zipo1

jaka moc do agregatu 4m

Polecane posty

zipo1    2

witam zastanawiam się czy ciągnik o mocy 120 koni poradzi sobie z 4metrowym agregatem uprawowsiewnym z broną wachadłową, a ziemie mam wcale nie lekkie.Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze z jakiej stajni te 120km.Może na słabej glebie to jakoś by to szło ale na mocniejszej ziemi to będzie męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123wojtex    5

No ja jak mam uprawowo siewny 3m przy swoim ciągniku 110 km daje rade i nie ma cięzko to jak 4m i cięzkie ziemie to tak ze 150 kuców pewnie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

120 kucy to do 4 metrowego na ciezkie ziemie to trochę mało.. 3 metry maksymalnie , a i tak czasami może mieć co robić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja mam bierny agregat z famarolu. zdarzyła sie taka sytuacja ze zetor mi sie uszkodził u musialem siac jd 6100 (78KM) to radził sobie , fakt miał troche robote ale dawał rade bez wielkich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Myślę podobnie jak wy. może zacznę od początku mam zamiar kupić używanego JD o mocy 120 koni ewentualnie 130 i do tego 4 metrową amazonkę.chyba będę musiał pomysleć o new holandzie tm 160, tyle tylko że johny prostszy i podobno mniej awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a nie lepiej kupić 3m bronę wirnikową i kupić 120 konnego JD ??? brona wirnikowa uprawi ci dużo lepiej niż wahadłówka a po 2 wahadówka bardzo wytłukuje ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a po drugie to z tymi 4 m to ciężko po drogach będzie ci jeździć nie mówiąc już o szosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Z tą brona to się pomyliłem chodzilo mi oczywiście o wirnikową. Będę musiał pomyśleć o czymś mocniejszym bo z 3 metrowym to długo zchodzi te sianie, myślę że 140 konny JD 6910 powinien dać radę, Kombinuję tak bo nie chcę JD serii 7 - jest za duży i za dużo będzie palił.

Moze ktoś doradzi czy lepiej zastanowić się nad new hollandem TM 160 bo ja trochę obawiam się ich awaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

nie pchaj się w newhollandy okropnie awaryjne ciągniki przykład hmm zamoyski woj. lubelskie powiat biłgorajski silnik w tm 190 zatarł sięwink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj