Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:27

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? 1- http://otomoto.pl/cz...bdb-A16615.html - Ten wygląda jak nowy ale niema bocznych burt do kukurydzy lub zboża

2- http://allegro.pl/ro...1759507433.html - Ten nnie wygląda na nowy ale ma już burty do kukurydzy a i cena dość niska

Który wybrać prosze o pomoc ?

czy takie drewniane burty łatwo dorobić ?

Edytowany przez wwewwe, 15 sierpień 2011 - 09:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:02

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? wydaje mi sie ze ten drugi cena niska a remoncik mozesz zrobic spokojnie i bd wiedzial co masz...
co do tych burt to powiem tak kupujesz dwa arusze blachy robisz cienutka rame i masz nakladki takie jak trzeba:)

#3 Share koks2834

koks2834

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:08

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? Jeżeli fundusze ci pozwalają to bierz ten pierwszy ponieważ sądząc po wyglądzie dłużej ci wytrzyma a burty do kukurydzy to jakiś kątownik pare desek i gotowe.

#4 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:11

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? ja bym wybrał ten pierwszy gdyż jest w lepszym stanie, a do wożenia kukurydzy i tak musisz dorobić zastawy o wysokości co najmniej 1 metra
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? Dzisiaj, 23:48
  •  

#5 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:28

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? widzę zdania podzielone, wiec i ja się przyłączę: na twoim miejscu wziąłbym tego drugiego. dlaczego? ano dlatego, że widzisz co kupujesz, wiadomo wyglądem nie przyciąga, ale widzisz jego wady. Remoncik nie jest trudny troche farby szczotki druciane na szlifierkę i ręczne pedzle, sam kupiłem w dość podobnym stanie tyle, że z adapterem jedno bębnowym, około miesiaca roboty i jest extra sprzęt
A co do tego pierwszwgo ,nie chce straszyć, ale całkiem mozliwe jest, ze był/jest w gorszym stanie niż ten drugi, ale to jest tylko moja opinia pozdrowienia ;)
KPK Kumurun Team

#6 Share koks2834

koks2834

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:04

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? wojno33 troche masz racji ale moim zdaniem lepiej ten pierwszy bo odrazu nadaje sie do użytku

#7 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:44

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? a ja powiem że ani jeden, ani drugi. Za 8,5tyś. znajdziesz w dobrym stanie polski tandem 6 ton. Przy QQ wiadomo że trzeba czasami szybko cofać, a cofać tandemem to całkiem inna bajka jak dwuosiowym. Do obornika tak samo raz jest większy, dwa łatwiejsze manewrowanie. Parę lat temu też stałem przed wyborem rozrzutnika i wybór padł na dwuosiowy i powiem wam że była to bardzo nietrafiona inwestycja, za podobne pieniądze mogłem mieć większą i wygodniejszą maszynę, jedynie czego na tamten czas bałem się to tego że tandem może być wywrotny na pryźmie niestety po późniejszych i teraźniejszych obserwacjach śmiało mogę powiedzieć że moje obawy były bezpodstawne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:53

Który rozrzutnik lepszy i bardziej opłacalny do zwożenia kukurydzy ? a najlepiej chyba obejrzeć jednego i drugiego. bo to że odnowiony to nie znaczy że lepszy. nie wiadomo w jakim stanie są łożyska i przekładnie.może został wygląd poprawiony, bo tak to był zdezelowany że nikt by go nie kupił. jednak z drugiej strony może tym zajmują się na szerszą skalę i dbają o markę. zgadniesz jak nie wiesz??? :blink: :blink:
ja miałem jednoosiowego to go na złom wywiozłem bo nikt nie chciał kupić. teraz mam 6t na tandemie. super sprawa. tak jak kolega wyżej napisał że cofać lepiej, ale i lepiej wjeżdżać bo masz obciążenie na zaczep

Edytowany przez SLAWEK1987, 16 sierpień 2011 - 20:59.

KPK Komurun Team