Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3085 awaria skrzynia wom podnosniki POMOCY

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 21:45

MF 3085 awaria skrzynia wom podnosniki POMOCY Sorka wielkie sorka, ale nigdzie na forum nie moge sie dokopac do uzytecznych informacji.
Krótko, robilem podorywke (pierwszy raz, ciagnik kupiony w marcu) i wszystko ok zrobilem ok 1,5 ha i na koniec jak zatrzymalem sie aby oczyscic talerzowke z ziemi na ramie to cos sie stalo. W czasie czyszczenia zauwazylem ze walek wom sie lekko kreci wiec pomyslalem ze cos na sprzegle nie dociska i postanowilem go zalaczyc i rozlaczyc aby dobrze go rozlaczyc, manewr ten nic nie pomogl i wiecej cos sie spieprzylo bo jak jezdzilem na zakresie B tak zostal (wysiadajac rozlaczylem zakres na luz) i nie moge wrzucic na zakres A (jak chce zalaczyc to jest silny opor, nie chce na sile tego robic) dodatkowo nie dziala przelanczanie żółw - zajac (zostalo na zającu) dodatkowo padło wspomaganie kierownicy i nie moge oposcic talerzówki (jak czysciłm mialem ja podniesiona).
POMOCY!!! ciagniok jaK MOWILEM KUPILEM W MARCU OD HANDLARZA WYMIENILEM 2 FILTRY OD HYDRAULIKI ZALALEM OLEJEM ORLEN AGRO UTTO do skrzyn, wymienilem pompe hydrauliki bo stara byla slaba i tylko na zimnym silniku wspomaganie dzialalo !!! (nowa pompa z allegro za 1100 zł włoska) Podorywke po zycie robilem na 1 biegu zakres B na połbiegu czasami bez, talerzówka 2,8 merta famarol słupsk zawieszana.
Pomocy bo szykuje sie orka a nie wiem całkowicie jak to naprawic i czy wogóle dam radę :( jutro zajrze do bezpiecznikow w kabinie i przy akumulatorze. Dodam tylko ze wczesniej na wiosne traktor chodzil dobrze, zasialem 4 ha jeczmienia 1 ha przenicy i owsa dodatkowo zaoralem 3 ha ugoru i waszystko bylo ok. Teraz pomóżcie bo juz nie mam sily do tego ciągnika :( i tak tak tak przesiadłem sie z c360 ale staralem sie prawidłowo poslugiwac skrzynią itp. co zrobilem zle gdzie szukac pomocy na remont moge przeznaczyc max 10 tyś bo inaczej poplyne finansowo. za pomoc WIELKIE DZIEX !
PS. Mariusz (zdun) Rafik 256 wiem ze sie znacie na tych maszynach podpowiedzcie coś...

EDIT: Na włączonym silniku jak nacisnę sprzegło to zaswieca sie kontrolka od hydrauliki i od napedu, jak puszcze sprzeglo to gasną. Dzis sprawdzalem bezpieczniki i są ok, jutro z rana spuszcze olej obejrzę filtry.

EDIT 2: Wszystko się wyjaśniło, winna była nowa pompa hydrauliczna. Ukręcił się w niej wałek od kółka zębatego którym jest napędzana. Pompa po demontażu pojechała na reklamacje, po rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się ze miał już 2 takie sytuacje, niby wadliwa seria od producenta. Prawdopodobnie zwrócą pieniądze. Producent to CAPRONI, teraz zastąpi ją droższy o 500zł REXROTH. Jak tylko przestanie padać wracam do skręcania i mam nadzieję że wszystko wróci do normy.

EDIT 3: Działa wszystko gra i trąbi, na nowej pompie wszystko ok po rozgrzaniu oleju też. Teraz czekam na decyzje z reklamacji. :)

Edytowany przez sim0n, 19 sierpień 2011 - 16:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3085 awaria skrzynia wom podnosniki POMOCY Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 16:23

MF 3085 awaria skrzynia wom podnosniki POMOCY hej mam problem mały z mf 3080 jak włóczę wałek pochodzi chwile i przestaje wszystko chodzi mi oprócz womu dodam do tego ze przedni napęd blokada Mstów i półbiegi chodzą jak zegarek ? co może być i jak to naprawić ?
Połączone

hej mam problem mały z mf 3080 jak włóczę wałek pochodzi chwile i przestaje wszystko chodzi mi oprócz womu dodam do tego ze przedni napęd blokada Mstów i półbiegi chodzą jak zegarek ? co może być i jak to naprawić ?

Edytowany przez kris14, 13 marzec 2015 - 09:31.
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 12 marzec 2015 - 19:07

Wszystkie tematy zawalisz tym swoim problemem?

#4 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:47

jak wiesz to doradzi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:23

spróbuj odłączyć czujnik obrotów wom.  a masz zmianę obrotów wom w kabinie???

#6 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 21:10

tak   mam w kabinie zmianem obrotów 2 dzwignie to odpiąć czujnik to wtedy bedzie działa jak to jest z tym jak mozna wiedziec to odpisz bo juz nie wiem co mam rb bo ini mówia koputer ze cos sie spaliło nie wiem juz co bo wałem mi jest narazie nie potrzebny ale za rok bedzie nałokrogło masz numer gg to bys podał to bym pogadał z rb dzieki za odpowiedz i czekam na nastepno pozdrawiam 

#7 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 09:59

naj prędzej to będzie czujnik obrotów. a jeśli masz np. na 1550 tą jedną dzwignie ustawioną to musisz zwrócić uwagę żeby nie dawać większych obrotów silnika bo komp będzie wyłaczał wom jak będzie się za szybko kręcić. gg nie mam jak coś to na pw pisz

a wyświetlacz w kabinie działa Ci??? jakie obroty wom pokazuje???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 14:11