Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC5000

245 odpowiedzi na ten temat

#221 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 14:30

TC5000 Co do rzepaku dużo ci nie powiem, w tym roku wymłócił jedynie 3 ha z pnia i 4 ha z pokosu. Były to pierwsze wyjazdy w pole nowym TC'em, a więc nie znałem jeszcze jego możliwości, noi musiałem się do niego przyzwyczaić. Poza tym jak się okazało, na początku źle go ustawiłem (m.in. za bardzo zamknąłem sita). Dopiero sąsiad (który już od kilku lat użytkuje podobnego) przyszedł z pomocą :D Mimo to, dobrze sobie radził w rzepaku, średnie zanieczyszczenia to około 0,9-1%. Stół brałem Tucholski z 2 kosami mechanicznymi i nie wiem czy warto dopłacać za inny (z 2 kosami elektrycznymi).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TC5000 Dzisiaj, 21:23
  •  

#222 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 11 sierpień 2013 - 18:01

TC5000 Młuciłeś nim przez noc też? Światła są efektywne? Jak jest w kabinie; duża jest? jest cicho? :P

#223 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:24

TC5000 Ja akurat w nocy nie młóciłem (prócz mnie na kombajnie jeździ jeszcze ojciec), ale z tego co mówił to na światła nie narzekał, ja natomiast, z daleka jak widziałem, to ładnie oświetlały heder oraz ściernisko przed i za nim. Kabina rzeczywiście troszkę jest mała, ale nawet we dwóch da się bez problemowo pracować. Cicho jest, ale na pewno nie aż tak jak w traktorze.

PS: Nie wiem kiedy masz zamiar kupować nowego New Hollanda, ale nie wiem czy warto poczekać na tego po modernizacji. Obecnie są jego zapowiedzi i prezentacje w polu. M.in. zmieniono całkowicie kabinę, na pewno jest większa i bardziej przestrzenna i bardziej nowoczesna. Dodali też kilka udogodnień. Chociaż z drugiej strony na pewno ta nowsza wersja TC'tów podrożeje, jak bardzo, to nie wiem. Jak chcesz to tu masz link, tam na stronce możesz sobie ściągnąć plik tekstowy, w którym wszystko opisali, co zmienili i dodali. Poza tym są tam też ciekawe zdjęcią zrobione w dużej rozdzielczości (trzeba je jedynie ściągnąć na kompa), na których wszystko widać, m.in. wnętrze nowej kabiny.
http://newhollandpre...5000_POL&s=1225

Edytowany przez lukasz56612, 12 sierpień 2013 - 21:26.

#224 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 20:47

TC5000 NO właśnie też się o tym dowiedziałem od delera że bedzie modernizacja tych TC.Niewiem właśnie co zrobic czy pomenczyć tym bizonem jeszcze rok czy kupować,muszę to jeszcze wszystko uzgodnic z ojcem.Bo też porównywałem go do Avero 240 z APS wiem że ten jest 5 klawiszowy a ten 4 ale z APS ma ten sam przerób prawie no a w cenie jest duża różnica.

Tylko to jest to że nie wiadomo kiedy one dokładniej wyjdą pierwsze z fabryki.Wiadomo coś ci o tym?

#225 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:37

TC5000 Też nic nie wiem, jedynie informacje jaki znalazłem pochodzą z internetu. Teraz nawet nie wiem czy dobrze zrobiłem spiesząc się aż tak z kupnem mojego TC. Chyba że cena tych nowych dużo podskoczy to przynajmniej będę spokojny, że dużo nie straciłem.

Co do porównywania 5-klawiszowych TC'tów do Claasa pod względem wydjaności, to powinieneś go porównywać do modelu Tucano 320. Ten Avero z APS'em będzie miał może taki sam przerób (a według mnie mniejszy, szerokość młocarni TC5060 - 1300 mm; szerokość młocarni Avero 240 - 1000 mm) co New Holland, ale nie to jest najważniejsze. Zauważ, że modele Avero mają sita o takiej samej powierzchni co Bizony Rekordy (3 m2 ) i w dodatku mają dużo mniejszą powierzchnię wytrząsaczy od 5 klawiszowych TC'tów. W związku z tym ich wydajność jest dużo mniejsza. W dodatku w New Hollandzie możesz zamówić sobie dodatkowy bęben młócący - separator obrotowy, który też podnosi jego przerób.

#226 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:58

TC5000 No i TC ma 3 sito które też bardzo podnosi wydajność.

#227 Share andrejw19

andrejw19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:24

TC5000 Dla ścisłości... zadaniem drugiego bębna w TC 5070 / TC 5060 NIE JEST młócenie, a separowanie (przetrząsanie) słomy.

#228 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:46

TC5000 Właściwie to masz z całą pewnością rację, ale zgodzisz się, że wiele osób potocznie mówi na separator obrotowy "drugi bęben młócący", a nawet "3 bęben młócący" (wliczając odrzutnik słomy) :D

#229 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 08:26

TC5000 No napewno będzie droższy o 50tys to będzie cena tak jak tucano 320.Jak spoglondalem na te zdj od nowego nh to nawet nawet będzie wyglondal bo i z wyglondu i z wygodnosci.Ale tak jak mówię cena będzie spora:(

#230 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 08:54

TC5000 Tą modernizacje to zapowiadali już ze 3 lata no ale wreszcie zrobili porządne czytelne wskaźniki. Oficjalna premiera ma być jak to zwykle w NH na jesieni razem z czteropasową prasą zmiennokomorową. Tucan 320 jest coś koło 100tysi droższy więc i tak tc5070 będzie sporo tańszy a wydajnością porównywalny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 21:08

TC5000 Drodzy koledzy, zapewne część z was miało już okazję zobaczyć nowy wyrób płockiej fabryki w akcji podczas NH Demo Tour. Odpowiadam na wasze pytania, modernizacja polskich kombajnów nie ogranicza się do zmian w wyglądzie kombajnu, a skupia się przede wszystkim na poprawie komfortu pracy maszyną. Kombajny ruszają na taśmę produkcyjną w drugiej połowie września. Ceny na razie nie są dostępne. Wzrost cen w stosunku do poprzedniego modelu będzie wynosić około 5%. WARTO CZEKAĆ!!! Nowa kabina HarvestSuite, poprawiona widoczność i zmniejszony poziom hałasu w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowy wyświetlacz do monitorowania poszczególnych parametrów roboczych. Heder Varifeed, ma możliwość wysuwania się do przodu o 570mm dzięki czemu nie trzeba montować stołu do rzepaku. Nowy, mocniejszy silnik oraz zwiększona pojemność zbiornika na zboże do 6400l. Opcjonalny czujnik wilgotności ziarna, a także sita smartsieve oraz system optifan, czyli ograniczenia strat ziarna na pochyłościach. Heder również jest dostosowywany automatycznie do podłoża. Jak sami widzicie warto czekać!! Chcecie wiedzieć więcej to zadawajcie pytania. Postaram się na nie odpowiedzieć.

Edytowany przez mario_08, 04 wrzesień 2013 - 21:15.

#232 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:30

TC5000 mario_08 w takim wyposazeniu jak wlasnie wymieniles to taki TC5070 bedzie cenowo porownywalny z CX5080, ktory to samo ma w standardzie a wydajnosc troche wieksza. Optifan jest tylko ze smartsive i w dodatku w opcji. Czujnik wilgotnosci blednie mierzy (wg. pana z fabryki NH)- ew. moze by sie oplacalo wziac ta rozbudowana wersje gdzie jest miernik wilgotnosci i wydajnosc zboza na hektar. Pytanie czy za takie bajery oplaca sie wydawac sporo kasy. Heder, o ktorym piszesz - Varifeed- to wydatek 100 tysiecy zlotych, a kopiowanie poprzeczne jest takze za doplata. Taki kombajn trzeba brac na szerokim ogumieniu, ktore tez w standardzie nie jest, tylko trzeba do niego dolozyc.
Wersja, jaka byla pokazywana na demo tour, byla w najlepszym wyposazeniu i moze to Cie zmylilo. Jak dla mnie, poza zwieszonym komfortem operatora nic tam sie nie zmienilo. Wydluzeniu ulegla tylko lista opcji jakie mozna dokupic i oczywiscie w gore pojedzie cena. Szacunkowo - o ok. 50 tys. zl.

#233 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:22

TC5000 Mario a wiesz czy modele tc5040 i 5050 będzie w sprzedaży i czy będzie modernizowany czy nie. Bo wszędzie pisze że zostały zmodernizowane modele 5060 zwyż a co z miejszymi?

#234 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 21:09

TC5000 mariusz: sorki, ze sie wcinam, ale jak gadalem z gosciem z fabryki, ktory sie opiekowal tym tc5070 z demo touru, to powiedzial mi, ze tc5050 jest na testach gdzies tam w Polsce. Wg niego te mniejsze tez beda zmienione, choc nikt do tej pory tego nie potwierdzil. Jak wejdziesz na strone NH najlepiej angielska albo niemiecka, to masz tam juz nowe kombajny TC i ich specyfikacje - poki co od 5060 wzwyz, co potwierdzaloby raczej teze, ze te najmniejsze nie beda zmieniane. Polska strona NH jak zwykle jest opozniona w rozwoju w stosunku do reszty i jest tam nadal stary model.

#235 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 11:33

TC5000

mario_08 w takim wyposazeniu jak wlasnie wymieniles to taki TC5070 bedzie cenowo porownywalny z CX5080, ktory to samo ma w standardzie a wydajnosc troche wieksza. Optifan jest tylko ze smartsive i w dodatku w opcji. Czujnik wilgotnosci blednie mierzy (wg. pana z fabryki NH)- ew. moze by sie oplacalo wziac ta rozbudowana wersje gdzie jest miernik wilgotnosci i wydajnosc zboza na hektar. Pytanie czy za takie bajery oplaca sie wydawac sporo kasy. Heder, o ktorym piszesz - Varifeed- to wydatek 100 tysiecy zlotych, a kopiowanie poprzeczne jest takze za doplata. Taki kombajn trzeba brac na szerokim ogumieniu, ktore tez w standardzie nie jest, tylko trzeba do niego dolozyc.
Wersja, jaka byla pokazywana na demo tour, byla w najlepszym wyposazeniu i moze to Cie zmylilo. Jak dla mnie, poza zwieszonym komfortem operatora nic tam sie nie zmienilo. Wydluzeniu ulegla tylko lista opcji jakie mozna dokupic i oczywiscie w gore pojedzie cena. Szacunkowo - o ok. 50 tys. zl.

W zupełności się z tobą zgadzam. Wszystkie te bajery, jakie pokazano w tym zmodernizowanym modelu są za dopłatą, jedynie nowa kabina jest w standardzie, noi ta nowa obudowa, która jak się okazuje nie wszystkim przypadła do gustu. Początkowo żałowałem trochę, że się pospieszyłem z kupnem swojego TC'a, ale teraz już wiem, że nie mam czego, bo za taką cenę jaką dałem za swojego z całą pewnością nie dostałbym tego "nowego".

#236 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 21:52

TC5000 Póki co zmienione zostają modele od TC5060 w górę, a TC5040 i 50 pozostają w starej wersji. Na demo tour zaprezentowano topowa wersję kombajnu, którego cena będzie oscylować +/- 500 tys. zł. Wiadomo, że każdemu mogą być potrzebne inne dodatkowe funkcje znajdujące się w kombajnie. Nowa kabina to duży przeskok w tc. Jest przestronniejsza, cichsza obecnie 64db i jeszcze bardziej ergonomiczna. Klienci na demo tour pozytywnie wypowiadali się na temat nowego kombajnu. Celem nowego TC5070 jest Tucano 320 oraz Fendt 5220E. Klient, który miał na testach nowy kombajn TC5060 stwierdził, że jest on wydajniejszy o około 20% od kombajnu 5220e, którego miał u siebie dzień wcześniej. Nowy prototyp TC5050 pracuje w polsce i jest sprawdzany. Oprócz kabiny, zwiększyła się pojemność zbiornika na ziarno oraz moc silnika.

#237 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 21:59

TC5000 Ja w tym roku moim 5060 uzyskałem 15 ton na godzinę wydajność. 14-15 minut zbiornik, a 4 zbiorniki nie wchodziły na przyczepę 14 ton. Sypałem w czasie jazdy oczywiście.
Ale średnio to spokojnie ponad 10 t kosiłem.

#238 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 22:55

TC5000 Jakim cudem wydajność młócenia miałaby się podnieść w tych zmodernizowanych TC'tach? Całe bebechy są te same (młocarnia, powierzchnia klepiska i sit, itp). Zwiększenie pojemności zbiornika o 400 l na pewno dużo nie zwiększy wydajności tych kombajnów (a dla tych, co wysypują w "biegu" to wcale nie zwiększy). Jedynie mogła wzrosnąć wydajność na terenach górzystych, ale wiadomo, bardzo mała garstka ludzi decyduje się dopłacać do Smart Sieve, a teraz jeszcze do Opti Fan. Po za tym, ten kogo stać na takie dodatki z pewnością wybierze wyższe modele New Hollandów. Za te pieniądze (+/- 500 tys.) to ja zdecydowanie wolałbym CX5080 - nawet jeśli musiałbym do niego trochę dopłacić.
Takie jest moje zdanie, i jeżeli rzeczywiście tak drogo będą se cenić za te ulepszenia to na pewno zmaleje popyt na TC'y.

#239 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 23:22

TC5000 moj popyt zmalal ze 100% do 0, wiec modernizacja im sie udala :)
Mialem juz obgadane w maju, ze za 330-340 tys netto moze mi sie uda wyciagnac we wrzesniu jakiegos tc 5070, ale niestety juz przepadlo.
Ciekawi mnie jak Fendt 5220E moze miec slabsza wydajnosc skoro ma wieksza powierzchnie sit i wytrzasaczy. Tucano 320 to niestety tez wydajnoscia nie przeskoczy, a najwieksza zaleta starej serii TC byla cena, ktora jak pojdzie teraz sporo w gore to niestety odpedzi troche chetnych na zakup NH. No nic zobaczymy jakie beda ceny w rzeczywistosci.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 08:28

TC5000 A Fendt ma 3 sito i separator? Tu w TC wydajność wzrasta dużo.