Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś zgrzyta MTZ 82

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 14:20

Coś zgrzyta MTZ 82 Witam
Mam taki problem gdy chce nim ruszyc gwaltownie to mi tak zgrzyta i sie uspokaja za chwile.
Ale tez jak puszczam sprzeglo powoli to tez lubi zgrzytnac co to moze byc???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś zgrzyta MTZ 82 Dzisiaj, 09:47
  •  

#2 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 13 sierpień 2011 - 15:12

Coś zgrzyta MTZ 82 one juz tak mają w naturze. miałem to ustroństwo przez 10 lat i od poczatku do konca zgrzytało

#3 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 15:18

Coś zgrzyta MTZ 82 U mnie jest w dwóch Mtz ten sam problem, ale narazie nic z tym nie robimy i powiem szczerze że któryś rok już tak chodzi i jak narazie nic wiecej sie nie psuje. Dodam jeszcze że u jednego mojego była wymieniana tarcza sprzęgłowa wiosną tego roku i tak samo zgrzyta jak mówisz. Być może już się oberwała ale jest to mało prawdopodobne. Najlepiej będzie jak rozbierzesz sprzegło wtedy będziesz mieć pewność czy to wina sprzęgła czy coś inne.

#4 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 sierpień 2011 - 15:44

Coś zgrzyta MTZ 82 ja go mam od nowego to jest od 1994r i u mnie nic nie zgrzyta wiesz podejrzewam że to coś w skrzyni bo jak byto była tarcza to by się ślizgał na sprzęgle ,albo łożysko oporowe masz do wymiany też daje takie efekty ,tylko trochę wyje to efekt wypracowania się skrzyni

u mnie tylko zgrzyta przy włączaniu i zmianie biegów tak ten typ ma ale przy gwałtownym ruszaniu nic się nie dzieje

#5 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 16:10

Coś zgrzyta MTZ 82 wicie w instrukcji napraw pisze ze to jest wina sprzegla ABD i ze tam trzeba wyminic tez tarcze tylko ze mniejsza jak w sprzegle bo czasem sie uspokaja i chodzi plynnie a jak cos mu odbije to tak ma

#6 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 16:53

Coś zgrzyta MTZ 82 mojemu się tak zrobiło ze dwa lata po zakupie.(kupiony w 96r. nówka) Nic z tym nie robię, przyzwyczaiłem sie i mi to nie przeszkadza. Wszystko działa normalnie. ten typ chyba tak ma.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#7 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 18:17

Coś zgrzyta MTZ 82 też mi nie przeszkadza ale chcialem sie zapytac
bo go kupilem 11lat temu za 100 tys zl jeszcze produkowany w zssr nie mial akpitalki nic i to mnie zaskoczylo

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 19:03

Coś zgrzyta MTZ 82 WU mnie jak naprawde brutalnie puści się sprzęgło, pod dużym obciążeniem to czasem też zgrzytnie. Ale rozbierałem to i takie dzwieki wydaje tarcza lub doćisk zadrży gdy slizgnie przy już mocnym ścisku. Żadne łożysko, żadna skrzynia. Nie ruszam bo nic się temu nie dzieje i w niczym nie przeszkadza. Przynajmniej u mnie.
KPK Kumurun Team

#9 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:03

Coś zgrzyta MTZ 82 A ja mam taki problem z Belarusem 82:
Dostałem do remontu bo zgrzytały biegi i to ostro no więc 1 to sprzęgło w rozsypke no i tarcz zjechana do nitów, łozysko juz chwiarszczało :D wiec kupiłem wszystko nowe, wyregulowałem skok pedału 4 cm odpalam i oczywiście dalej zgrzyta lecz przy zgrzycie aż szrpnie ciągnikiem i w tym momencie gdy wrzucam inne biegi jest ok wchodzą jak w masło, lecz gdy puszcze pedał i znowu wcisne znowu zgrzytnie i dalej to samo dalej wchodza dobrze, mogę delikatnie puścić żeby zaczął ciągnąć wcisnąć i zmienie bez zgrzytu ale jak puszcze do oporu dalej zgrzyta. Czyżby tarcz zacinała sie na wałku czy jaki diabeł tutaj tkwi
Mój Wladimirec podbija świat

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:14

Coś zgrzyta MTZ 82 Nasmarowałeś wałem sprzęgłowy i frez na tarczy smarem. Doregulowałeś te 3 śruby na docisku, żeby równo brało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:16

Coś zgrzyta MTZ 82 a jak wciśniesz i poczekasz chwilę to jak ? może wałek nie zdąży wyhamować. może hamulec w skrzyni nie działa jak powinien. trzeba pod regulować

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:24

Coś zgrzyta MTZ 82 Łapki są idealnie, hamulec skrzyni hmm to juz nie ten egzemplarz ja w moim mam a ten juz nie ma. Robiłem niedawno pronara to samo i było wszystko ok

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:32

Coś zgrzyta MTZ 82 W moim tak samo się dzieje. Od jakiegoś czasu. Możesz pół dnia sprzęgło trzymać a tarcza i tak nie stanie. A powinna.
jak jest mróz na polu i olej w skrzyni gęsty to stanie i fajnie wchodzą. Nie rozpoławiałem go na razie więc nie wiem jak wygląda sprzęgło ale zastanawiam się czy silnik nie jest źle ustawiony względem skrzyni. To znaczy czy na poduszce z przodu nie jest opuszczony lub podniesiony za wysoko. Ogólnie nie mam za bardzo pomysłu na to.
KPK Kumurun Team

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:34

Coś zgrzyta MTZ 82 A ten zimny po kilku dniach i to samo ale powiem ci genialny jesteś z tym silnikiem względem skrzynie tylko znowu skoro jest skręcony na dobre to nie powinno być różnicy. Sądze że moze wałek sprzęgłowy prosi o wymiane się i tyle

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:04

Coś zgrzyta MTZ 82 Może być różnica. W jednej z instrukcji jest coś na temat regulacji poduszki z przodu silnika. W tych ciągnikach silnik nie jest sztywno względem skrzyni bo trzyma się jej tylko przez blachę która umożliwia niewielkie odchyłki od osi. Na przedniej poduszce jest możliwośc regulowania tego.
KPK Kumurun Team

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:08

Coś zgrzyta MTZ 82 W sumie tak ta płyta to nie jest niewiadomo jak solidna więc możliwe że lekki odchyłek i już mamy problem

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 luty 2013 - 23:11

Coś zgrzyta MTZ 82 Właśnie.
http://zapodaj.net/4...73757f.jpg.html
Tu masz tą poduszkę. tylko ciężko powiedzieć jak to sprawdzić czy silnik jest w osi ze skrzynią
Jeszcze swojego czasu myślałem że wewnętrzny wałek sprzęgłowy ten od jazdy kręci się ciężko wewnątrz zewnętrznego który go przez to napędza. Ale to za bardzo mi też nie pasuje bo taki patent jest w większości ciągników i nie zgrzyta. Nawet w tych najstarszych.
A najbardziej mi pasuje teoria że po wciśnięciu sprzęgła odsuwa się docisk ale sama tarcza nie odsuwa się po wieloklinie od koła zamachowego. Ale na razie nie mam na to dowodów.

Edytowany przez seweryn20, 11 luty 2013 - 23:13.

KPK Kumurun Team

#18 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 luty 2013 - 13:27

Coś zgrzyta MTZ 82 Widze masz tę sama biblię co ja :D

#19 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 luty 2013 - 14:28

Coś zgrzyta MTZ 82 Witam was u mnie też tak zgrzytnie jak szybko puszcze sprzęgło na wysokim biegu

Mam do was jedno pytanie ponieważ robiłem skrzynie w moim mtz-cie (atak i łożyska na wałku głównym) i teraz nie mogę wymyśleć gdzie podhaczyć sprężynę trzymającą pedał sprzęgła??????? :ph34r: tą pod kabiną z lewej strony. Rozbierałem to w grudniu i wywietrzało z głowy jak to było :wacko:. Gdyby ktoś podpatrzył u siebie albo zrobił zdjęcie to będe bardzo wdzięczny bo wczoraj wypiłem czteropaka i nie dało rady podhaczyć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:25

Coś zgrzyta MTZ 82 Masz tu zdjęcie jak chodzi o tę sprężynę zakładasz ją na śruby na spód i prawy narożnik dekla od skrzyni biegów ;) .

Załączone miniaturki

• IMG_0440.JPG

Dodaj odpowiedź