Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orkan Polski czy zachodni?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartoszek1994

Bartoszek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 08:33

Orkan Polski czy zachodni? Witam zamierzam kupić orkan i tu rodzi sie pytanie jaki Polski czy zachodni( Taarup)? Wybór jest dość spory wiec moża wybierać do woli rozpiętość cenowa również stwarza wiele możliwości.
Nasłuchałem sie mitów iż z polskin orkanem traktor ma ciężko i strasznie hałasuje a zachodni znowu lekki tylko z częściami gorzej. Prosze właścicieli obu typów maszyn o informacje i jakiś porady związane z tymi maszynami jakie są godne wyboru jakich znowu unikać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orkan Polski czy zachodni? Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:06

Orkan Polski czy zachodni? Ja mam Orkana który współpracuje z Ursusem C-360 i nie ma ciężko, czasami jak trzeba bo niema 360 (czasami) targa nią C-330 i daje rade...

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:07

Orkan Polski czy zachodni? Mam polskiego orkana ,i części są tyle że nadają się do du** ,np: ujechał się wałek [ten co się wom zakłada] nowy 200 zł skoszone 2 ha i się ukręcił...a taki świetny oryginał miał być ...Jeden tryb był wyrobiony no to był kupiony nowy 5ha i był gorzej zjebany niż ten 20 letni ...Co do zapotrzebowania na moc, to chodził z nim zetor 7211 ,i trochę dostawał po d*pie ...Dopiero jak w tamtym roku fiatem 880 było koszone to jakoś to szło ;) Myślę że trzeba tak z 60-75 - KM .Ja bym na twoim miejscu szukał jakiejś zachodniej ,ja nigdy bym nie kupił tego polskiego szajsu , ale takie kiedyś były i takimi się kosiło .
A co nim będziesz kosił i ile ? Jaki masz ciągnik ?

Edytowany przez SZYMANOX, 12 sierpień 2011 - 11:03.

Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bartoszek1994

Bartoszek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:21

Orkan Polski czy zachodni? Głównie będe kosił poplony i troche lucerny. Myślałem by kosić zetorem 5211 ale jak będzie miał ciężko to zaprzęge Ursusa 5314.

#5 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:30

Orkan Polski czy zachodni? Zetorek da rade napewno tylko przy kupnie zwracaj uwagę na przekładnie żeby nic nie stukało i czysto chodziło... Nie prawda ze traktor ma ciężko, jak się go włączy i się rozpędzi to nie ma bata żeby stanoł i to jest plus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:33

Orkan Polski czy zachodni? Rok temu kosiłem ugór chaszcze prawie półtora metra i "60" na 4/5 polowej dawała rady więc niech nikt niepisze że ma ciężko chyba że mu ziemie łapie . Co do wałka to tylko no wielowypuście jest najwytrzymalszy . Części do orkana to groszowe sprawy noże dostanie prawie w każdej agromie

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 sierpień 2011 - 10:28

Orkan Polski czy zachodni? co roku kosze trawę i słomę orkanem c 360 i nie miał ciężko chyba że ziemi nabrał części są dobre (te co ja kupuje)i tanie.Polecam naprawde dobra maszyna B)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 11:45

Orkan Polski czy zachodni? ja moim kosze ok 10ha mieszanek na kiszonke na przyczepach czasami po4t i 60tka daje spokojnie rade < moja galeria> czasami łęty w ziemniakach jak jest wszystko nasmarowane, w skrzyni jest olej a noże są wymieniane to ciapek spokojnie daje rade
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#9 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 10 maj 2016 - 14:49

Orkan Polski czy zachodni? zdecydowanie zachodnie pracują lżej ze względu na to ze nie ma w nim przekładni a jedynie napęd przekazywany jest za pomocą pasów klinowych 4szt. no i wiadoma sprawa ze jest na podnośnik zawsze można go trochę poderwać do góry w razie potrzeby :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:31

Orkan Polski czy zachodni?

Z góry przepraszam jak nie tu dodałem temat.

Od roku jestem posiadaczem polskiego Orkana 2. Kupiłem bo się trafiła okazja i korzystam z niego do cięcia poplonów na kiszonkę. Sprawdza sie to u mnie ale mam prośbę użytkowników o wypowiedzi nt zachodnich maszyn tego typu. Już piszę dlaczego. Orkan ma parę niedociągnięć. Nie wiem czy tylko ten mój czy każdy. Mianowicie problem z sypaniem zielonki na przyczepę d 47. Muszę pożyczać małe przyczepy które nie są takie wygodne. a już moja pronarka 8t to wogóle problem z sypaniem. Poza tym jak jest ładunek na przyczepie to mi orkan z łanu wychodzi się obraca na poprzek. Obejrzałem w internecie filmiki z Orkanem typu Taarup i mam pytania do jego użytkowników. Czy niema problemów z sypaniem na takie przyczepy,czy nie wyciąga go z łanu.Poza tym widziałem że niektóre są na podnośniku a niektóre na zaczep, który lepiej idzie? Czy polecacie zmienić tego polskiego na zachodniego. A może idzie sypać na przyczepę którą ciągnie inny ciągnik obok? A i jeszcze czy taarup i gyro to to samo? I jak z częściami do tego