ahmedos

Claas Dominator 108 Maxi czy John Deere 1188?

Polecane posty

ahmedos    0

Witam mam zamiar zakupic kombajn tylko nie wiem ktory wybrac interesuja mnie te dwa typy Claas 108 maxi i John Deere 1188 macie jakies opinie lub zdanie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

Ja na twoim miejscu brał bym Claasa jest wydajniejszy i wydaje się solidniejszy ale zrób jak uważasz :)

Edytowano przez TheBizonBS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Może JD 1188 powinien być bardziej porównywalny z Dominatorem 98 niż ze 108,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to niby dlaczego?Dlaczego chceswz porównywac 6 klawiszowca do kombajna 5 klawiszowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Ja bym bral claasa poniewaz u nas w okolicy mają kombajny jd i jak by teraz mieli kupywac kombajn to by wzieli claasa. A tak po za tym to claasy sa duzo ładniejsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

bierz claasa nie jakiegos ogorka gadalem z kolesiem co mial jd powiedzial tak "zostawilem bizona sprzedalem jd bo mialem w nim 7 awari na hektar" :P wiec nie radze brac ogora ;p wes pozadna niemiecka maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmedos    0

no tak tylko ze mam Claasa 96 i w tym roku wpakowałem w niego 20tyś. złoty i jakos nie jestem za bardzo do nich tak przekonany sasiad ma 108 i tez z awariami a drugi sasiad ma JD 1177 i 7 sezonow bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ahmedos@ to zalezy od kombajnisty i od sprzetu trzeba umiec kupic jak kupiles trupa to masz i pchaj w niego ja jakos mam i nic nie robie wywalil juz ponad 120 ha i 2 lozyska wymienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

@ ahmedos wez wkretów nie sadz bo lubisz jd a pewnie wcale nie masz claasa i nie wiesz jak to jest. Moze poprostu kupiliscie jakies zajechane :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

cysiu133@ to pewnie fan ogorka :) ty masz claasa ja mam i wiemy co potrafi nie??:) a on moze kupil jakiegos trupka wymalowanego i teraz ma ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmedos    0

wielcy znawcy sie znalezli a Claasem 88 100 kektarow kupa czasu zejdzie a i Claasa kupilem od 1 własciciela 2 wioski dalej ;/

Edytowano przez ahmedos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

... ale tutaj piaskownica

 

kravter sam sobie przeczysz, jeżeli twój znajomy miał JD, w którym było jak to powiedziałeś 7 awarii na hektar, a później piszesz ''to zalezy od kombajnisty i od sprzetu trzeba umiec kupic jak kupiles trupa to masz i pchaj w niego ja jakos mam i nic nie robie wywalil juz ponad 120 ha i 2 lozyska wymienione''

 

jak kupisz trupa claasa to wszystko będzie w porządku?

 

U mnie większe poważanie ma John Deere, ponieważ:

- silnik jest za zbiornikiem zboża,

- silnik nie jest umieszczony jak w claasie za kabiną, że tak powiem (w claasie) siedzi tam tak głęboko jak w studni,

- JD ma prostsze rozwiązania, dostęp do łożysk, itp

- JD ma mniej pasków

- jeszcze wiele rzeczy by sie znalazło, ale to tak pisane szybko.

 

W mojej okolicy, w promieniu 50 km, są tylko dwa claasy senatory, a reszta to same JD


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

No i co? W mojej okolicy są modele JD 330, aż po 2266, żadnej megi nie znajdziesz.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

... ale tutaj piaskownica

 

kravter sam sobie przeczysz, jeżeli twój znajomy miał JD, w którym było jak to powiedziałeś 7 awarii na hektar, a później piszesz ''to zalezy od kombajnisty i od sprzetu trzeba umiec kupic jak kupiles trupa to masz i pchaj w niego ja jakos mam i nic nie robie wywalil juz ponad 120 ha i 2 lozyska wymienione''

 

jak kupisz trupa claasa to wszystko będzie w porządku?

 

U mnie większe poważanie ma John Deere, ponieważ:

- silnik jest za zbiornikiem zboża,

- silnik nie jest umieszczony jak w claasie za kabiną, że tak powiem (w claasie) siedzi tam tak głęboko jak w studni,

- JD ma prostsze rozwiązania, dostęp do łożysk, itp

- JD ma mniej pasków

- jeszcze wiele rzeczy by sie znalazło, ale to tak pisane szybko.

 

W mojej okolicy, w promieniu 50 km, są tylko dwa claasy senatory, a reszta to same JD

 

 

juz bez jaj w jd mniej pasow?? w claasie z lewej strony jest max 5 pasow moze 4

w jd lepszy dostep do lozysk?? to co moze wybijesz lozysko bez zdjecia kola nie?? w claasnie nie ma w kol na jednym walku

silnik jest moze za kabina ale i tak jest cicho a ja wole miec glosno ale oko na silnik (moze dlatego jest tyle spalonych jd bo ma silnik z tylu)

a ja nie pisalem ze mial tak tyko ON tak napisal przed wyjazdem byl podniecony jd ale w zniwa juz nie byl taki dumny

 

ja ci radze wes claasa mi poszlo lozysko to zostalo wymienione w 15 min ( mialem takie ) niektore lozyska pasuja polskie claas ma duzy zapas mocy

 

kto choc raz kosil claasem to wie o co chodzi

ja ci nie radze brac ogorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Bez obrazy... czytając twojego posta śmiem twierdzić, że nigdy nie widziałeś JD (z serii 9xx, 10xx, 11xx) z bliska pod osłonami.

 

 

Cytując ''silnik jest moze za kabina ale i tak jest cicho a ja wole miec glosno ale oko na silnik (moze dlatego jest tyle spalonych jd bo ma silnik z tylu)'' czytając to padłem ze śmiechu. Podjedź sobie na najlbliższy większy szrot i zobacz ile jest spalonych claasów i jd, a później pisz takie wnioski. Prosty przykład, przejżyj całą galerie AF kombajnów claas i jd, zobacz sobie ile zostało spalonych kombajnów claasa. Bardzo dużo do sprzedania jest spalonych claasów na allegro.

 

Jak napisałeś, że wymieniłeś łożysko w 15 minut to napisz i jakie to było, na odrzutniku czy od napinacza paska? W JD też jest wiele części znormatyzowanych, więc nie mów chociaż, że jest tak źle.

 

Jeśli porównuje sie podobne pod względem wydajności kombajny JD i claasa to wcale JD nie ma słabszych silników, jeśli chodzi o moc, ba, nawet w niektórych przypadkach są mocniejsze. W kombajnach JD ma niezaprzeczalną zalete: stosuje swoje silniki, nie to co claas: w niektórych modelach mercedesy, perkinsy, deutzy, fordy.

 

Jak myślisz? Jeżeli twój znajomy by kupił zużytego claasa byłby zadowolony? a może załował pieniędzy na przygotowanie kombajnu JD przed sezonem? jak możesz to napisz jaki on miał model, może to stary JD 330, który wyskosił już tyle co 10 letni JD STS?


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

gadal ze to jakis nowszy za 500 tysi czy cos w tych granicach

lozysko wymieniane bylo na podsiewaczu ;p

na allegro jest jeden spalony claas na youtube co 2 to jd ;p

szczeze to ja tez sie wachalem nad kupnem claasa ale jak kupilem i teraz go mam to w tym roku kupie drugiego ;p

 

a tak szczeze to ty siedziales i kosiles kiedys claasem albo tym jd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmedos    0

Panowie bez kłotni ;p

w przyszlym tygodniu wybieram sie do niemiec i francji poogładac kilka kombajnow

zastanawialem sie tez nad Claasem Comandorem 116 lub Maxi 118

z pytaniem wyszłem bo nie wiem czy dostane dotacje z PROW-u na nowe maszyny w tym kombajn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jeden wybierze Claasa, drugi JD i tyle! nie ma co sie kłócic,każdy ma inne przekonania co do marek.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

@ ahmedos jak bedziesz za granica zobacz ceny lexiona405 do 3000tys motogodzin i mediona 310 i tez do 3000mtg bardzo prosze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj