Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188?

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 20:13

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? 1.mocny silnik merolka (nawet w tirach nie doz ajezdzenia) jak claas to musi miec merola od perkinsa z dala (nie wytrzymuje w kombajnach ;/)
2.bardzo duzy przerob
3.maxi ma wiekszy przenosnik pochyly (nie do zatkania)
5.duzy zapas mocy
6.szybkie wysypywanie z zbiernika (wysypywanie z kazdej pozycji rury zlozenej czy tez rozlozonej)
7.wszystko na jednej galce
8.swietna widocznosc
9.nie wiem czy jd tez to ma ale przciw waga na targancu (noze wcale nie tluka)
10.swietna sieczkarnia (nie widac ktoredy sie jechalo pieknie rozwala sieczke)
11.czujnik strat ziarna
12.czujniki awaryjnosci
13.mala ilosc pasow i przekladni
14.latwy dostep do podzespolow
15.wytrzasacze intensywne (nad wytrzasaczami)
16.ruchomy slimak (gora dul) nie latwy do zapchania
17.rewers elektryczny
18.swietna jakosc ziarna
19.niskie spalanie
20.bardzo mala strata ziarna

a zapomnialem dodac ze kombajn jest w ocynku
nawet np.96 maja sruby w ocynku dzieki czemu nie rdzewieja i sie je pieknie odkreca

Edytowany przez kravter, 23 sierpień 2011 - 20:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Dzisiaj, 10:13
  •  

#42 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 22:38

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? 1. perkins mniej spali, jest tańszy w utrzymaniu (wymiana filtrów), nie można powiedzieć że jest mniej żywotny od merca, jest tańszy w zrobieniu generalnego remontu. Nie mówie, że merc jest zły (też zasługuje na szacun), ale ja bardziej poleciłbym jak już to perkinsa, tylko ze względów ekonomicznych.
2. bardzo duży przerób? myślisz, że JD 1188 od claasa 108 mniej zrobi? jak tak to jesteś w błędzie
3. że maxi ma większy przenośnik pochyły to w pewnym wzgledzie nie jest wcale zaletą. Lepiej zapchać przenośnik pochyły niż młocarnie. W JD zdarzyło mi się (podczas dużej rosy) zapchać podajnik, ale młocarnia podczas pracy nie zchodziła nic z obrotów
4. 4 punkt zgubiłeś kolego :blink:
5. w JD duży zapas momentu obrotowego, mocy nigdy nie braknie :blink:
6. w JD też nie ma z tym problemu, wysypywanie może odbywać sie przy wyłączonej młocarni
7. w JD 1188 bardzo wygodny dżojstik, w modelach 9xx, 10xx występują 4 gałki (przyśpieszacz (lub hydro), heder góra- dół, motowidła wyżej-niżej, wysów motowideł) wszystko jest logicznie rozplanowane
8. w JD wcale nie jest gorzej, zwłaszcza z kabiną SG2
9. w JD serii 11xx nie ma targańca, napęd kosy odbywa się za sprawą szumachera, w serii 9xx jest targaniec, w serii 10xx bywa różnie (zależy od wyposażenia kombajnu) Materiał idzie bardzo sprawnie do przenośnika pochyłego, nie ma żadnych przestojów. Równe zboża (pod względem wysokości) można kosić nie używając praktycznie motowideł.
10 . jeżeli w JD jest zamontowana oryginalna sieczkarnia to też pięknie rozrzuca, nie widać czy słoma była cięta, czy była zbierana. Noże w sieczkarni są ząbkowane. Jest mozliwość ustawienia długości sieczki. W 11xx wyłączenie oryginalnej sieczkarni odbywa się poprzez przestawienie pewnej dźwigni.
11. wszelkie czujniki to wyposarzenie dodatkowe kombajnu, do bizona ZO56 też moge sobie założyć czujnik start ziarna itp.
12. powtarzam punkt 11. wszelkie czujniki to wyposarzenie dodatkowe kombajnu, do bizona ZO56 też moge sobie założyć czujnik
13. przyglądając sie claas' owi uważam, że nie jest tak jak piszesz (to jest moja opinia- wybacz)
14. w JD też nie jest inaczej
15. nawet w takich małych JD jak model 955 z '77 są już aktywne wytrząsacze
16. napisz prosze jaki ślimak dokładnie, jest dużo ślimaków w kombajnie
17. w JD też jest rewers elektryczny o znacznej mocy, jeżeli jakimś cudem zapcha się podajnik to żyga jak by 3 dni pił z chłopakami spod sklepu ;)
18. wszystko zależy jak ustawi się kombajn, niezależnie czy jest to JD, czy claas. Dodam, że JD jest bardzo prosty do ustawienia, niezależnie od zboża, nie trzeba wymieniać żadnych sit dolnych.
19. w JD spalanie wypada rewelacyjnie pod względem ilości spalonego paliwa do skoszonych hektarów, niezależnie czy pracuje się z sieczkarnią, czy jest włączona klimatyzacja (wbrew pozorom ona też ma zapotrzebowanie na moc silnika)
20. wszystko zależy jak ustwi się kombajn, niezależnie czy jest to bizon, czy JD STS. W JD z serii 9xx, 10xx, 11xx, za dolnym sitem jest klapka, która zapobiega w dużym sensie gubieniu ziarna, jeżeli sito dolne nie wyrabia wszystko idzie na podanik kłosowy w wraca na młocarnie

Z tego co wiem modele takie jak senator, mercator, dominator z serii 80-105 itp. owszem są w ocynku, ale już 76-106 i inne (nowsze) już nie, sami użytkownicy tych kombajnów się do tego przyznają. Jeżeli Twój claas 96 jest rzeczywiście cały ocynkowany to zwracam honor. Ja, nie widziałem w swoimi życiu ani jednego pognitego JD (niezależnie z jakiej serii).

Dzięki, że zrobiłeś te punkty (szacun dla Ciebie) łątwiej mi było porównać (innym czytającym napewno też) JD do claasa

Edytowany przez CONDOR, 23 sierpień 2011 - 22:40.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#43 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 16:42

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? perkins nie wytrzyuje w kombajnie kolomnie jest 3 kombajny z perkinsem i niewiadomo czemu kazdy dymi jeden zrobil w nim pompe, turbine, wszystkie filtry powymieniane wtryski i dalej dymie nie znana przyczyna ;p nie wiem czemu one nie wytrzymuja moze dlatego ze maja wieksze obroty

nie mowie ze 96 jest w ocynku tylko srubki sa i sie ladnie okreca a jak kombajn jest garazowany to tez nie zgnije ;p
jd ma silnik perkinsa??
aa zapomnialem dodac ze prawie kazdy (moze 1 albo 2 trzeba odkrecic ale ja znalazlem tylko 1 ze trzeba odkrecac) pasek da sie wymienic bez odkrecania ;p jedynie napinaczke trzeba (ale tez nie kazda)
ile jd spali na godzine??

chodzi mi o slimak ten w hederze jak pojdzie duzo slomy to on sie podnosi i przepuszcza

mlocarni nie zapchasz kiedys BIZONEM przekosilem z ojcem sarne i niezapchalo (na prawde) to sa duze obroty i tak latwo nie zadekujesz mlocarni chyba ze zlapiesz jakis chwast z mokra sloma ale to musialo by nawinac na mlocarnie

teraz porownujac twoje punkty do moich to piszesz ze w jd jest wszystko to samo ;p

ale jd ma przeciw wage na targancu??
a jd wysypuje zboze na zlozonej rurce??
claas tez wysypuje przy wylaczenej mlocarni bo ma naped z silnika a i jest szyberek zeby jak by co to mozna bylo zboze nim wysypac nie trzeba wiaderkowac jak bizonie ;p (juz musialem chyba ze u mnie jest on wywalony ;p)

a jezeli chodzi o czesci to nie ma z tym problemu nawet w takim malym miescie jak Hrubieszow sa czesci do claasa ;p (3 sklepy) :D

a i w clasie nie ma czegos takiego jak w bizonie ze 3 kola pasewe na jednym wale :D

o mam do was pytanie czy to prawda ze ciagniki jd zaczeli robic w chinach aby obnizyc cene?? bo cos slyszalem i koles z sasiedniej wioski kupil w zime jd ten najmniejszy nie znam symbolu i juz robil pompe (nie wiem czy paliwowa czy hydrauliczna) i potem wlasnie inny kolo mowil ze robia je w chinach na europe aby byly tansze
nie wiem czy to prawda ale fakt faktem ze ciagnik byl juz rbiony a nie ma nawet 50 MTG!!! jakas wada fabryczna czy co

Edytowany przez kravter, 24 sierpień 2011 - 17:01.

#44 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 07:31

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Oczywiście tylko Claas...
A w JD to podobno jakaś Kubota siedzi czy coś :blink: :D

#45 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 14:48

perkins nie wytrzyuje w kombajnie kolomnie jest 3 kombajny z perkinsem i niewiadomo czemu kazdy dymi jeden zrobil w nim pompe, turbine, wszystkie filtry powymieniane wtryski i dalej dymie nie znana przyczyna ;p

kravter, napisz jakie są to modele tych claasów z silnikami perkinsa, z jakich są lat, ile przepracowały. Claas? i dymi? to co za rewelacja? Czy ty uważasz, że silniki merca są nieśmiertelne? Znam przypadek, że w claasie senatorze (silnik merola) obróciło panewke na wale.

nie wiem czemu one nie wytrzymuja moze dlatego ze maja wieksze obroty

rozbroiłeś mnie tą wypowiedzią :lol: :lol: :lol: silniki perkinsa charakteryzują sie pracą na wysokich obrotach. Jakbyś mercedesa nastawił na max. 1500 obrotów w kombajnie to by szedł?

jd ma silnik perkinsa??

pisałem już o tym. Zadając takie pytania, nie znasz podstawowych danych kombajnów, ciągników, przez co widze, że nie masz rozeznania i nie jesteś obiektywny, czy neutralny co do wyboru różnego rodzaju sprzętów.
MariuszE38, też pisałem o tym. John deere stosuje w swoich ciągnikach poniżej 40 km silniki kuboty lub yanmara, które cieszą się dobrą opinią.

nie mowie ze 96 jest w ocynku tylko srubki sa i sie ladnie okreca a jak kombajn jest garazowany to tez nie zgnije ;p

W DE mam na oku JD 985 H4, który stoi 27 lat pod plandeką i żadnej dziurki na nim nie znajdziesz, pomimo, że chłoni wilgoć od spodu. Niemiec nie chce, żadnego claasa (właśnie ze względu, że jest silnik za kabiną)

aa zapomnialem dodac ze prawie kazdy (moze 1 albo 2 trzeba odkrecic ale ja znalazlem tylko 1 ze trzeba odkrecac) pasek da sie wymienic bez odkrecania ;p

to ile w końcu trzeba odkręcać (luzować napinaczy), żeby zdjąc pasek, zdecduj sie, prawie robi różnice.

mlocarni nie zapchasz kiedys BIZONEM przekosilem z ojcem sarne i niezapchalo (na prawde) to sa duze obroty i tak latwo nie zadekujesz mlocarni chyba ze zlapiesz jakis chwast z mokra sloma ale to musialo by nawinac na mlocarnie

wszystko zależy jak jest otwarte klepisko, jakie są obroty młocarni, jaka to była sarna :lol:

teraz porownujac twoje punkty do moich to piszesz ze w jd jest wszystko to samo ;p

sory wybacz, ale ja do swoich punktów dodawałem rozwinięcia tego czego niema w claasie. Jeżeli nawet uważasz, że jest to samo to nie można powiedzieć, że JD nie jest gorszym kombajnem ;)

a jezeli chodzi o czesci to nie ma z tym problemu nawet w takim malym miescie jak Hrubieszow sa czesci do claasa ;p (3 sklepy)

lepiej napisz jak są one zaopatrzone :lol: Przed sezonem z częściami do JD nie ma żadnych problemów, nawet kurier za 5 godzin może Ci przywieść pod dom (zależy o której godzinie sie zamawiało)

ale jd ma przeciw wage na targancu??
a jd wysypuje zboze na zlozonej rurce??

co do targańca pisałem w punkcie 9. Tak, JD wysypuje zboże na ''złożonej rurce. Ba, rura w JD 1188 otwiera się pod kątem 115 stopni, przez co operator nie musi się wychylać.

''ile jd spali na godzine??''

napisz jaki model Cie interesuje i o jakie warunki Ci chodzi. JD 1188 spala w granicach 25 litrów na godzine (rozmawiałem z właścicielem claasa 106 (silnik merca) to też mi powiedział 25 litrów i wcale więcej nie zrobi) JD 955 spala w granicach 9 litrów na godzine (załączona sieczkarnia)

''a i w clasie nie ma czegos takiego jak w bizonie ze 3 kola pasewe na jednym wale''

nie porównuj claasa do bizona, nie obniżaj poziomu claasa. Myślałem, że to jest temat JD vs claas.

powiedz mi jaki koncern liczący sie na świecie nie ma fabryki w chinach? Produkcja w chinach jest napewno tańsza, ale jakość w stosunku do JD została zachowana na poziomie światowym. Piszesz, że jakiś koleś kupił JD (nie znasz nawet modelu, zapewne nie widziłeś tego na oczy), nawet nie wiesz co się stało. JD robi w chinach mosty, wszystkie ciągniki sa składane w Niemczech. Nawet BMW ma swoją fabryke w Chinach, wszystkie samochody idą na rynek azjatycki, niektóre części też przychodzą do fabryk na reszte świata.
Znam przypadek (Uni-rol Serebryszcze, chyba kojażysz gdzie to jest), że w claasie mega 360 po niecałych 200 mtg na młocarni wysr@ły się łożyska. Jeżeli nie wierzysz możesz podjechać i się zapytać chłopaków. Czy to ma być jakaś wada fabryczna czy co? :lol:

Jeżeli chcesz (mieszkam w okolicach Chełma) to możesz do mnie podjechać i obejrzeć u mojego dobrego znajomego z bliska JD 1188, czy JD 955.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#46 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 18:54

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? ten ciagnik jest nowiutki znam goscia dobrze ale po co bede pisal nazwiska
jest to najmniejszy z jd (nowy) i mial robiona pompe (chyba hydrauliczna)

u mnie claas spala jakies 15/hjak ciezko to moze 20 ale zadko :D

sarenka to nie byla stara ale tez nie mloda powiedzmy ze byla podrosnieta :D

sklepy sa dobrze zaopatrzone chyba ze masz jakas nietypowa czesc to w ciagu jak napisales 5 godzin max 12 :) ci przywioza

"to ile w końcu trzeba odkręcać (luzować napinaczy), żeby zdjąc pasek, zdecduj sie, prawie robi różnice."

chodzi o to ze sa tez napinaczki tak jakby automatyczne i tam zmienisz bez odkrecania ale juz na mlocarni tam gdzie musi byc pas dobrze napiety to juz odkrecic musisz innej mozliwosci nie ma

w claasie tez sie rurka odfiera dalej i nie trzeba sie wychylac ;p jezeli sie nie otwiera do konca to cos z silownikiem moze jest ;p
u mnie otwiera sie ze jest rowno z kabina

"napisz jaki model Cie interesuje i o jakie warunki Ci chodzi. JD 1188 spala w granicach 25 litrów na godzine (rozmawiałem z właścicielem claasa 106 (silnik merca) to też mi powiedział 25 litrów i wcale więcej nie zrobi) JD 955 spala w granicach 9 litrów na godzine (załączona sieczkarnia)"

normalne warunki z sieczkarnia i bezten model co jest w temacie 1188

jeden to 88 z 87 roku albo 88 (na mtg nie ma co patrzec i tak maja pocofane liczniki) silnik perkins i wlasnie dymi (ja mam merolka i nie dymi wcale)
druga maszyna to dronningborg d7500 czy jakos tak nie wiem ktory rok i tez kopci (perkins)
sorry ze napisalem 3 ^^ nietrafilem w cyferke mialo byc 2

nie gadaj ze bizon jest zly napewno ma duzo przekladni itp ale tez nie jest zla maszyna
mam wersje eksport z dani i w tym roku wychodzil 3 sezon bez adnej awarji ni lozysko ni pasek nic nie poszlo :) (odpukac) no ale to jest z eksportu tam szly lepsze modele staranniej wykonane i z lepszych materialow :)

Edytowany przez kravter, 25 sierpień 2011 - 19:01.

#47 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 10:28

ten ciagnik jest nowiutki znam goscia dobrze ale po co bede pisal nazwiska
jest to najmniejszy z jd (nowy) i mial robiona pompe (chyba hydrauliczna)

nie chodzi mi o pisanie nazwisk, ty nawet nie wiesz jaki to dokładnie model, a może to nowy ciągnik claasa (też zielony). Ja to widze tak, poprostu zasłyszałeś gdzieś jakąś plotke (którą już, ktoś 10 razy przekręcił) i powtarzasz. Nawet nie wiesz co się stało, a może bezpiecznik sie spalił? Opieraj się na faktach, a nie gdzieś tam zasłyszanych opowieściach, lub chociaż tego nie powtarzaj jak nie wiesz o co do końca chodzi.

u mnie claas spala jakies 15/hjak ciezko to moze 20 ale zadko :D

spalanie podobne do porywnówalnego JD 975, 1075, 1177

normalne warunki z sieczkarnia i bezten model co jest w temacie 1188

pisałem już, więcej jak 25 ON nie spali, nawet jeżeli kosi się w ekstremalnie trudnych warunkach

''jeden to 88 z 87 roku albo 88 (na mtg nie ma co patrzec i tak maja pocofane liczniki) silnik perkins i wlasnie dymi (ja mam merolka i nie dymi wcale)
druga maszyna to dronningborg d7500 czy jakos tak nie wiem ktory rok i tez kopci (perkins)
sorry ze napisalem 3 nietrafilem w cyferke mialo byc 2 ''

a może mają 2 razy większy rzeczywisty przebieg jak w twoim mercu? claas i dymi :lol: z tym twoim nietrafieniem w cyferke- :lol: :lol: :lol:

nie gadaj ze bizon jest zly napewno ma duzo przekladni itp ale tez nie jest zla maszyna
mam wersje eksport z dani i w tym roku wychodzil 3 sezon bez adnej awarji ni lozysko ni pasek nic nie poszlo (odpukac) no ale to jest z eksportu tam szly lepsze modele staranniej wykonane i z lepszych materialow

nie mówie nic o bizonie, bo jest to temat JD vs claas. Jeżeli ty chcesz porównać bizona do claasa, to sam obniżasz prestiż niemieckiego kombajnu.

Edytowany przez CONDOR, 26 sierpień 2011 - 10:31.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#48 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 14:07

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? "nie chodzi mi o pisanie nazwisk, ty nawet nie wiesz jaki to dokładnie model, a może to nowy ciągnik claasa (też zielony). Ja to widze tak, poprostu zasłyszałeś gdzieś jakąś plotke (którą już, ktoś 10 razy przekręcił) i powtarzasz. Nawet nie wiesz co się stało, a może bezpiecznik sie spalił? Opieraj się na faktach, a nie gdzieś tam zasłyszanych opowieściach, lub chociaż tego nie powtarzaj jak nie wiesz o co do końca chodzi."

przeciez ci mowie ze to jd przejezdzam kolo niego czesto i jeszcze rozpoznam jd od claasa po samych felgach chociazby nie znam sie na jd bo mi sie nie podobaja i sie nie zaglebiam wiec nie znam symboli i ich typow jest to napewno najmniejszy i napewno robiony bo byl serwis i rozkrecali

z tym dymieniem to ja nie wiem czy im pompe zle zrobili czy co ;p bo ja bym obstawial pompe a z przebiegiem tez nie odgadniesz nigdy sie nie wie jaki on ma orginalnie przebieg :D

#49 Share RAZER

RAZER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Lotnictwo i Muzyka

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:47

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? hehe, ciekawa dyskusja. Mam wrażenie że każdy chwali to co ma lub jest do czegoś bardziej przekonany, ja zawsze byłem za Claas'em jakoś nie miałem nigdy przekonania do JD, ale niektóre starsze modele podobają mi się (dodam że jestem fanem Fortschritt'a) Myślę że obydwa wymienione kombajny w temacie są godne zakupu, firmy które mają doświadczenie w budowaniu kombajnów zbożowych,a to jaki kombajn wybierzesz to głównie będzie zależało od ciebie ;] mój znajomy miał przez dwa lata Dominatora 98 Classic który nigdy go nie zawiódł przez te dwa sezony a kosił dosyć sporo, przed wakacjami go sprzedał za 120tyś zł i kupił sobie nowego Avero 160 którym kosił w tym sezonie. Jego pierwszym kombajnem był Bizon ZO-56 i przesiadka w Dominatora była dla niego ogromnym przeskokiem naprzód ;]

Edytowany przez RAZER, 26 sierpień 2011 - 16:01.

#50 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 16:44

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Dokładnie tak jak mówisz, ale nie można mówić jak kravter że JD jest gorszy (zły) od claasa, bo jego znajomy miał JD (nawet nie wie jaki model) i występowało 7 awarii na hektar :lol: .
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share RAZER

RAZER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Lotnictwo i Muzyka

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:20

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Jeśli będziesz robił konkretny przegląd przed żniwami to i poczciwy Bizon będzie pracował tak jak należy, bo większość kombajnów jest zaniedbana tylko jedynie przez właścicieli którzy nieodpowiednio się nimi zajmowali.. lub nie mieli pojęcia jak użytkować poprawnie kombajn. Znam gościa który kupił MF model chyba 520 na 3ha (nie wiem po co on go kupił) na usługi nim nie jezdzi, pojęcia o kombajnie to on nie ma, sprowadza pseudo mechaników bo co sezon jak wiedzie na swoje ''ogromne'' hektary to mu się zapowietrza, dla mnie to jest jeden wielki kretynizm :D

#52 Share ahmedos

ahmedos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:30

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? No i wrocilem z wypadu za granice ;)

Poogladałem i najbardziej moją uwagę zwróciły te kombajny:

JD 2066 z 1996r. 2400 h cena jaka sobie sprzedawca zażyczył 45.000 Euro, heder 5.50 m.

JD 1177 z 1990r. 2800 h cena 21.000 Euro, heder 4.80 m.

Claas 108 Sl Maxi z 1994r. 1900 h cena 40.000 Euro, heder 5,10 m.

Claas 118 Sl Maxi z 1995r. 2300 h cena 50.000 Euro, heder 5.10 m.

Claas 98 Maxi z 1994r. 3000 h cena 30.000 Euro, heder 4.50 m.

Te kombajny były w b.dobrym stanie technicznym i wizualnym, kazdy u pierwszego własciciela , bez żadnych uszkodzen, garazowane.

Co myślicie o tych modelach?

#53 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 16:24

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? a zobaczyłes tego lexiona lub mediona?

#54 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 17:31

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? ta 118 troche przesadzone cena ale 108 juz moze byc;p troche drogie :/ ale jak w dobrym stanie to warto dac ;p one w niemczech sa?? zeby 118 byla za 45 to bym sam wziol ;p

heh ale mtg za bardzo cofneli ;p 108 z 1900 mtg ;p chyba wiertarka sie zaciela i za daleko cofneli ;p ale po stanie widac ile on ma naprawde ;p nawet po fotelu :D

Edytowany przez kravter, 27 sierpień 2011 - 17:34.

#55 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:22

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? RAZER apropo bizonów to one rządzą się własnymi prawami, z tą całą resztą Twojej wypowiedzi się zgadzam.

kravter, niemiec dobrego kombajnu nie puści tanio, podobnie jest z samochodami itp. Jeżeli żałujesz kasy to kup w Polsce 118 za 40 tyś. euro i wsadź następne 7 tyś.

kravter, nie spotkałem się żeby Niemiec kręcił licznik, jak już to Turek, lub pośrednik :mellow: . Rokiem i przebiegiem się nie kosi, tylko stanem.

ahmedos napisz jaką chcesz osiągnąć wydajność kombajnem, to dopiero coś doradzimy. JD 2066 nie można porównać z JD 1177, ani pod względem wydajności, ani pod względem ceny. Ten JD 1177 jest na hydro?

Edytowany przez CONDOR, 27 sierpień 2011 - 19:26.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#56 Share ahmedos

ahmedos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 22:05

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Kombajny bylem ogladac z kumplem ktory jest mechanikem u Korbanka tak wiec w ciemno nie podałem tych typow i modeli a on wie na co nalezy zwrocic uwage ;)

No chcialbym tak w przyszlym roku jeszce wiecej na usługi pokosić bo jest z tego niezły pieniądz myśle ze cos tak w granicach 250-400 hektarow i nie w kukurydzy a co do tych kombajnow to zaden z nich podobno nie był uzywany w kukurydzy ;)

ten JD 1177 nie ma hydro

medionow i lexionow nie ogladałem bo jakos nie myslalem nad nimi i nie orientowałem sie w ich sprawie

Edytowany przez ahmedos, 27 sierpień 2011 - 22:13.

#57 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 14:28

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? hmm... jeżeli chcesz skosić u ludzi taki areał to musisz zrobić to szybko, zwinnie i wydajnie. Napisz jeszcze czy ten areał 250- 400 h jest mocno rozdrobniony czy też nie. Mój znajomy ma 3 JD z serii 20xx przeznaczony tylko na usługi, jest bardzo zadowolony jak zresztą i jego klijenci. Na taki obszar z podanych przez Ciebie propozycji wchodzą dwie maszyny JD 2066 i claas 118 Sl maxi
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#58 Share ahmedos

ahmedos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 13:06

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? Ja mam u siebie do wykoszenia cos okolo 140 hektara no a na uslugi te pola ta sa byle jakie bo np. ja kosze u sasiada ktory ma 10 kektarow w 7 kawalkach to troche schodzi znow z drugiej strony mam znajomego ktory ma 50 hektarow w 8 kawalkach no troche czasu trace na przejezdzanie z pola na pole ale to znowu tak dlugo nie trwa ;)
Dominatorem 96 skosilem stosunkowo szybko mo zaraz w lipcu mialem jeczmien ozimy jakies 40 hektarow to za 3 dni to skosilem pozniej rzepak jakies 60 hektarow to 4 dni roboty i szybko to schodzi bo raczej ci mniejsi gospodarzwe nie sieja rzepaku a wiec jest to do koszenia na wiekszych arealach ;)

Edytowany przez ahmedos, 29 sierpień 2011 - 13:07.

#59 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 17:59

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? jak masz male pola to jak wiedziesz wielkim kombajnem to na zawrotach duuuuzo stracisz trzeba miec zwinny kombajn ;p niby claasy sa zwinne nawet bardziej od bizona (a ile bizon mniejszy) no zalezy jaki model claasa 96 jest napewno zwiniejszy ;p niz np.118 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:13

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188? hm... ciężko cokolwiek doradzić. Ahmdeos, jeżeli piszesz, że Twoi usługobiorcy mają rozdrobnione, małe lub śrendnie pola to napewno kombajn musi posiadać hydrostat (bardzo ułatwia prace na ciasnych uwrociach), który ogólnie jak wiadomo podnosi komfort pracy.

kravter claasy, JD ( i inne zachodznie kombajny) są zwinniejsze od bizonów ponieważ mają szeroką oś tylną (która śladuje przednią) i niechodzi tutaj o żaden gabaryt. Nawet taka 118 będzie zwinniejsza od bizona rekorda.

Edytowany przez CONDOR, 29 sierpień 2011 - 21:15.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE