Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOŃ..... na roli

204 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:00

KOŃ..... na roli Mam pytanie czy są preparaty takie które wspomagają zmianę sierści? Chodzi mi to że za 2,3 tygodnie klacz mi się źrebi i pasuje żeby się wyleniła przed czasem, bo jak źrebak zje sierści to po nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOŃ..... na roli Dzisiaj, 00:03
  •  

#102 Share luqasz17

luqasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2013 - 09:31

KOŃ..... na roli NA twój problem to najlepsza jest szczotka i zgrzebło

#103 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 07 luty 2013 - 09:52

KOŃ..... na roli w kazdej gospodarce musi byc kon - to zdanie mojego dziadka .Ja mam 2 konie.Jak ropa podejdzie do 10 zl za litro to ludzie zrozumieja ta stara prawde
A jeszcze co do utrzymania.To utrzymanie konia jest tanie jak barszcz.woda siano trawa sloma jak pracuja owies.U nas wyglada to tak ze mamy zagrodzone 12 arow i po tym chodza konie caly czas zima lato do stajni maja otwarte drzwi ale wchodza tylko jak sa duze mrozy albo jak pada .nie ma problemu
Nie trzeba wyrzucac gnoju codziennie ze stajni a trzymanie konia w stajni caly dziento niepotrzebna praca.My dajemy bala siana do pasnika lakowego raz na tydzien i koniki ladnie wygladaja .Czasami ale to raz czy 2 na tydzien po 2 litry owsa
KOnik chodzi kolo domu milo popatrzec a i do drobnych prac i transportu sa ok np ostatnio przywiozly tone wegla ze skladu.KON MUSI BYC

Edytowany przez marju12, 07 luty 2013 - 10:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share stables

stables

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Konie,konie i jeszcze raz konie ;)

Napisany 07 luty 2013 - 10:36

KOŃ..... na roli Nie slyszalam o takich preparatach i chyba nawet ich nie ma,ale tu pomoze czestsze czyszczenie zgrzeblem,poza tym nie przesadzajmy,gdyby wszyskie zrebieta padaly od zjedzenia siersci to nikt nie planowalby zrebien na wiosne,a przeciez glownie wtedy sie rodza ;)

#105 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Wieś, rolnictwo, dobre książki i filmy, dobre żarty, góry, konie...

Napisany 09 luty 2013 - 13:57

KOŃ..... na roli Marju12, a jakiej rasy masz te konie?

Edytowany przez Wozak71, 09 luty 2013 - 13:58.

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 17:26

KOŃ..... na roli

Nie slyszalam o takich preparatach i chyba nawet ich nie ma,ale tu pomoze czestsze czyszczenie zgrzeblem,poza tym nie przesadzajmy,gdyby wszyskie zrebieta padaly od zjedzenia siersci to nikt nie planowalby zrebien na wiosne,a przeciez glownie wtedy sie rodza ;)

Też o takich preparatach nie słyszałam ;p
Ale gumowe zgrzebła są bardzo pomocne przy tej "zmianie" sierści ;)

#107 Share Ania_L

Ania_L

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 luty 2013 - 15:43

KOŃ..... na roli podrzucam link do bardzo ciekawej dyskusji
http://re-volta.pl/f...ic,65714.0.html

fundacja Tara opanowała ostatnio media i przy okazji Targu w Skaryszewie chcą zrobić zadymę, której efektem ma być przekwalifikowanie konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące (z czego ma wyniknąć zakaz uboju)

podlinkowana dyskusja dotyczy opinii prawdziwych koniarzy - hodowców, jeźdźców - którzy takie rozwiązanie uważają za bardzo nietrafione

jeśli ktoś wybiera się na ten targ - to proszę, poczytajcie, może przyłączcie się do dyskusji
pozdrawiam

#108 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:32

KOŃ..... na roli

Marju12, a jakiej rasy masz te konie?

zimnokrwiste na dotacje czemu bo jak musi byc kon to czemu na tym nie zarobic dodatkowo .Teraz zadko jestem na forum jak cos to pisz na priv

Edytowany przez marju12, 12 luty 2013 - 22:34.

#109 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 12 luty 2013 - 23:41

KOŃ..... na roli

podrzucam link do bardzo ciekawej dyskusji
http://re-volta.pl/f...ic,65714.0.html

fundacja Tara opanowała ostatnio media i przy okazji Targu w Skaryszewie chcą zrobić zadymę, której efektem ma być przekwalifikowanie konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące (z czego ma wyniknąć zakaz uboju)

podlinkowana dyskusja dotyczy opinii prawdziwych koniarzy - hodowców, jeźdźców - którzy takie rozwiązanie uważają za bardzo nietrafione

jeśli ktoś wybiera się na ten targ - to proszę, poczytajcie, może przyłączcie się do dyskusji
pozdrawiam

Następna jakaś ekoterrorystka. Świnie też trzeba trzymać aż same zdechną ze starości?

#110 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 13 luty 2013 - 09:31

KOŃ..... na roli Wydaje się iż post Ania L ma zupełnie przeciwny charakter- moim zdaniem jest to głos przeciw bezrozumnemu ekoterroryzmowi- nie godzi się ze stanowiskiem fundacji Tara. Przeczytaj jeszcze raz ;) lub poprosimy autora o interpretację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 13 luty 2013 - 10:36

KOŃ..... na roli Dobrze mówisz- wydaje się Tobie.

Jest to kolejna wrzawa w sprawie sprzedaży koni na mięso.

#112 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Wieś, rolnictwo, dobre książki i filmy, dobre żarty, góry, konie...

Napisany 13 luty 2013 - 18:52

KOŃ..... na roli Prowokacja jak nić fundacji TARA. Ciekawe jak ona sobie wyobraża odbiór koni właścicielom na targu.

Marju12 dziękuje za informacje. Gdybym miał dodatkowe pytania odezwę się na pewno.

#113 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 23 luty 2013 - 10:16

KOŃ..... na roli co do fundacji Tara to jakies nieporozumienie.

Edytowany przez marju12, 24 luty 2013 - 09:57.

#114 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 24 luty 2013 - 11:33

KOŃ..... na roli Banda cwaniaków i tyle. Znaleźli sobie niezłe źródło dochodów . Jakby im się dokładniej przyjrzeć , to okazałoby się,jakie to bagno jest.

#115 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:44

KOŃ..... na roli Jeśli do tego dodamy trwający okreś rozliczenia podatku dochodowego i odpisu 1% od dochodu to sprawa jet prosta ;) Jakby nie było reklamę za darmą medialną mieli jak mało kto. I to za friko :D To było sprtyne posunięcie. Ratujemy konie i apelujemy o wsprcie naszej idei...

#116 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:24

KOŃ..... na roli Jeśli kogoś to zainteresuje to miałem okazje rozmawiać z ta panią szefową fundacji Tara,Pytałem się co się dzieje z tymi zwierzętami co do nich trafiają to nie są na sprzedasz tylko u nich są do śmierci.Chciałem odkupić te co mnie interesowały ale nie ma szans. Maja 3 obory,ponad 100 koni i 100 innych zwierząt [psy,koty,kozy,kucyki i inne] na lato konie wiozą na pastwisko które wynajmują ponad 100ha, pomyślcie jakie to koszty. a pasza i obsługa kto za to płaci ''społeczeństwo'' czyli my wszyscy.Co do samej szefowej to kasy u niej nie widać jeżdzi starym gratem więc może naprawdę kocha zwierzęta.moje osobiste zdanie zwierzętom należy się jakiś szacunek ale w końcu zwierzęta mają służyć nam a nie my im.

#117 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:30

KOŃ..... na roli a zobaczcie ostatnia afera z kidprotekt to tez jakas fundacja ten szef wydawal kilkaset tysiecy na swoje zachcianki .i sie z tego utrzymywal.ja nie wiem ,ale on zył z tej fundacji bo sam slyszalem w telewizji jak mowil ,ze powinien sobie wyplacac pieniadze a nie placic karta firmowa.
To jest troche sposob na zycie temu nie da sie zaprzeczyc ale co wazniejsze
JAK TU TERAZ WIERZYC ZE PIENIAZKI DLA FUNDACJI IDA TAM GDZIE MAJA ISC gdyby nie te pracownice do dzis nic by nie wiedziano
nie ufam zadnej fundacji.

#118 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 25 luty 2013 - 08:47

KOŃ..... na roli Niestety. Ludzie to tylko ludzie. Dlatego tak lubię zwierzęta - po nich wiem czego się spodziewać. Fundacje mające w szyldzie pomoc zwierzętom czasami rzeczywiście coś tam robią, ale co krwi potrafią czasem niepotrzebnie napsuć...
Zasadniczo również im nie ufam. Jeżeli pomagam, to w konkretnych przypadkach i sama- bez pośredników i medialnej wrzawy.

#119 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 25 luty 2013 - 09:58

KOŃ..... na roli panowie teraz merytorycznie i zostawmy te fundacje :)

panowie czego uzywacie szorow czy homonta do jazdy koniem co jest lepsze wedlug was i czemu ?
ja uznaje homonto tylko nawet konie ktore chodza na morskie oko tez w nich chodza.
I jeszcze jedno wazne pytanie do homonta uzywacie podogonia ? ja osobicie nie i homonto zakladam 1 minute :) jak to wyglada u was ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 luty 2013 - 10:22

KOŃ..... na roli Chomąnto lepsze. Lepiej rozkłada ciężar na barkach przy ciagnięciu. Wada chomanta jest to, że musi być dobrze dopasowane i nadaje się z reguły na jednego konia. Podkładką możesz regulować średnicę szyji tylko w pewnym stopniu. Szory teź nie są złe. Lżejsze, pasują na różne konie. No przynajmniej tej samej wielkości.Ale przy ciagnięciu dużych ciężarów uciskają tchawice konia. jak kolega z podhala t ma tam niedaleko kilku niezłych fachmnów od chomąnt.