Skocz do zawartości

Zdjęcie

rurki plastikowe czy metalowe

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 14 sierpień 2011 - 13:32

rurki plastikowe czy metalowe panowie jakie rurki zastosowac w garazu do powietza spręzonego bo niechce mi sie biegac z wężem 10m żeby coś zrobić spreżarka mi nabija do 10bar i pytanie czy te rurki plastikowe wytrzymaja to ciśnienie?? czy ich nie rozerwie czy odrazu zamontować metalowe powiedzcie co sądzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rurki plastikowe czy metalowe Dzisiaj, 14:04
  •  

#2 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 13:49

rurki plastikowe czy metalowe rurki plastikowe (PP do zgrzewania ) są różne musisz patrzeć na ich oznaczenia. najsłabsze mają oznaczenie PN10 czyli wytrzymuja 10 bar choc ciśnienie rozrywające je jest o wiele wyższe. Np wąż ogrodowy ma PN8 a cisnienie rozrywające 20bar dopiero. jezeli boisz sie o te rurki to kup takie co maja oznaczenie PN25 te wytrzymuja 25 barów. Ja stalowych bym nie montował, sprężone powietrze jest bardzo wilgotne i będą mocno korodować.

#3 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:01

rurki plastikowe czy metalowe to kolego jaką proponujesz bo ja na tym sie nieznam i niemam własnego zdania na ten temat więc prosze o pomoc a te wyjścia z tych rurek plastikowych będą pasowały gwinty pod te gniazdka pneumatyczne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:21

rurki plastikowe czy metalowe Ja właśnie skończyłem robić instalacje tyle że wodną z rur zgrzewanych, a był to mój pierwszy raz. zmieniłem rury w całym domu i na ani ednym zgrzewie nie cieknie, a niektóre byly ze względu na dojście karygodnie robione i doszedłem do wniosku że trzeba naprawde sie postarać żeby zepsuć zgrzew. i juz nawet nie chce słyszeć o stali. nie dość że droższa od PP to jeszcze to gwintowanie.. w plastiku jak sie pomylisz to zaden problem tniesz wstawiasz mufe i robisz dalej. Za rok będe tez właśnie w garażu robił z nich instalacje pneumatyczną. pojedź do hurtowni instalacyjnej i powiedz że potrzebujesz rury na wyższe ciśnienie i oni ci doradzą. Wystarczy ci średnica 20 mm do tego sa gwintowane kolanka, złączki i inne cuda. jedno to cena ok. 5zł. Złącza pneumatyczne powinny pasować wystarczy że kupisz takie z gwintem na 1/2cala i git.

#5 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 16:15

rurki plastikowe czy metalowe dzięki kolego wielkie na taka odpowiedz liczyłem dokończe kopać kanał i biore się za pneumatyke i elektryke w garażu tylko jeszcze robota w polu ale dzięki wielkie jak każdy by tak odpowiadał to było by elegancko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 16:49

rurki plastikowe czy metalowe Ja bym zastosował rurki miedziane,bardzo łatwy montaż a cena też przystepna.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:34

rurki plastikowe czy metalowe miedź też by była fajna ale jest droższa od PP szczególnie jeżeli wychodzi dużo rur, bo rury z miedzi sa drogie, a PP jest banalny do montażu. Do miedzi palnik by sie przydał a do plastiku mozna tak jak ja kupić zgrzewarke na allegro za 50 zł.

#8 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 13:29

rurki plastikowe czy metalowe a kamienie a skrobaki ta zgrzewarka za 50 zł może nie wytrwać do końca roboty wiem bo trochę się w to bawiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 14:37

rurki plastikowe czy metalowe Z wytrzymałością to średnio. Ja swoją kupiłem na parę zgrzewów a wyszło że w końcu zrobiłem całą instalacje w domu, zgrzewarka wytrzymała tylko fakt, kamienie do wymiany, tzn na silę da sie robić tylko zszedł z nich teflon i sie plastik trochę klei. Ale można je dokupić. Choć z tego co szukalem to same kamienie na jedną średnice to 20 zł. Wybór należy do montującego.