Polecane posty

Marcin349    26

Mam pytanie czy są preparaty takie które wspomagają zmianę sierści? Chodzi mi to że za 2,3 tygodnie klacz mi się źrebi i pasuje żeby się wyleniła przed czasem, bo jak źrebak zje sierści to po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

w kazdej gospodarce musi byc kon - to zdanie mojego dziadka .Ja mam 2 konie.Jak ropa podejdzie do 10 zl za litro to ludzie zrozumieja ta stara prawde

A jeszcze co do utrzymania.To utrzymanie konia jest tanie jak barszcz.woda siano trawa sloma jak pracuja owies.U nas wyglada to tak ze mamy zagrodzone 12 arow i po tym chodza konie caly czas zima lato do stajni maja otwarte drzwi ale wchodza tylko jak sa duze mrozy albo jak pada .nie ma problemu

Nie trzeba wyrzucac gnoju codziennie ze stajni a trzymanie konia w stajni caly dziento niepotrzebna praca.My dajemy bala siana do pasnika lakowego raz na tydzien i koniki ladnie wygladaja .Czasami ale to raz czy 2 na tydzien po 2 litry owsa

KOnik chodzi kolo domu milo popatrzec a i do drobnych prac i transportu sa ok np ostatnio przywiozly tone wegla ze skladu.KON MUSI BYC

Edytowano przez marju12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stables    13

Nie slyszalam o takich preparatach i chyba nawet ich nie ma,ale tu pomoze czestsze czyszczenie zgrzeblem,poza tym nie przesadzajmy,gdyby wszyskie zrebieta padaly od zjedzenia siersci to nikt nie planowalby zrebien na wiosne,a przeciez glownie wtedy sie rodza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140
Napisano (edytowany)

Marju12, a jakiej rasy masz te konie?

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie slyszalam o takich preparatach i chyba nawet ich nie ma,ale tu pomoze czestsze czyszczenie zgrzeblem,poza tym nie przesadzajmy,gdyby wszyskie zrebieta padaly od zjedzenia siersci to nikt nie planowalby zrebien na wiosne,a przeciez glownie wtedy sie rodza ;)

 

 

 

Też o takich preparatach nie słyszałam ;p

Ale gumowe zgrzebła są bardzo pomocne przy tej "zmianie" sierści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_L    0

podrzucam link do bardzo ciekawej dyskusji

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,65714.0.html

 

fundacja Tara opanowała ostatnio media i przy okazji Targu w Skaryszewie chcą zrobić zadymę, której efektem ma być przekwalifikowanie konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące (z czego ma wyniknąć zakaz uboju)

 

podlinkowana dyskusja dotyczy opinii prawdziwych koniarzy - hodowców, jeźdźców - którzy takie rozwiązanie uważają za bardzo nietrafione

 

jeśli ktoś wybiera się na ten targ - to proszę, poczytajcie, może przyłączcie się do dyskusji

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Marju12, a jakiej rasy masz te konie?

zimnokrwiste na dotacje czemu bo jak musi byc kon to czemu na tym nie zarobic dodatkowo .Teraz zadko jestem na forum jak cos to pisz na priv

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

podrzucam link do bardzo ciekawej dyskusji

http://re-volta.pl/f...ic,65714.0.html

 

fundacja Tara opanowała ostatnio media i przy okazji Targu w Skaryszewie chcą zrobić zadymę, której efektem ma być przekwalifikowanie konia ze zwierzęcia gospodarskiego na zwierzę towarzyszące (z czego ma wyniknąć zakaz uboju)

 

podlinkowana dyskusja dotyczy opinii prawdziwych koniarzy - hodowców, jeźdźców - którzy takie rozwiązanie uważają za bardzo nietrafione

 

jeśli ktoś wybiera się na ten targ - to proszę, poczytajcie, może przyłączcie się do dyskusji

pozdrawiam

 

 

Następna jakaś ekoterrorystka. Świnie też trzeba trzymać aż same zdechną ze starości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Wydaje się iż post Ania L ma zupełnie przeciwny charakter- moim zdaniem jest to głos przeciw bezrozumnemu ekoterroryzmowi- nie godzi się ze stanowiskiem fundacji Tara. Przeczytaj jeszcze raz ;) lub poprosimy autora o interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Dobrze mówisz- wydaje się Tobie.

 

Jest to kolejna wrzawa w sprawie sprzedaży koni na mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Prowokacja jak nić fundacji TARA. Ciekawe jak ona sobie wyobraża odbiór koni właścicielom na targu.

 

Marju12 dziękuje za informacje. Gdybym miał dodatkowe pytania odezwę się na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

co do fundacji Tara to jakies nieporozumienie.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Banda cwaniaków i tyle. Znaleźli sobie niezłe źródło dochodów . Jakby im się dokładniej przyjrzeć , to okazałoby się,jakie to bagno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Jeśli do tego dodamy trwający okreś rozliczenia podatku dochodowego i odpisu 1% od dochodu to sprawa jet prosta ;) Jakby nie było reklamę za darmą medialną mieli jak mało kto. I to za friko :D To było sprtyne posunięcie. Ratujemy konie i apelujemy o wsprcie naszej idei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Jeśli kogoś to zainteresuje to miałem okazje rozmawiać z ta panią szefową fundacji Tara,Pytałem się co się dzieje z tymi zwierzętami co do nich trafiają to nie są na sprzedasz tylko u nich są do śmierci.Chciałem odkupić te co mnie interesowały ale nie ma szans. Maja 3 obory,ponad 100 koni i 100 innych zwierząt [psy,koty,kozy,kucyki i inne] na lato konie wiozą na pastwisko które wynajmują ponad 100ha, pomyślcie jakie to koszty. a pasza i obsługa kto za to płaci ''społeczeństwo'' czyli my wszyscy.Co do samej szefowej to kasy u niej nie widać jeżdzi starym gratem więc może naprawdę kocha zwierzęta.moje osobiste zdanie zwierzętom należy się jakiś szacunek ale w końcu zwierzęta mają służyć nam a nie my im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

a zobaczcie ostatnia afera z kidprotekt to tez jakas fundacja ten szef wydawal kilkaset tysiecy na swoje zachcianki .i sie z tego utrzymywal.ja nie wiem ,ale on zył z tej fundacji bo sam slyszalem w telewizji jak mowil ,ze powinien sobie wyplacac pieniadze a nie placic karta firmowa.

To jest troche sposob na zycie temu nie da sie zaprzeczyc ale co wazniejsze

JAK TU TERAZ WIERZYC ZE PIENIAZKI DLA FUNDACJI IDA TAM GDZIE MAJA ISC gdyby nie te pracownice do dzis nic by nie wiedziano

nie ufam zadnej fundacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Niestety. Ludzie to tylko ludzie. Dlatego tak lubię zwierzęta - po nich wiem czego się spodziewać. Fundacje mające w szyldzie pomoc zwierzętom czasami rzeczywiście coś tam robią, ale co krwi potrafią czasem niepotrzebnie napsuć...

Zasadniczo również im nie ufam. Jeżeli pomagam, to w konkretnych przypadkach i sama- bez pośredników i medialnej wrzawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie teraz merytorycznie i zostawmy te fundacje :)

 

panowie czego uzywacie szorow czy homonta do jazdy koniem co jest lepsze wedlug was i czemu ?

ja uznaje homonto tylko nawet konie ktore chodza na morskie oko tez w nich chodza.

I jeszcze jedno wazne pytanie do homonta uzywacie podogonia ? ja osobicie nie i homonto zakladam 1 minute :) jak to wyglada u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Chomąnto lepsze. Lepiej rozkłada ciężar na barkach przy ciagnięciu. Wada chomanta jest to, że musi być dobrze dopasowane i nadaje się z reguły na jednego konia. Podkładką możesz regulować średnicę szyji tylko w pewnym stopniu. Szory teź nie są złe. Lżejsze, pasują na różne konie. No przynajmniej tej samej wielkości.Ale przy ciagnięciu dużych ciężarów uciskają tchawice konia. jak kolega z podhala t ma tam niedaleko kilku niezłych fachmnów od chomąnt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

mozesz mi podac namiary ? ja kupowalem ostatnio na jarmarku w starym saczu .Po internecie tez szukalem ale ceny mieli z kosmosu choc wygooglowalem pare stron.Wozak71 jak mozesz to podaj mi do kogos anmiar potrzebuje wymienic homonto.moze na priv jak nie mozna normalnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Nie ma problemu Kolego. Na pw. podam Tobie namiary na dwóch fachwców od chomąnt.

 

Poszło.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam ma ktoś konie zimnokrwiste ja mam punkt kopulacyjny ogierami zimnokrwistymi wszystkie z papierami teraz mam 3 ogiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pieknie bylo jak sie koniem w polu pracowalo a w weekendy przejazdzki konna........zyje nadzieja,ze kiedys znow bede jezdzila. Teraz kon na wsi to raczej pojedynczo albo wcale no chyba ze ktos trzyma jako hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez panol
      Witam - z gory przepraszam za pytania jakich sam nienawidze czytac:) bo swiadcza o tym ze jest czlowiek nowicjuszem.
      Chce zajac sie uprawa sadzonek agrestu. Uwazam ze to ma przyszlosc przy odpowiedniej selekcji odmian - baaardzo duzo sie na ten temat oczytalem. Ale rzeczywistosc jest taka, ze zalozenie takiej szkolki bedzie dla mnie zupelnie czyms nowym - nie zajmowalem sie wczesniej rolnictwem. Teraz po powrocie z zagranicy chcialbym to zrobic w sposob solidny i profesjonalny. W pierwszym roku na mniejsza skale a w przypadku powodzenia na duza. Mysle o 2ha matecznika 2 do 3 odmian na poczatek. Na pewno bede zasiegal porad praktycznych osob ktore sie tym profesjonalnie zajmuja aczkolwiek podkreslam jestem swietnie oczytany.
      Moje pytanie jest takie - czy uwazacie ze taka skala - 2 ha, moze byc juz dzialalnoscia ktora przyniesie wymierne zyski (wiadomo ze jest wiele nakladow zwiazanych z sadzonkowaniem) czy jest to syzyfowa praca/nauka. Rozumiem ze okres oczekiwania to praktycznie 3 lata, ale po roku moge zwiekszyc inwestycje. Tak sie sklada ze po prostu mam kapital, ktory praktycznie stoi....ale fakt jest rowniez taki, ze ze wzgledu na moj wiek i status, tego kapitalu wiecej juz raczej nie bede mial...
      Zawsze marzylem o malym gospodarstwie sadowniczym ale wiadomo taka decyzja musi byc bardzo przemyslana. A moze ktos z Was moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami z poczatkow nowej szkolki? A moze ktos z Was zajmuje sie uprawa sadzonek agrestu jest zainteresowany wspolpraca....Sorka za moje meczace pytania:)
    • Przez koma666
      1. uprawa jakich ziół jest obecnie najbardziej opłacalna i jakie najłatwiej sprzedac ?
      2. jakie zioła najlepiej sie nadaja na ziemie klasy V-VI ?
      3. czy warto obecnie wchodzic w ten ''interes'' ?
    • Przez Dosiunia92
      Witam!
      Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.
    • Przez ocean
      Witam, chcialem się dowiedziec jaka jest (o ile w ogole jest) opłacalnosc gosp. rolnego, areal troche ponad 20ha, ile i czego nalezało by hodowac, by w ogole myslec o tym, i ile mozna by bylo hodowac na takim areale? jakies 12 ha to ziemie (slabe, 5 klasa moze) reszta to laki, niewielkie perspektywy na wydzierzawienie wiekszej ilosci ziemii, woj, slaskie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj