Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki kombajn na 10 ha

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 19:59

jaki kombajn na 10 ha ale chyab łaki kosił nie bedziesz Kombajnem...chyba ze......
nie masz kombajnu siedziesz w cieniu pod przyczepa i niczym sie niemartwisz..
lepiej te 30tys przeznaczyc na unowoczesnienie gospodarstwa..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki kombajn na 10 ha Dzisiaj, 21:47
  •  

#22 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 13 sierpień 2011 - 21:44

jaki kombajn na 10 ha Compacta sobie odpuść ,części nie ma ,sąsiad ma takiego i ostatnio mu tryb poszedł i nie idzie go kupić ani dorobić ,wg mnie na 10 ha opłaca się kupić kombajn ,ale nie za więcej niż 12-14 tyś.Sam mam volvo s 830 i może utrzymanie coś tam kosztuje ,ale nikogo nie prosisz żeby przyjechał ,bo wszyscy wiemy jak to jest, albo się z tobą umówi i nie przyjedzie,albo przyjedzie po deszczu jak jest mokre ''Albo kosimy albo przyjadę za 4 dni...''Jednego roku skosi ci na czas ,a drugiego ci zboże urośnie w kłosach ... B)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#23 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 22:32

jaki kombajn na 10 ha też uważam że swój-trzeba jeszcze policzyć czas spędzony po prośbie,wręcz na kolanach.

ja swoim wyjeżdżam na 4 godzinki-komfortowo kiedy mi pasuje-komfort kosztuje.

widok przyjeżdżającego kombajny na usługę do sąsiada jak już zaczyna padać-bezcenny.

dronningborg,sampo,bardzo wydajne,wytrzymałe i ekonomiczne maszynki.a osiągalne w przyzwoitych pieniądzach.

#24 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 23:41

jaki kombajn na 10 ha Ja kupiłem w tym roku Bizona Supera z 88r za 20tys, ale remont przekroczył 10tys tylko że się tego spodziewałem i mimo wszystko nie żałuje, bo wjechałem w pole kiedy tylko chciałem, nie trzeba się prosić, doszła jeszcze usługa u jednego gościa, przyszły rok powinien być lepszy, może więcej usług dojdzie bo wiadomo jak to pierwszy rok ledwo co u siebie się zdążyło skosić, przez awarie i początki w obsłudze kombajnu (brak doświadczenia). Niektórzy co nie mają kombajnu to mają jeszcze zboże na pniu. Swojego do cięcia mam ok 10ha.

Z jednej strony nie masz kombajnu i się niczym nie martwisz - płaci się aby za usługę

z drugiej jak masz tez się nie martwisz - jedziesz kosić kiedy chcesz i ogólnie jeśli nie ma awarii wychodzi taniej niż za usługę i dodatkowo można dorobić na usługach

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#25 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 06:51

jaki kombajn na 10 ha Ja dwa lata temu kupiłem na taki areał John Deera 952. Dałem za niego 35tys. złotych i nie żałuję!!! Żniwa są bezproblemowe i przede wszystkim terminowe. W tym roku mam zebrane ok 30 ton suchej i nie porośniętej(opadanie 242sek.) pszenicy. Kto nie miał kombajnu zaczynał kosić jak już pszenica była porośnięta... Tamte żniwa były podobne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:42

jaki kombajn na 10 ha witam moje zdanie na kupno kombajnu jest na tak ja mam kombajn 3metry hedra silnik 4cyl. swoje wykosilem w jeden dzien i dwa dni na uslugach
zarobilem 1800 zl kombajn nie kosztowal nawet tych 30tysi spalanie na poziomie 8-10 l na godz. dodam ze mam sieczkarnie a i ci co nie maja swojego ich zborze stoi i rosnie na polu bo nie chca jezdzic na uslugi bo najpierw koszaq swoje. a ja swoje mam w stodole nie czekalem na kombajn kosilem kiedy tylko moglem wjechac w pole z claasuw polecalbym consula na temat bizona sie nie wypowiadam za 30 tysi dobrego nie kupisz sasiad szukal i byly nie za bardzo w szczesciu. pozdrawiam

#27 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:16

jaki kombajn na 10 ha panowie potrzebuje kombajnu do 18 tys z kabin a i sieczkarnią stan może byc dobry i czy moze być stól w takich małych moze ktosi ma na zbyciu

#28 Share rafal93

rafal93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:36

jaki kombajn na 10 ha :)

Edytowany przez rafal93, 22 kwiecień 2012 - 20:28.

#29 Share tomek222

tomek222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:49

jaki kombajn na 10 ha Jak na 10 ha to może fahra M88 posiadamy ten kombajn i jak narazie nie narzekamy bo dopiero pierwszy sezon u nas przepracował bezawaryjnie na ok 10 ha plus usługi, silnik 4 cyl chłodzony powietrzem, heder 3 m, myśle że kupno kombajnu na taki areał nie jest aż tak złym pomysłem, tak jak już kolega wyżej napisał każdy zawsze kosi swoje a dopiero jedzie na usługi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 23:12

jaki kombajn na 10 ha no na 100ha nie mieć swoich gratów to już musi być głupota i bida
moim zdaniem warto kupić kombajn bo te zamawianie maszyn na usługę to różnie bywa w pierw koszę u siebie a jak jadom do ciebie to pada deszcz i po robocie ciągłe czekanie na nich ma padać a ich nie ma a tak już byś skosił i zapomniał to po pierwsze a po drugie może z czasem zwiększyć swój areał
a po trzecie tak jak już koledzy wyżej wspominali że można jeździć na usługi