Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188?

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ahmedos

ahmedos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:45

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Condor wiesz bez hydrostatu to bym raczej kombajna nie wziol w 96 mam hydro i niewyobrazam sobie zebym teraz mogl miec manualna skrzynie jak np. w Bizonie. Hydro duzo ułatwia i płynnosc i wydajnosc przy koszeniu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Dzisiaj, 13:48
  •  

#62 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 22:15

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? tu nie chodzi tylko o szerokosc tylnej osi a jej roztaw czyli odleglosc przedniej od drugiej jak bedziesz mial duzy roztaw to bedzie maly promien skretu czyli im wiekszy i dluzszy tym wiekszy roztaw i tym mniejsza zwrotnosc

hmm ja mam zwykla skrzynie i dobrze mi sie pracuje a powiedz mi czy chybro robi role jakby przyspieszacza i rewersu??

Edytowany przez kravter, 29 sierpień 2011 - 22:16.

#63 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 14:38

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Ahmedos no ja tak myśle, że za taką kase nie kupisz kombajnu bez hydro :rolleyes: . Moi znajomi, którzy mają hydro w kombajnach mówią, że nigdy nie przejdą na skrzynie manualną. Jedynie co to trzeba uważać przy zakupie i dobrze sprawdzić pompe hydrostatyczną, bo jeżeli jest już spier... to portfel może tego nie wytrzymać.

Tak, hydrostat pełni role rewersu i przyśpieszacza- zwalniatora.
kravter przejedź się kombajnem z przekładnią hydrostatyczną, wtedy odczujesz komfort pracy. Dobry znajomy dał mi w tym roku pojeździć swoim JD 1188 na hydro to miałem początkowo naturalne odruchy z szukaniem sprzęgła :lol:

Edytowany przez CONDOR, 30 sierpień 2011 - 14:40.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#64 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:12

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? hmm czyli to jest tak ze jak sie ma np. 2 i to mozna na 2 do przodu i do tylu ta?? tak jak rewers ;p

heh jedni lubia hydro inni manulal ja wole manual :) u mnie wchodza biegi jak w samochodzie 0 zgrzytow ;p niby przyzwyczajony do sprzegla jestem :)) i wlasnie z tym hydro to co ile olej sie wymienia?? a jak padnie to pewnie pare tysi nie?? jest plus ze sie pasy nie slizgaja :) ale niby na zwyklej tez sie nie slizgaja jedynie pod duuuza gore na 3 a tak to nie ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:43

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Witam;) Czytałem wasze spory miedzy jd a claas... To tak Claas 108 jest to dobry model.. a jd 1188 dorównuje mu..Ja mam Claas 98sl z hydrostatem i nie narzekam. rocznie kosze 380ha.i dotego 200ha usług rzepaku z awaryjnością to tak jak się trafi na dobry egzęplasz i dba się o niego to awaria jest mało spotykana...Wiem coś na temat jd 1188 hydro4 Szwagier ma takiego i razem jeździmy na usłygi rzepaku jaki zburz...Jd 1188 jest badzo twardą maszyną...Też awarie mało spotykane w zadbanych modelach..Jak tak patrze jak szwagier kosi nim to jestem pełen podziwu,rapsu dziennie na usługach skosił 30ha jeździ jak oszalały aż zaczyna się grzać ale jak wysypuje ze zbiornika to temperatura spadnie i się unormuje...Straty przy tej prędkości są znikome...Ja Claasem skosze jak w dobrym kawałku to z 22 ha rapsu..W jd 1188 pasków jest mniej niż w moim Claasie 98 i wydaje mi się że też jest troszke leprze dojście...Sam na tą chwile nie wiedział bym co wybrać ale chyba bym wybrał jd... Na usługach moim Claasem skosze dziennie w dobrym zborzu okło 100t przenicy a jd około 130ton.Tak że Czy wybierzesz Claasa czy jd to to będzie dobry wybór tylko busisz trafić na zadbany sprzęt..

#66 Share Daniel05

Daniel05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:40

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Co do silników to moim zdaniem i Perkins i Mercedes nie są słymi silnikami w Claasach.W końcu Niemiec nie montowałby byle czego w swoich kombajnach.Co do tego, że Mercedes jest ,,nie do zajechania"-to jakiś głupi przesąd panujący wśród ludzi.....każdy silnik można zajechać!A jak się dba to się ma!A co do Mercedesa to jest to silnik O WIELE droższy w naprawie i trudniejszy w naprawie niż Perkins.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:33

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? "Co do silników to moim zdaniem i Perkins i Mercedes nie są słymi silnikami w Claasach."

a co niby w claasie jest? brink's ? w dominatorze nie widzialem innego niz merc albo perkins