Skocz do zawartości

Błąd EB

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 sierpień 2011 - 18:28

Błąd EB Witam. Mam taki problem jak w temacie. Prawie za każdym razem gdy wcisnę sprzęgło to wyskakuje mi ten błąd, jest to bardzo uciążliwe, ponieważ trzeba za każdym razem zgasić ciągnik i uruchomić go jeszcze raz, bo jak nie, to nie przełącze rewersu. Proszę o pomoc. Ciągnik to Deutz-Fahr Agrotron 6,15s.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Błąd EB Dzisiaj, 18:21
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 19:46

Błąd EB miałem ten sam błąd z jakieś 3 lata temu w df 6.45 i tak samo nie chciął przełanczać rewersu z tego co pamiętam to była przyczyna w tym że kostka była zasniedziała wystarczyło prysnąć płynem typu kontakt i po problemie robił to serwis przeglądnij wtyczki pod skrzynią w okolicy akumulatora wyciągaj i popryskaj może akurat trafisz na tą właściwą nie moge sobie przypomnąć która to była

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:28

Błąd EB Wszystkie styki przeczyściliśmy i niestety nie pomogło. Trochę nie precyzyjnie opisałem we wcześniejszym poście sytuacje bo błąd wyskakuje przy każdym gwałtownym wciśnięciu pedału sprzęgła na postoju. Uniemożliwia on włączenie jakiegokolwiek biegu, półbiegu czy rewersu - ciągnik nie jedzie, a w czasie jazdy działają tylko biegi włączane mechanicznie przez dźwignię zmiany biegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 19:49

Błąd EB to może jest jakiś czujnik pod pedałem sprzęgła

#5 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 07:17

Błąd EB Myślę, że powinieneś skontaktować sie z serwisem bo takie szukanie po omacku i naprawy na zasadzie prób i błędów nie moga przynieść nic dobrego. Serwis przyjedzie zdiagnozuje problem i po sprawie. Niestety trzeba liczyć się z kosztami. Pozdrawiam MK B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 18:58

Błąd EB Problem rozwiązany. Przyczyną pojawienia się błędu EB był czujnik położenia pozycji pedału sprzęgła.

Dodaj odpowiedź