hydrant

jaki kombajn na 10 ha

Polecane posty

hydrant    0

witam myślę o classie compackcie ale nie wiem czy łatwo dostanę części i czy są awaryjne może ktoś z was taki ma nie chcę wynajmować usług bo przez to mi zboże porosło i nikt nie chce mi pojechać a i w jakim przedziale cenowym kupię jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

bizon Z040 lub Z050 albo wistula B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bizon na taki areał starczy i na usługi pojedziesz jeszcze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mam pisać szczerze ? na taki areał kupowanie kombajnu jest po prostu głupotą! Wiesz ile kosztuję utrzymanie kombajnu ? Policz przez ile lat będziesz mógł za pieniądze włożone w zakup kombajnu wynajmować go ? Znam gościa co ma ok 40 ha i nie ma kombajnu tylko wynajmuję firmę przyjeżdża Nh i ma z głowy ;)

Ale jeśli chcesz koniecznie kupić to Bizon lub Fortschritt e 512-514 ;) Nowocześniejsze od bizka

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

może volvo s 830 ,mam takiego już z 10 lat i złego słowa o nim nie powiem heder ,2,8m silnik 4 cyl perkins ,części są dostępne ,przez 10 lat nie było poważnych awarii ,od czasu do czasu jakiś pasek pęknie,albo się lożysko padnie czyli tak jak w każdym :) Albo volvo 900 ten jest większy chyba 3,8m .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Mam pisać szczerze ? na taki areał kupowanie kombajnu jest po prostu głupotą! Wiesz ile kosztuję utrzymanie kombajnu ? Policz przez ile lat będziesz mógł za pieniądze włożone w zakup kombajnu wynajmować go ? Znam gościa co ma ok 40 ha i nie ma kombajnu tylko wynajmuję firmę przyjeżdża Nh i ma z głowy ;)

Ale jeśli chcesz koniecznie kupić to Bizon lub Fortschritt e 512-514 ;) Nowocześniejsze od bizka

 

zależy czy się potrafi liczyć ;) My nieco ponad 10 ha swojego kosimy mf-em 87, do tego ok drugie tyle usług. Na szybko licząc żniwa wynajętym kombajnem kosztowałyby nas min 3000. Nie chce mi się udowadniać już tego, powiem tylko że posiadanie kombajnu na taki areał się nam opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poco na taka Kitke kombajn....szkoda pieniadza

Ludzie mysla ze postawic kombajn do szopy i bedzie stał ale nikt nie mysli ile kosztuje jego utrzymanie

to jak podzielisz robote to co masz 2 dni koszenia i ma stac cały rok

moje zdanie bez sesu wytatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

poco na taka Kitke kombajn....szkoda pieniadza

Ludzie mysla ze postawic kombajn do szopy i bedzie stał ale nikt nie mysli ile kosztuje jego utrzymanie

to jak podzielisz robote to co masz 2 dni koszenia i ma stac cały rok

moje zdanie bez sesu wytatek

 

wcale tak dużo nie kosztuje utrzymanie, na pewno mniej niż straty poniesione przez pogodę gdy nikt nie będzie chciał do Ciebie przyjechać kosić :huh:

Zawsze można tym kombajnem jechać na usługi i coś się zwróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

za 30 tys to ja bym kupił jd 965 albo 970 i to jest dopiero maszyna a john deere to jednak jest jakość wykonania i są mało awaryjne :) chciaż osobiście wolę mf ale do nich jest trochę ciężko z częściami :( sam właśnie szukam kombajnu na 10 ha i uznałem ze poczkam i kupie coś z hederem min 4 m bo swoje skoszę w ciągu dnia i pojeżdze na usługi a jakimiś małymi fergusonami lub claasami będziesz kosił 3 dni a tu przez 2 dni już zarobisz na naprawy i paliwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Kombajnista popieram Cię w całej rozciągłości :D Sąsiad na 30 kupił i mówi do nas "sąsiad nie kupuj kombajna" :D A na to że pojedziesz starym kombajnem na usługi to nie ma co liczyć ;) Takie czasy ludzie wolą wynająć nowszy kombajn takie czasy ;)

Za te 30 tys to masz przez 10 lat wynajęty kombajn ;)

U mnie we wiosce pewni bracia mają ponad 100 ha i nie mają ani kombajnu ani prasy i żyją ze żniwami nigdy nie zostali ...

Przemyśl tę decyzję


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale chyab łaki kosił nie bedziesz Kombajnem...chyba ze......

nie masz kombajnu siedziesz w cieniu pod przyczepa i niczym sie niemartwisz..

lepiej te 30tys przeznaczyc na unowoczesnienie gospodarstwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Compacta sobie odpuść ,części nie ma ,sąsiad ma takiego i ostatnio mu tryb poszedł i nie idzie go kupić ani dorobić ,wg mnie na 10 ha opłaca się kupić kombajn ,ale nie za więcej niż 12-14 tyś.Sam mam volvo s 830 i może utrzymanie coś tam kosztuje ,ale nikogo nie prosisz żeby przyjechał ,bo wszyscy wiemy jak to jest, albo się z tobą umówi i nie przyjedzie,albo przyjedzie po deszczu jak jest mokre ''Albo kosimy albo przyjadę za 4 dni...''Jednego roku skosi ci na czas ,a drugiego ci zboże urośnie w kłosach ... B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

też uważam że swój-trzeba jeszcze policzyć czas spędzony po prośbie,wręcz na kolanach.

ja swoim wyjeżdżam na 4 godzinki-komfortowo kiedy mi pasuje-komfort kosztuje.

widok przyjeżdżającego kombajny na usługę do sąsiada jak już zaczyna padać-bezcenny.

dronningborg,sampo,bardzo wydajne,wytrzymałe i ekonomiczne maszynki.a osiągalne w przyzwoitych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja kupiłem w tym roku Bizona Supera z 88r za 20tys, ale remont przekroczył 10tys tylko że się tego spodziewałem i mimo wszystko nie żałuje, bo wjechałem w pole kiedy tylko chciałem, nie trzeba się prosić, doszła jeszcze usługa u jednego gościa, przyszły rok powinien być lepszy, może więcej usług dojdzie bo wiadomo jak to pierwszy rok ledwo co u siebie się zdążyło skosić, przez awarie i początki w obsłudze kombajnu (brak doświadczenia). Niektórzy co nie mają kombajnu to mają jeszcze zboże na pniu. Swojego do cięcia mam ok 10ha.

 

Z jednej strony nie masz kombajnu i się niczym nie martwisz - płaci się aby za usługę

 

z drugiej jak masz tez się nie martwisz - jedziesz kosić kiedy chcesz i ogólnie jeśli nie ma awarii wychodzi taniej niż za usługę i dodatkowo można dorobić na usługach

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja dwa lata temu kupiłem na taki areał John Deera 952. Dałem za niego 35tys. złotych i nie żałuję!!! Żniwa są bezproblemowe i przede wszystkim terminowe. W tym roku mam zebrane ok 30 ton suchej i nie porośniętej(opadanie 242sek.) pszenicy. Kto nie miał kombajnu zaczynał kosić jak już pszenica była porośnięta... Tamte żniwa były podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj