Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słabo ładuje alternator

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 16:14

Słabo ładuje alternator Witam
Mam maly proble slabo mi laduje alternator co to moze byc??
Bo jak robie prasa to przy 1200obr tylko lekutko przygasnie a jak da full obraty to sie tylko tak delikatnie jazy, moze to byc wina reduktora napiecia?? bo tn alternator kupilem na wiosn u znajomego mechanika na złomie od poloneza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słabo ładuje alternator Dzisiaj, 15:23
  •  

#2 Share uss1002

uss1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja.Maszyny rolnicze,Technika rolnictwa,Obróbka drewna

Napisany 13 sierpień 2011 - 17:09

Słabo ładuje alternator Kolego kukum może być to taka mała kostka przy alternatorze chyba się to nazywa regulator napięcia tam takie kabelki wychodzą a jak nie to tak zwane diody mogły się w alternatorze poprzepalać ale to jest nie opłacalne do naprawy lepiej kupić nowy alternator na szrocie

#3 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 13 sierpień 2011 - 17:13

Słabo ładuje alternator Po pierwsze to kolego naucz się pisać poprawnie i tak aby coś można było zrozumieć. Co ci się jarzy i przygasa? W ciągniku rolniczym nie ma takiego czegoś jak reduktor napięcia, jest jedynie regulator napięcia. Na jakie podstawie sądzisz, że alternator słabo ładuje? Wykonywałeś jakieś pomiary?
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#4 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 22:14

Słabo ładuje alternator Koledze zapewne chodzi o kontrolkę ładowania. Z tego co zrozumiałem co napisałeś, to objawy wskazują na uszkodzoną diodę. Trzeba więc rozebrać alternator, rozlutować mostek i posprawdzać diody. O ile dobrze pamiętam to w dziale elektryka i elektronika w rolnictwie jest temat jak dokonać naprawy alternatora. Najpierw jednak zmierz napięcie ładowania, bo może to regulator jest uszkodzony.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#5 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 sierpień 2011 - 08:49

Słabo ładuje alternator U siebie od jakiegoś czasu mam podobny objaw że po odpaleniu ciągnika nie gaśnie całkowicie kontrolka od ładowania tylko przygaśnie do połowy i tak lekko się świeci na wysokich obrotach, natomiast przy obrotach biegy jałowego (550) to świeci sie całkowicie. Przedtem tego nie było po odpaleniu gasła i zaświecała sie dopiero po zgaszeniu ciągnika. Myślałem że to wina regulatora, ale zawiozłem go do sprawdzenia do serwisu zajmującego sie naprawą alternatorów sprawdzili go i regulator jest sprawny. Na koniec dodam że napięcie ładowania jest prawidłowe 14 z kawałkiem, wiec niewiem czemu teraz nie przygasa całkowicie. Alternator Elmot A124-44A, regulator RNc-12 firmy Jezpol

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:08

Słabo ładuje alternator wytarte szczotki na regulatorze napiecia. wymien regulator i bedzie spokoj
Piszę po polsku!

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:17

Słabo ładuje alternator Szczotki na regulatorze, wina szczotek czy regulatora????

Wyczerpująca pomoc kolegi @dexterek.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:32

Słabo ładuje alternator Oj tam ,pewnie ma kaca i się walnął, :D mi ta migająca kontrolka wygląda na kucająca albo już padniętą diode
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:43

Słabo ładuje alternator Zakaz pisania na AF na kacu oraz pod wpływem alkoholu i nie tylko. :lol:

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:20

Słabo ładuje alternator Są alternatory z wbudowanymi regulatorami, a w nich są szczotki, jak się wymienia to tylko komplet bo nie ma takiej możliwości oddzielnie i o takie coś chodziło koledze dexterek. A mowa jest o oddzielnych szczotkach i regulatorze. Trzeba wykręcić szczotki i zobaczyć czy jeszcze coś z nich zostało, jeśli tak to padła dioda.

#11 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 sierpień 2011 - 18:34

Słabo ładuje alternator szczotki jeszcze mają spory zapas, czyli pozostanie dioda wzbudzania o ile dobrze zrozumiałem

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 22:33

Słabo ładuje alternator Koledzy może wszyscy razem z autorem tematu zajrzymy do działu Elektryka na forum, i sie trochę podszkolimy bo wygląda mi to na zgadywanie. A ta kucająca dioda to mnie powaliła :lol: :o .Dioda albo się spaliła, albo jest dobra nie ma stanu pośredniego.
A gdyby szczotki się skończyły to kontrolka by się nie świeciła.

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 22:54

Słabo ładuje alternator A gdy jest dioda zapierdzielona kurzem i przykładowo alternator został zmoczony deszczem to co ? nie ma objawu skopconej diody? jest bo mokry kurz przewodzi a dioda dobra
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 00:17

Słabo ładuje alternator Zgadza się mokry kurz przewodzi prąd, więc jeśli dioda jest w takim stanie to objaw wskazuje na nią czyli spalona(przebicie złącza),jeśli jednak jest dobra winny był kurz to mamy do czynienia z upływem powierzchniowym, no chyba że ten objaw nazywa się kucaniem diody.
W alternatorze diody potrafią być tak zawalone brudem że ich nawet nie widać więc po ich zamoczeniu, w czasie pracy alternatora wytwarza się ciepło a wentylator powoduje przepływ powietrza co osusza nam altka. więc taki stan trwał by dość krótko.
W danym przypadku wykluczył bym to ponieważ kolega jeździł z prasą a więc deszczu nie było, więc po prostu dioda wzbudzenia jest spalona.
Dobrze że wszystkie 9 diod na raz nie symuluje spalenia bo dopiero by było.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:33

Słabo ładuje alternator Jeżeli po podpięciu miernika mamy napięcie powyżej 0,6V AC to oznacza to że jest uszkodzona dioda. Jest to tylko teoria bo w rzeczywistości nie miałem takiego przypadku.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#16 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 16:41

Słabo ładuje alternator Wyjmijcie szczotki i zobaczcie stan komutatora, ostatnio w U-902 wymieniałem alternator (elmot 44A) bo szczotki normalnie rowy wyjechały na komutatorze. też się żażyła kontrolka, ładowanie hmm było zadowalające ale skakało (efekt odpychania szczotek przez nierówną powierzchnie). Regulator w kabinie też zaraz wymieniłem bo już szwankował dostał w kość przez to

#17 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:32

Słabo ładuje alternator Tak dla ścisłości to są pierścienie ślizgowe, a nie komutator. Komutator jest prądnicy prądu stałego, czy rozruszniku. A tak to słuszna uwaga :)

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 20:45

Słabo ładuje alternator No może faktycznie źle nazwałem. Ale wiadomo o co chodzi.