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Dzisiaj, 13:53
  •  

#22 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:38

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Sąsiad zbiera podobnym i się mieści. Możesz przedstawić jakieś materiały gdzie tak piszą, albo wstawić zdjęcia swojej plantacji z takim rozstawem?

#23 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:39

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC specjalnie dzis pojde na pole i zrobie zdjecia
ps ale ty jak mierzysz te metry ?? mi chodzi od sadzonki do sadzonki ... nie ze w srodku tylko od jednej sadzonki do drugiej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:43

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Czekam na foty.
Masz może jakieś materiały gdzie piszą, żeby tak sadzić i kosić "Co 3 lata" to bym poczytał i się z chęcią dokształcił. Jestem początkujący i zdobywam wiedzę. Porzeczki uprawiam sam dopiero 6 lat.

Po prostu rząd od rzędu mierzę, a w rzędzie sadzę około co 30cm.

Edytowany przez michal009, 18 sierpień 2011 - 09:46.

#25 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 09:49

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC zapytam wujka to ci napisze co i jak .. on pozeczka sie zajmuje od małego a teraz to juz nie młody bo 60 na karku to ma juz doswiadczenie jak i w malinach, truskawce i w czarnej

#26 Share vertis3009

vertis3009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 23:56

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC HM ciekawa dyskusja sie rozwinela :):):):)

chyba jednak ten rozdrabniacz musze kupic bo chwasty po pachy , zwykla rotacyjna nie da rady .

PS pierwszy raz slysze zeby co 8 metrow sadzic.. hmmm ciekawe

michal009 serdeczne dzieki za wszystko , w razie co to bede jeszcze pytal.

pozdrowionka P.

#27 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 06:10

my zbieramy kombajne KPS-3 samobieżny na c-330 to wybacz ze ma sie zmiescic w "" wymiarze 3.70 " lol ja tam jeszcze sadze aby nie marnowac miejsca miedzy rzedem to sadze 4 rzadki truskawek ... mam zrobiona lance oddzielna aby tylko pryskac truskawki.. i przez te 3 lata mam zarobek na truskawce.... zrobie foto jak to wyglada i wtedy bedziesz sie wypowiadac

No to widzę, że kolega uprawia truskawkę, a nie czarną porzeczkę. A, na porzeczce to tylko takie eksperymenty przeprowadza. :D

Doczekam się obiecanych zdjęć, czy to tylko ściema była???

Edytowany przez michal009, 05 wrzesień 2011 - 14:00.

#28 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:32

reset1990

a w tej Bajkach które opowiadasz gdzie są KRASNALE!

człowieku co ty za głupoty opowiadasz!!!
KPS-3 na silniku C330?? - Błagam zastanów się co piszesz! cyferki Ci się pomyliły
KPS-3 bez problemu mieści się w rozstawie 3.7m!
Ty te porzeczki to pryskasz? skoro tak to nie wiem jak zbierasz truskawkę po za tym rozstaw 8metrów to strata cieczy w opryskiwaczu albo ropy w ciągniku - dlaczego ? zastanów się! i nie pisz następnym razem takich popylin bo za tego typu herezje to BAN powinien się należeć!

Michał009 co 30cm to za gęsto! sadźcie co 50cm - tak gęste sadzenie to strata pieniędzy na sadzonki, po za tym jak przyjdzie czas przecinki to zamordować się można przy takiej gęstości! w tym roku nie sadzicie Agrestu??:P
Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

#29 Share trochanter100

trochanter100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:24

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC To co w ostatnich postach przeczytałem to mną wstrząsneło ponieważ nie wiem jakiego kombajnu używacie że sadzicie co 8 m chyba zbozowego?? Jakie odmładzanie co 3 lata?? Jak chcesz to kosisz porzeczkę po 10-12 latach i możesz ją pozostawić na kolejne parę llat aby odrosła (ale z mojego doświadczenia nie opłaca się bo owocowanie nie bedzie takie samo) polecam wywalić i od nowa sadzić w rozstawie ok 4 m. Co do odmian posiadam zarowno w uprawie jak i na sprzedaż (sadzonki) wiele odmian co wydają mi minimum 15t/ha nie powiem że samo rośnie ale trzeba chodzić przy tym. Co do odmian jak chcecie pogadać o sadzonkach lub uprawie piszcie wiadomość a tam ew nr tel podam. Pozdrawiam!

#30 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:42

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Co 8 metrów to sadził klient co zielonego pojęcia nie ma o czym pisze, albo coś się najarał i tak pisał. Tak samo z tym korzeniem. Tak jak napisał "jarucki" za takie głupoty to ten użytkownik powinien dostać bana przynajmiej jak dorośnie i się coś nauczy o uprawie porzeczki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:44

polecam wywalić i od nowa sadzić w rozstawie ok 4 m. Co do odmian posiadam zarowno w uprawie jak i na sprzedaż (sadzonki) wiele odmian co wydają mi minimum 15t/ha nie powiem że samo rośnie ale trzeba chodzić przy tym. Co do odmian jak chcecie pogadać o sadzonkach lub uprawie piszcie wiadomość a tam ew nr tel podam. Pozdrawiam!

Dobrze gada :)
co do rozstawu - no to sory ale nie mogę się z tobą zgodzić!!! uzależnione jest to przede wszystkim od Ciągnika jaki mamy :)
15/ha to tak raczej normalny tonaż więc klejnotów nie urywa :D

Co do odmian, to Bardzo Cię Proszę napisz jakie masz....

#32 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:55

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC to gratuluje plonow skoro 15t na ha osiagasz. Podziel sie nawozeniem w takim razie bo w takim razie to interes zycia robisz na porzeczce zapewne.

#33 Share trochanter100

trochanter100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 22:23

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC U mnie w rodzinie porzeczka jest od 30 lat i wiem o co chodzi w tej zabawie co do rozstawu ja tak sadze co 4m i ursus c- 360 z ledwością wchodzi rwę połówkowym kombajnem. Co do tonażu nie wiem czy zazdrość przez was przemawia czy niedowierzanie ale z tisela rekordowy plon miałem 19t/ha z Sofijewskiej 18t/ha co do interesu życia to nie wiem czy to już jest interes życia bo za dużo pola nie mam ale rodzinę idzie wyżywić. http://tablica.pl/of...6976ea011;r:;s: tu macie trochę zdjęć Odmiany sofijewskaja a ostatnie zdjęcie to jest Jublienaja Kopania. Co do odmian to posiadam również Tisela, Tibena, Goferta i przymierzam się jeszcze do Rubena.

Edytowany przez trochanter100, 12 kwiecień 2013 - 22:29.

#34 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:46

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Ja tam nie za zdroszę wydajności :D jedynie mogę pogratulować :)

Powiedz mi jedne na jakich klasach masz posadzone to rosyjskie/ukraińskie odmiany ??
Bo ja u Siebie jak mialem Tibena to Runnera nie było z niego widać :D a w gałęzie nie mieściły się w KPSa :)

#35 Share lokator

lokator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:23

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Witam. Posadziłem na jesieni hobbystycznie około 50 sadzonek czarnej porzeczki, głównie Tisel i Titania. Powinienem je teraz podciąć? Spotkałem się z opiniami że na wysokości 2-3 pąka, a inni mówią że to bzdura, jaka jest wasza opinia na ten temat?

#36 Share trochanter100

trochanter100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:44

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC podcinaj nawet nie słuchaj tych szpeców co nie każą Ci podcinać, przycięta porzeczka na taką wysokość jak podajesz ładnie się rokrzewi a oprócz tego wywrównujesz dysproporcje między częścią nadziemną a częścią podziemną - korzeniami, które ucierpiały przy wykopywaniu ze szkółki.

#37 Share lokator

lokator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 17:05

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC ok, dzięki, a czy z odciętych pędów można uzyskać sadzonki?

#38 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 12:08

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Tak.

#39 Share lokator

lokator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:30

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC sorry za głupie pytanie, ale muszę je zadać, jak?:) po prostu wsadzić je odrazu do ziemi?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 22:00

CZARNA PORZECZKA - JAK SADZIC Potnij na patyki o długości 15 cm i wkładaj w ziemię zostawiając nad ziemia 1-2 pąki.