Polecane posty

elektrotech    6

Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ;)) takie drobne prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

mój dziadek też używa do takich prac jak przywieść coś bronowanie a do cięższych służy traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a u mnie we wsi to z 4-5 byś takich naliczył ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

w mojej okolicy to co 5 rolnik śmiga koniem. sam czasami robie u ludzi(przy ziemniakach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

mój pracownik ma konia xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

U mnie w okolicy jest kilku rolników, którzy obrabiają ziemię koniem. Częściej co prawda korzystają z usług, ale do jakichś lżejszych prac... przynajmniej na ropie zaoszczędzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

W mojej okolicy paru gospadarzy którzy nie mająa ciągnia...Wiec muszą obrobic ziemie koniem....Jeden ma małe stado......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Znajomy ma stadnine i czysto rekreacyjnie obrabia czasem jakieś tam poletko. Normalnie pracuje C360 i U912. Kiedyś dał mi "poprowadzić" przy oborywaniu ziemniaków radełkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

mój pracownik ma z 4ha wszystkiego częściej pożycza ciapka od nas żeby podorać czy coś ale jak np 20arów w jednym kawałku ma to se koniem bronuje czy coś zamierza kupić se ciapka ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

u mnie koleś we wsi robi koniem,nawet podorywke robił w tym roku :) ,a tak to objezdza ziemniaki,bronuje,sieje,nawet w tym roku ciągnoł przewracarko-zgrabiarke 7 do siana za wozem-niezły zestaw :) to chyba wszystkie prace jakie wykonuje końmi(ma 2 z czego jedna klacz,która ma sie mu najprawdopodobniej oźrebić),no a poza tym to ma c330,jemu jakoś lepiej sie podoba koniami robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

w mojej wsi nikt juz nie robi w konia. w tym roku zmarl ostani dziadek-rolnik [*]. poza nim, to juz od jakichs 10 lat nie widzialem, zeby ktos cos robil koniem. u mnie, ostatnie co pamietam, to jakies 14-16 lat temu ojciec bronowal posiana trawe na polhektarowym kawalku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

ha a ja mam 3 klacze (wszystkie źrebne) cały sprzęt do konia (nawet pług 2 skibowy) i 4ha pola no i oczywiście obrabiam wszystko końmi


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

raz z pracownika nie mogłem mówiłem mu żeby wzioł se ciapka bo nie jest tera potrzebny i se zaora te 20arów a on nie i orał to 20arów 2dni ;]

 

Jak raz mu dałem orać zetorem to powiedział że robota idzie a co by powiedział jak by wsiadł do jakliegos JD z 5skibowym pługiem xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
ha a ja mam 3 klacze (wszystkie źrebne) cały sprzęt do konia (nawet pług 2 skibowy) i 4ha pola no i oczywiście obrabiam wszystko końmi

to czekamy na fotki. Będą to foty unikatowe B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas tez jest kilka ja nawet z bratem czsami jezdze koniem ;] ale to tak po polach popatrzec;p rekreacyjnie a we wsi to by ze 4 naliczyl


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jeden pan co orze i bronuje koniem


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

U mnie już końmi nie orają jeden gośc ma konia to se nim bronuje zwozi slome a cięższe prace jak oranie to traktorem sie bawi, z 20koni bym naliczył w promieniu 1 km od mojego domu bo koło mojego domu jest mała stadnina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ha a ja mam 3 klacze (wszystkie źrebne) cały sprzęt do konia (nawet pług 2 skibowy) i 4ha pola no i oczywiście obrabiam wszystko końmi

Ja używam konia tylko do orki w ogrodzie pługiem jedno skibowym i jeżdżę na przejażdżki(np: do lasu) dwu skibowy pług i wszystkie narzędzia do konia mają moi dziadkowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W mojej wsi to konie raczej ludzie trzymają dla rekreacji nie na prace na roli niektórzy starsi tylko pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez panol
      Witam - z gory przepraszam za pytania jakich sam nienawidze czytac:) bo swiadcza o tym ze jest czlowiek nowicjuszem.
      Chce zajac sie uprawa sadzonek agrestu. Uwazam ze to ma przyszlosc przy odpowiedniej selekcji odmian - baaardzo duzo sie na ten temat oczytalem. Ale rzeczywistosc jest taka, ze zalozenie takiej szkolki bedzie dla mnie zupelnie czyms nowym - nie zajmowalem sie wczesniej rolnictwem. Teraz po powrocie z zagranicy chcialbym to zrobic w sposob solidny i profesjonalny. W pierwszym roku na mniejsza skale a w przypadku powodzenia na duza. Mysle o 2ha matecznika 2 do 3 odmian na poczatek. Na pewno bede zasiegal porad praktycznych osob ktore sie tym profesjonalnie zajmuja aczkolwiek podkreslam jestem swietnie oczytany.
      Moje pytanie jest takie - czy uwazacie ze taka skala - 2 ha, moze byc juz dzialalnoscia ktora przyniesie wymierne zyski (wiadomo ze jest wiele nakladow zwiazanych z sadzonkowaniem) czy jest to syzyfowa praca/nauka. Rozumiem ze okres oczekiwania to praktycznie 3 lata, ale po roku moge zwiekszyc inwestycje. Tak sie sklada ze po prostu mam kapital, ktory praktycznie stoi....ale fakt jest rowniez taki, ze ze wzgledu na moj wiek i status, tego kapitalu wiecej juz raczej nie bede mial...
      Zawsze marzylem o malym gospodarstwie sadowniczym ale wiadomo taka decyzja musi byc bardzo przemyslana. A moze ktos z Was moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami z poczatkow nowej szkolki? A moze ktos z Was zajmuje sie uprawa sadzonek agrestu jest zainteresowany wspolpraca....Sorka za moje meczace pytania:)
    • Przez koma666
      1. uprawa jakich ziół jest obecnie najbardziej opłacalna i jakie najłatwiej sprzedac ?
      2. jakie zioła najlepiej sie nadaja na ziemie klasy V-VI ?
      3. czy warto obecnie wchodzic w ten ''interes'' ?
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
    • Przez ocean
      Witam, chcialem się dowiedziec jaka jest (o ile w ogole jest) opłacalnosc gosp. rolnego, areal troche ponad 20ha, ile i czego nalezało by hodowac, by w ogole myslec o tym, i ile mozna by bylo hodowac na takim areale? jakies 12 ha to ziemie (slabe, 5 klasa moze) reszta to laki, niewielkie perspektywy na wydzierzawienie wiekszej ilosci ziemii, woj, slaskie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj