Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 20:29

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Witam!
Mam możliwość wydzierżawienia trochę ziemi. Chciałbym to przeprowadzić notarialnie, nie wiem tylko czy korzyści wizyty u notariusza nie będą mniejsze od kosztów jakie poniosę. Szukałem w goglach i na Af i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Na jakiej podstawie notariusz pobiera opłatę? od ilości ziemi, czy od wielkości czynszu, czy też od innych czynników?
proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 20:51

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Coś około 30zł od umowy wychodzi ;)

#3 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:22

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza A jak to formalnie wygląda, zaniosę notariuszowi umowę sporządzoną pomiędzy właścicielem a mną i u niego złożymy podpisy i wystarczy czy musimy zawrzeć umowę w jego obecności na jego wzorze czy coś tam?

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:04

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Nie chcę się wymądrzać ale chyba taką umowę lepiej podpisać w gminie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 14:44

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza A jakie korzyści płyną z podpisania takiej umowy w UG, bo nie widzę związku, bo nie jestem pewien czy będzie się to liczyło w przypadku korzystania z programów UE???

#6 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 15:17

Nie chcę się wymądrzać ale chyba taką umowę lepiej podpisać w gminie.

Niby czemu lepiej w gminie? Ja mam u notariusza na 10 lat , ile płaciłem nie pamiętam bo to było jakieś 5lat temu. Co Ci da ta umowa w gminie? Jak masz u notariusza to masz określony czas przez jaki właściciel ziemi cię nie wygoni oraz określoną cenę której właściciel nie zmieni.

Edytowany przez st220, 17 sierpień 2011 - 08:59.

#7 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 08 październik 2014 - 15:53

ale to notariusz jakei ma zadanie gotowa umowe mu sie zanosi i tylko musi byc napisana recznie czy komputerowo ? i on to gdzies zglasza czy cos takeigo czy tylko pieczatke daje i koniec ?

#8 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 08 październik 2014 - 16:44

W moim przypadku to notariusz sporządzał umowę, podaliśmy tylko dane i warunki umowy. Potem spisał, odczytał, złożyliśmy podpisy i po sprawie, koszty niewielkie dokładanie nie pamiętam bo było to ze 3 lata temu.

#9 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 08 październik 2014 - 21:38

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza W gminie masz to samo co u notariusza, i tu i tu jest data pewna, wpis do ksiąg również jest i tu i tu także to bez różnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:00

Niby czemu lepiej w gminie? Ja mam u notariusza na 10 lat , ile płaciłem nie pamiętam bo to było jakieś 5lat temu. Co Ci da ta umowa w gminie? Jak masz u notariusza to masz określony czas przez jaki właściciel ziemi cię nie wygoni oraz określoną cenę której właściciel nie zmieni.

Nie bądź taki pewny, bo kiedyś możesz się zdziwić.

Ktoś pisze że zapłacił 30 zł to tylko poświadczenie podpisów i data pewna, to samo uzyskasz po podpisaniu w gminie.

Umowa zawarta u notariusza aby była pewna odnośnie czasu trzeba by zawrzeć umowę i zapłacić opłatę od wielkości czynszu tzn. np.  10 ha x 10 q x 10 lat x 70 zł/g = 70 000 zł x procent i opłaty notarialne (koszt coś porównywalny z opłatą za zakup 1 ha w tej cenie, tak bynajmniej sytuacja wyglądała z 5/7 lat temu).

Edytowany przez Sadek, 09 październik 2014 - 20:23.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#11 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:11

ale to niby komu tyle zaplacic ?

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:22

Notariuszowi.

Nie chodzi o kwotę 70 000 zł dla notariusza tylko procent od tej kwoty dla notariusza za czynności notarialne..

Edytowany przez Sadek, 09 październik 2014 - 20:25.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 październik 2014 - 17:26

Nie trzeba do notariusza.Spisujesz umowe i idziecie (Ty i wydzierżawiający) do gminy i tam w obecności pracownika podpisujecie a on stwierdza wiarygodność podpisów.Potem zgłaszasz taka umowe do podatku rolnego i masz umowe z pewna datą .Tak podpisana umowa nie rózni sie niczym od tej podpisanej u notariusza.....no chyba tylko ceną.

#14 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 22:16

a ja mam umowe dzierzawy notarialna na dziesiec lat i podatek przychodzi na wlascicieke a nei na mnie ni nie jestem dopisany bo wlascicielka nie ma jeszcze renty ni nic wiec tak bylo bo czesc dzierzawie a czesc obrabia sobie to powinien na mnie podatek przychodzil by bylo wazne ?

#15 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 15:04

Aby była ważna musisz mieć datę pewną na umowie, jeśli masz ją potwierdzoną np. przez wójta czy notariusza to masz pewną dzierżawę, podatek nie ma nic do tego, druga sprawa, aby nikt nie sprzedał ci tej działki i nie musiałbyś się ciągać po sądach to dobrze by było iść do starostwa powiatowego i okazać tą umowę to ci wpiszą do ksiąg wieczystych i wtedy jakby ktoś chciał sprzedać działkę to notariusz się nie zgodzi bo mu się w systemie pokaże że jest dzierżawa...

#16 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 21:44

ok wielkei dzieki za informacje to musze isc do starostwa ale ja moge iusc sam czy wlasciciel musi isc bo wlasciciel niewiem czy bedzie chcial isc ze mna tam ? a jak sie wpisze do wypisu to podatek na kogo bedzie przychodzil ?

#17 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 13:37

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Podatek przychodzi na właściciela, co do starostwa to prawnie właściciel musi być tak samo obecny jak w gminie czy u notariusza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:33

Koszt zawarcia umowy dzierżawy ziemi u notariusza Aby przystąpić do licytacji ziemi z ANR misze mieć conajmniej 1ha pola. Czy aby ten warunek spełnić wystarczy ze będę miał umowy dzierżawy na ten 1ha? Czy umowy muszą być zrobione u notariusza?