Skocz do zawartości

Zdjęcie

Car audio

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 13 sierpień 2011 - 20:55

Car audio Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu, więc postanowiłem napisać.
Co mi będzie potrzebne żeby samochód grał porządnie? Jaka kwota będzie potrzebna? Ile głośników i przede wszystkim jakich?
Pochawlcie się też tym co posiadacie w swoich samochodach ;)
Ja obecnie jestem zielony w tym temacie a w przyszłości przydało by się coś zmajstrować :P
Mam też pytanie, na co zwracać największą uwagę kupując głośnik do auta? Moc maksymalną, moc nominalną, pasmo przenoszenia, Efektywność czy Impedancja? Mógłby mi ktoś rozjaśnić co za co odpowiada i czego ma być najwięcej żeby głośno i porządnie grało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Car audio Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 07:40

Car audio Czy głośno =porządnie ?No to ja popłynę pod prąd (w myśl znanego kawału :D )-dla mnie te wszystkie "tuby" etc. to jedna wielka głupota nie wiem dlaczego ale ludzie uwielbiają bas od którego przysiada tył samochodu że o słuchu nie wspomnę.Z drugiej strony rozumiem jednak troszkę fanów "nowoczesnej " muzyki-faktycznie aby owego chłamu słuchać trzeba sobie najpierw ów słuch przytępić .Zauważyłem tez dziwną zależność-im auto słabsze,słabiej wygłuszone tym tuba wieksza :D -kompleksy ?

#3 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:32

Car audio Co do ceny...To ile przeznaczysz na ten cel, tyle będzie kosztowało, a uwierz na car audio można wydać naprawdę dużo. Najlepiej napisz jaką mniej więcej kwotę chcesz na to przeznaczyć. Co do grania jak pisze @jaro nie trzeba montować od razu masy głośników i tub basowych. Napisz dokładnie jaki efekt chcesz uzyskać: czy ma to być tylko głośne granie, czy chodzi także o jakość dźwięku.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#4 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:38

Car audio Najlepiej jak by połączyć jedno z drugim :P czyli głośność z jakością. A kasa? hmm więcej jak 1000zł bym raczej nie chciał wydawać.
Narazie chcę się zorientować co i jak o montowaniu może pomyśli się za jakiś czas ;)

Edytowany przez bugi, 14 sierpień 2011 - 12:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:07

Car audio myślę, że na początek należy założyć jakieś dobre radio i zestaw dwudrożny z przodu, co polepszy średnie i wysokie pasma dźwięków. Aby uzyskać głębszy i wyraźniejszy bas należy zamontować głośnik niskotonowy w przygotowanej do tego skrzyni ( w żadnym wypadku nie montuj w samochodzie tub basowych itp. wynalazków). Można kupić gotowy subwoofer (głośnik niskotonowy) w skrzyni z wbudowanym wzmacniaczem, lub samemu zbudować skrzynie i umieścić w niej subwoofer i podłaczyć ją do dodatkowego wzmacniacza. Jeśli już montowałbyś dodatkowy wzmacniacz to lepiej kupić wzmacniacz 2+1 (lub 4+1 gdy chciałbyś zamontować głośniki średniotonowe w tylnych drzwiach) podłączyć do niego pozostałe głośniki, co polepszyło by ich granie.
Ważną rzeczą przy budowie instalacji car-audio jest wygłuszenie auta i montaż głośników w przygotowanych do tego miejscach (skrzynie, mocowania i dystanse z MDF) Jednak wygłuszenie nie jest rzeczą tanią i w tej kwocie raczej ciężko coś zdziałać. Co do głośników to można kupić na allegro gotowe panele dystansowe do montażu ich w drzwiach z niewielkie pieniądze. Zaletami tego rozwiązania jest większa stabilność głośnika który jest montowany na sztywno, a nie do tapicerki, co w konsekwencji polepsza jakość dźwięku.
A w ogóle jaki masz kolego samochód?
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#6 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:32

Car audio Obecnie jest to skoda felicia ale tak jak napisałem, narazie ogólne zorientowanie się a montaż za jakiś czas i pewnie już do innego autka :P
Ale dzięki za rady panowie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 13 styczeń 2012 - 12:05

Car audio Kurcze gdyby w każdym samochodzie montowali fabrycznie nagłośnienie BOSS-a to pewnie nikt by nie myslal a zadnych tubach itp.. Ale pomarzyć sobie tylko mozna..

Edytowany przez kamil040193, 16 maj 2012 - 08:13.

Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)