Zaloguj się, aby obserwować  
DF24

Ciągnik na 100 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DF24    28

Witam. W moim gospodarstwie szykuje sie zmiana ciągnika. DF jest ze mną ponad 5 lat i dobrze mi służy lecz to mało na takie gospodarstwo. Mam ziemie o klasach III-IV . Są to cięzkie ziemie. Nowy ciągnik ma współpracować z 4-skibowym V&N, agregatem uprawowo-siewnym V&N 3m. Będzie również przydatny w transporcie ponieważ mam gospodarstwa oddalone o prawie 40km. Cały czas po głowie chodzi mi CASE puma 160, jest ekonomiczny i całkiem dobrze wychodzi cenowo. Czekam na propozycje oraz ceny poszczególnych ciągników. Pozdrawiam :)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam Ci Valtrę T151e. Ciągnik ekonomiczny, z eco speed, ładnie wyglądający. Miałem przyjemność jeździć i jest bardzo wielki komfort. Z mojej strony Valtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Byle by to nie był pronar, czego byś nie kupił to i tak słuszny wybór :D Case ogarnięty sie wydaje, i chyyyba sporo tańszy od valtry jest


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Nie jest tańszy Case puma 160 kosztuje cennikowo 263 tys netto, a valtra T131 Hi-Tech koszttuje ok 250 netto (amortyzowana oś itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

A Czy przypadkiem NH takiej samej mocy to nie to samo co Case, a z pewnością będzie sporo tańszy?

Chyba, że się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

@szczepo14- Owszem może tak być lecz dealer proponował mi dobrą ofertę na resorowanej osi itp.. ;)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

valtra wydaje sie najciekawsza z ww opcj ewentualnie jak nie chodzi tylko o kase to może MF lub fend ale ty cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A DF nie chcesz? Mówisz że masz i nie narzekasz. Ja ci polecam TTV 610 jeśli chcesz skrzynię bezstopniową, a za tym duży komfort i koszt ponad 300 tyś netto. Jeśli mniej niż 300 tyś to M620, bez PL, z miękką osią, przedni TUZ i WOM około 260-270 tyś netto. Ale to już nie to co TTV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Tez własnie chciałem pytac czy sie na tyle nie przywiązałeś do marki z weźmiesz kolejnego DF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak mój sąsiad twierdzi: " Tylko fujary kupują deutz-fahry" Mi ten ciągniczek się podoba. Ale valtra piękna... :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

miedzy puma a odpowiednikiemw nh jest roznica w jakosci wykonania na korzysc pumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

A może kolego coś ze stajni McCormick?Seria MTX, sprawdzona godna polecenia lub XTX. Chcesz ciągnik ok. 160 KM tak? Chcesz dużo elektroniki czy może bardziej mechaniczny ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Od razu mówię że fendt odpada. Nie na moją kieszeń:-P . Z df a jestem bardzo zadowolony lecz cenowo trochę drogo wychodzi a po za tym df nie ma dużej masy;/ . Mccormick hmmmm.. Co możecie mi o nich powiedzieć ? Słyszałem że to dobre ciągniki a po za tym mają oszczędne silniki. Jest ich trochę w okolicy. Ciekawi mnie model xtx ;-)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Odkąd u mnie na podwórku pojawił się MF 6495 to w kwestii dużych ciągników mogę polecić coś ze stajni Agco albo Fendt albo MF. Valtra niby też ale to już okrojona wersja. A jeśli wrócą w 2013 to będę kupował ale już dla siebie MF 3625.

 

Wybór był duży MF, John Deere, Fendt, Valtra, NH, Case ale padło na MF i powiem, że jak narazie to wybór uważam za bardzo udany.

 

Zastanów się nad MF 6485, mi w zestawieniu wychodzi dużo lepiej niż Puma 160, a sama praca w MF to przyjemność.

Więcej przełożeń niż w Pumie, większy udźwig Tuz, większy moment obrotowy (jeśli mam aktualne foldery).

 

Nie wiem jak ze spalaniem bo tego nigdy nie sprawdzaliśmy zawsze lejemy do pełna i się tym nie przejmujemy.

 

Z czym pracuje ?

 

Agregat ścierniskowy Rolmako 3,9m - przy prędkości roboczej ok. 12 - 13 km/h jedzie i się śmieje

Agregat uprawowo - siewny Unia Ares TXL + Polonez 4m D XL - 12 km/h jedzie i się smieje

Pług obracany VIS L 5+1 z Unii - odbieramy we wtorek i podejrzewamy lekką jazdę przy 8km/h

 

Droższy ? Napewno

Lepszy ? Według mnie napewno

Co bym wybrał ? Tylko MF

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@dyczko0 napiszesz mi czy dal rade z plugiem MF ,ja podejzewam smieszna jazde 4km/h :lol: .

@DF24 Zastana wiales sie nad case CVX 160/150 . Ogolnie CVX jest zrobiony tak zeby byl tanszym odpowiednikiem fendta z tms .W case nic niema z fenta , ale pod wzgledem osiagow jest podobny . kolega uzytkuje cvx 150 jest bardzo zadowolony , w trasie bardzo dobrze sprawdza sie jak i w pracach polowych np. orka ,siew , gruberowanie . Ciagnik dostosowywuje obroty silnika tak zeby jak najoszczedniej jechac w czasie transportu , obroty zwieksza jak ma ciezko ,a jesli jedzie na tempomacie to z predkosci nie spadnie za to obrotami sam steruje aby ja utrzymac , to mi sie spodobalo w case B)


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Za 300 tysięcy netto wątpię żebym coś kupił.. A chociaż może:)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Oj zdziwiłbyś się, bo tobie pomyliło się z brutto oczywiście(tak mniemam).

300 netto to już jest czym się zainteresować, może nie będzie to 1 liga typu Fendt czy JD, ale Case jakiś fajny napewno. Ja osobiście, gdybym miał jeszcze raz kupować 1 ciągnik, to oprócz TTV zainteresowałbym się mocno Steyrem, fajny design i bardzo duże parcie na bezstopniówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Steyr

 

Pasowała by tu Valtra t152 versu :P Tylko nie wiem jak wypada cenowo ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj