Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor StarY Czy NowY

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 03 luty 2009 - 09:27

Zetor StarY Czy NowY ja bym jednak polecał uzywke. tańsze i lepiej dotarte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor StarY Czy NowY Dzisiaj, 05:59
  •  

#42 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 luty 2009 - 09:31

Zetor StarY Czy NowY Jak kupisz używkę to nawet w razie jakiejś awarii łatwo naprawić do Zetora części nie są drogie i są łatwo dostępne ale z drugiej strony kupić nówkę i na ładnych kilka lat masz głowę spokojną.

"Krzychu" wiadomo że używka będzie dotarta oby nie była tylko zatarta :D taki żart ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#43 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 03 luty 2009 - 12:43

Zetor StarY Czy NowY Jak dla mnie tro troche dziwny temat bo jesli kogos stac na nowego Zetora to co tu sie duzo zastanawiac wiadomo ze co nowe to zawsze nowe ty to urzytkujesz od poczatku i wiesz co masz.
A uzywany to zawsze uzywany jest ryzyko ze moze się psuc lub cos w tym stylu.

Jakbym miał kase to wiadomo ze brałbym nowy ciągnik i nad uzywanym sie nie zastanawiał ale ze sytuacja na polskiej wsi jes jaka jest to duzo rolników musi kupowac uzywki.

#44 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:39

Zetor StarY Czy NowY Jeżeli używka ma mieć 15 lat(mówię o pewnym JD z turem) i ledwo odpala a dodatkowojak podnosi tur to gaśnie to ja za takie h******* dziękuje bardzo i za to jeszcze prawie 80000 zł chce to niech on jego sobie weźmie albo wsadzi w cztery litery
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#45 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:07

Zetor StarY Czy NowY Widocznie trafił się taki felerny egzemplarz John Deere bo za 80tyś to naprawdę można znaleźć dobry ciągnik z turem po 95roku,może po prostu jak odpalił tego Johna który długo stał i olej był bardzo gęsty i pompa miała ciężko.
pozdrawiam ;).

#46 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:14

Zetor StarY Czy NowY Wszystko nowe to jest teraz tak zrobione ze jak ci sie zepsuje to sam juz sobie nie poradzisz musisz jechac do serwisu i tam ci naprawia
A u starego to sobie sam poradzisz / zrobisz

#47 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:16

Zetor StarY Czy NowY Moim zdaniem nie koniecznie bo są ciągniki prostsze nie nafaszerowane elektroniką jest wybór np:Farmer,Belarus,Pronar (nie wszystkie modele) Farmtrack ;).

#48 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:25

Zetor StarY Czy NowY

Jeżeli używka ma mieć 15 lat(mówię o pewnym JD z turem) i ledwo odpala a dodatkowojak podnosi tur to gaśnie to ja za takie h******* dziękuje bardzo i za to jeszcze prawie 80000 zł chce to niech on jego sobie weźmie albo wsadzi w cztery litery

Jeden egzemplarz przekreśla pozostałe kilka milionów, musiałeś bardzo daleko po niego jechać że odcisnął na Tobie takie piętno ;)

Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje, to że kogoś stać na nowy ciągnik nie oznacza że musi taki kupić, może sensowniej jest wziąć używke, a za reszte wymienić część parku maszynowego bądź przeznaczyć na inne inwestycje.

#49 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 06 luty 2009 - 17:13

Zetor StarY Czy NowY

Jeden egzemplarz przekreśla pozostałe kilka milionów, musiałeś bardzo daleko po niego jechać że odcisnął na Tobie takie piętno :)

Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje, to że kogoś stać na nowy ciągnik nie oznacza że musi taki kupić, może sensowniej jest wziąć używke, a za reszte wymienić część parku maszynowego bądź przeznaczyć na inne inwestycje.

W wiosce kumpla ojciec kupił sama 150KM niewiem jaki model i go postawili do stodoły i odmalowali i co niedziela siedzą i go remontują a wydali na niego z 70000zł a gospodarstwo mają nie większe niż 30ha tylko dużo robią u innych ludzi a pozatym mają 2 bizony i 2 koszą. jednym u siebie a drugim na usługach
Do tego sama mają pługi 4 zagonowe i chyba orzą na 4*40 a ziemie mają takie jak ja między IV a VI. kupili by 5 zamiast 4
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#50 Share deutzfahr92

deutzfahr92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:15

Zetor StarY Czy NowY Kiedyś, jeszcze jak nie byłem zarejestrowany na tym forum to przeglądałem sobie galerie zetora, był to pochmurny wieczór. Przeglądałem, przeglądałem i zobaczyłem zegar z zetora 5211, a na tym zegarze 45 tyś. mth. Może ktoś dałby link z tym zegarem bo nie chce mi się teraz szukać. Wniosek: myślę, że nowy zetor nie przebije starego. A może? Czas pokaże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:39

Zetor StarY Czy NowY Nowy nie ma szans, 7211 i podobne to ciągniki żywotne ale nowe to już nie to i znajomi własciciele nowych proxim i 7341 nie są zadowoleni, zetory z okrągłą kabiną jak w proximach to już nie to :mellow:, tylko nie czepiajcie się bo mam akurat takie zdanie w tym temacie podparte wypowiedziami właścicieli tych ciągników :lol:

#52 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:00

Zetor StarY Czy NowY

Kiedyś, jeszcze jak nie byłem zarejestrowany na tym forum to przeglądałem sobie galerie zetora, był to pochmurny wieczór. Przeglądałem, przeglądałem i zobaczyłem zegar z zetora 5211, a na tym zegarze 45 tyś. mth. Może ktoś dałby link z tym zegarem bo nie chce mi się teraz szukać. Wniosek: myślę, że nowy zetor nie przebije starego. A może? Czas pokaże.

W zetorze jest miejsce na liczniku do 10 tys. mth. czyli 9999,99. Nie może mieć 45 tys. Pewnie chodziło ci o 4500mth
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#53 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:17

Zetor StarY Czy NowY

Nowy nie ma szans, 7211 i podobne to ciągniki żywotne ale nowe to już nie to i znajomi własciciele nowych proxim i 7341 nie są zadowoleni, zetory z okrągłą kabiną jak w proximach to już nie to :mellow:, tylko nie czepiajcie się bo mam akurat takie zdanie w tym temacie podparte wypowiedziami właścicieli tych ciągników :lol:

to na to wychodzi ze zwykły 7340 jest dobry a już 7341 z dużo lepsza kabiną jest zły ?? przestań ferdek bo ja nie mogę juz czytać twoich wypowiedzi ...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#54 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:09

Zetor StarY Czy NowY Ja zdecydowanie mogę powiedzieć , że starsze ciągniki są o wiele trwalsze , wiem , bo mamy 3320 z 2004 i 5340 z 1996 , 3320 to już nie ta jakość i wykonanie .
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:29

Zetor StarY Czy NowY

to na to wychodzi ze zwykły 7340 jest dobry a już 7341 z dużo lepsza kabiną jest zły ?? przestań ferdek bo ja nie mogę juz czytać twoich wypowiedzi ...

Na to wychodzi jeden znajomek wzioł 7340 a 2gi w tym samym czasie 7341 oba z turami 4 z biedaszek i jeden i 2gi po około 4 tyś mtg i 7340 tylko do ruskiej ropy wtryski zapiekł to miał prawo ale pozatym zero awarii a traktowany na ostro ciągnik, a 7341 to jedna wielka awaria i gość go sprzedać chce, a lepsza kabina to nie mniejsza awaryjność, a co to wogóle znaczy "lepszy" chyba mam prawo do wyrażenia swojej opini w tym temacie, niepodoba mi się tylko @Bartus16 Twoje riposty, jak to nie chce Ci się czytać moim wypowiedzi, no to nie czytaj i komentuj :mellow:

#56 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:04

Zetor StarY Czy NowY ale jak coś takiego widzę to muszę to skomentować ...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#57 Share luasbrek

luasbrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 luty 2010 - 16:34

Zetor StarY Czy NowY powiem krótko mam zetora 8145 92r od 7 lat strzela rocznie ponad 700 mtg głównie w belarce class rollant 46 i nawet nieżle dostaje przy niej wiadomo jak dla siebie sie robi :blink: i przez ten czas tylko chłodnica poszła do wymiany bo lozysko na napinaczu od spręzarki walneło, ciśnienie oleju na rozgrzanym 4,5. a na -15 na płynie i bez zadnej grzałki krece 8 sek i chodzi, i niech nowa forterra lub proxima tylko tak sie spisuje :huh:

#58 Share zetor5245

zetor5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:31

Zetor StarY Czy NowY luasbrek zgadzam się z tobą bo te nowe to szajs zetory były najlepsze do 1999r a potem to szmelc

#59 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 15 luty 2010 - 17:13

Zetor StarY Czy NowY Od kiedy to zmiana kabiny ma wpływ na awaryjność ciągnika przecież seria xx41 różniła się od serii xx40 tylko kabiną więc co to ma wspólnego z podwoziem może komuś trafił się wadliwy model a tak przy okazji to może te stare zetory były lepsze ale jeśli ktoś kupi nowego i będzie o niego dbał to też długo mu posłuży a już coraz to trudniej o starego zetora w rozsądnej cenie i dobrym stanie więc często lepiej jest wziąć nowego na prow

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:19

Zetor StarY Czy NowY ja proponuje nowy bo sam go docierasz i nim robisz w polu a nie przywioza ci ciagnik ktory po 3 latach ma 5000 mth a mowia ze w polu nie pracowal a ja sie pytam skd te motogodziny !!!! ja kupilem nowy tez sie zastanawialem i nie zaluje

Dodaj odpowiedź