koks2834

Ile spali Bizon Z056 Super

Polecane posty

bobytempelton    161

To zależy ile się naleje, mi zawsze wszystko wydoi :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Od 10 -13 litrów na godzine,w zaleznośći jaki teren,czy z sieczkarńią czy bez, Jak paliwo dobrej jakości to tez troszke mniej pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

u nas zawsze się leje paliwo z cpnu dobrej jakości i w tamtym roku gdzie bizon się nie kopał spalanie wyszło 11l/h a w tym roku co prawie mielił kołami w miejscu spalanie wyszło ponad 15l/h


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

gdyby palił 40 litrów na HEKTAR TO BY BYŁO NIE OPŁACALNE KOSIĆ NA USŁUGACH ZA 300ZŁ JAK SAME PALIWO 200. Mi pali 120 litrów na 10 godzin.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12tr    0

To niezłe macie stawki w naszych stronach to jada za 200zł

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

chyba 40 litry na hektar :blink: tak mi się wydaje :o

Sorki że zaglądałem do profilu,ale jako 14 latek nie powinieneś wypoawiadć się w takich tematach.\

bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalanie Bizona można łatwo obliczyć. Pytacie się sąsiada, który ma jakiś stary zachodni kombajn, ile mu pali na hektar. Otrzynamą odpowiedź mnożycie razy 2 i macie spalanie Bizona ;).

 

Na poważnie to 10-12 litrów/h, zboża raczej słabe, teren mocno górzysty, silnik ok 400 mth po remoncie w Iławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Mój tak średnio spali 12litrów bez sieczkarni a z sieczkarnią to nie wiem bo jeszcze jest nie używana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To co piszecie to jest na motogodzine, to spali 10-12l ale na hektar wiecej 17-20l

  • Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bajki...niech ci będzie a ile ty kombajnem zrobiłeś? ile wymłóciłeś? i teraz pytanie jeszcze poważniejsze ile ustawiłeś pomp wtryskowych do sw 400, a silników? bo ja troche tego zrobiłem


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie jest jednostkowe zużycie w SW-400? Szukałem długo, ale nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Parę lat temu liczyłem to na 1 ha wychodziło mi ok 14 litrów.Czyli zgadzam się z tymi co piszą 10-20.Wszystko zależy co kosimy.Bo jak liche zboże to 10 a jak ja w tamtym roku 1 ha kosiłem 2 godziny i lepiej to i może z 20 spalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Bajki opowiadasz,Bizon nie spali więcej na hektar jak 12litrów.

 

Ciekawe rzeczy się tutaj dowiaduję :lol:. Tak czy inaczej z mojego doświadczenia wiem, iż Bizon spali ok 20 l/ha.

Wykoszę dziennie ok 7 ha, gdzie na ten areał Bizon spali ok 140- 150 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale dużo zależy co kosimy. Np w tym roku pszenżyto na V klasie które sypało słabiutko to ciągle 2 bieg i przyśpieszacz i kombajn że tak powiem nie miał co robić. A na IV klasie gdzie dało 5t/ha to 1 bieg i miejscami gdzie było dorodniejsze to dymka potrafił dać więc i spalanie wyższe. Czyli kolego jak kosisz pszenicę która plonuje na poziomie 8t/ha to taki bizon nieźle się wymęczy i swoje spali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Rekord spali wiecej bo ma turbine ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

U mnie suprem jeżdzi ojciec a ja rekordem to super spali mniej o 3 litry na godzine ;) Jak kosiłem poleżąłe to 2 godziny 0,75ha, a jak ładne żyto to 1,25 ha na godzine spokojnie z przerwą na kawe :D pszenżyto to 1ha na godzine.

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ciekawe rzeczy się tutaj dowiaduję :lol:. Tak czy inaczej z mojego doświadczenia wiem, iż Bizon spali ok 20 l/ha.

Wykoszę dziennie ok 7 ha, gdzie na ten areał Bizon spali ok 140- 150 l.

Odlicz sobie jeszcze przejazdy z jednego pola na drugie:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj