Skocz do zawartości

Zdjęcie

koła przy neptunie

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:51

koła przy neptunie witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koła przy neptunie Dzisiaj, 10:38
  •  

#2 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:57

koła przy neptunie Oryginalną oponę powinieneś założyć na stronę lewą bo ona wtedy nie gniecie liści na następnej redlinie i na pewno kombajn ma lżej iść po polu

#3 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 19:04

koła przy neptunie Jak nie masz dużych skłonów to szkoda kasy te prążki są po to żeby nie ściągało kombajnu na skłonach.Ja od paru lat mam założone opony od stara66 i gitara.Dałem po 50 zł a orginał coś koło 550.

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 06:20

koła przy neptunie ja dalem 200 zl za uzywany oryginal

#5 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 18:28

koła przy neptunie bo u mnie ta lewa właśnie jest dość szeroka i rozpycha ziemie blisko kolejnej redliny.jeżeli miałbym możliwość tak jak piszesz LUKACZMAREK to może bym kupił,tylko trudno kupić coś dobrego.a nowa troche droga.planuje zacząć kopać po 1 pażdziernika,odbiór ok.5 listopad okolice gniezna.pozdrawiam.

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:03

koła przy neptunie ja miałem kupować nową bodajże 700 zł kosztuje ale przejeżdżałem przypadkiem obok jakiegoś dużego składu używanych opon, skręciłem i akurat mieli 2 sztuki

#7 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:39

koła przy neptunie Pasuje koło od przyczepy razem z felgą 8,25x20 od d-47

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:08

koła przy neptunie ja mysle że nawet łatwiej sie prowadzi ciągnik po oponie oryginalnej,przynajmniej tak sądze.

#9 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:34

koła przy neptunie Ja mam opony niekierunkowe z bieżnikiem jak u przyczepy i jak jest mokro i pole równe to nic się złego nie dzieje tzn. kombajnu nie ściąga. W ubiegłym roku warunki były ekstremalne to czasami na mocniejszej ziemi koło było tak oblepione, że się miejscami ślizgało i nie napędzało czujnika. Ogólnie to nie widzę potrzeby zmieniania na oryginalne, aczkolwiek byłyby one na pewno lepsze.
Napiszcie mi do czego służy sprężyna nad przednim siłownikiem od podnoszenia, przecież kombajn i tak opadnie pod własnym ciężarem. U mnie jej nie ma a może lepiej gdyby była. Gdy zbiorniuk jest pusty to najpierw się podnosi tył a później przód, przy załadowanym - odwrotnie. Może ta sprężyna powoduje, że zawsze tył kombajnu podnosi się pierwszy???

#10 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:51

koła przy neptunie u mnie jest sprężyna ale nad tylnym siłownikiem.ale jeżeli o przód to chyba jej też nie mam, bo nigdzie nie widze.

a tak wogóle to dziękuje kolegom za informacje.pozdrawiam wszystkich plantatorów buraka cukrowego

#11 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:06

koła przy neptunie Właśnie po to jest ta sprężyna żeby tył podnosił się pierwszy jak jest mokro możesz trochę tył poderwać albo jakbyś pracował na czujniku głębokości .

#12 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 12:36

koła przy neptunie Faktycznie przy pracy z automatyczną regulacją głebokości jest niezbędna, tylko czy ktoś jej używa (tzn. tej regulacji)... Dzięki za info.

#13 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 20:11

koła przy neptunie Ta regulacja to wielki niewypał byle listek i kombajn na wierzchu ale podrywanie na mokrych kawałkach jest bardzo przydatne,przerabiał ktoś oczyszczacz na wzdłóżny zamiast poprzecznego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 08 wrzesień 2011 - 21:49

koła przy neptunie to że Ci podrywa przód zamiast tyłu to wina zaworu przy elektrozaworze od podnoszenia jest taka kostka i ona ma dwie śruby z góry i z doły tam są sprężynki podkładki i kulka trzeba dołożyć podkładkę po stronie siłownika przedniego wtedy tł pójdzie wcześniej pozdrawiam. A ta sprężyna na zaczepie jest po to że jak masz kombajn na kole podporowym ustawiony to żebyś mógł sobie opuścić jeśli Ci się kombajn zapadnie;) pozdrawiam