Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakup "renówki" Jaki model?

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:08

zakup "renówki" Jaki model? no wlasnie napisalem ze poza skora i kolorem(o czym zapomnialem) miala to co mozna bylo spotkac w zwyklej wersji
te bajery moze i sa przydatne poki dzialaja dobrze, jesli ktos sie nie boi to wszystko wporzadku, kabina ammo swietna sprawa ale wiadomo nie zawsze mozna kupic to co sie chce/szuka, wiem z wlasnego doswiadczenia tak bylo z kombajnem i tak samo przy kupnie ciagnika
kolego @piciaj a te polbiegi sa pod obciazeniem bez sprzegla???

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zakup "renówki" Jaki model? Dzisiaj, 21:56
  •  

#42 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:24

zakup "renówki" Jaki model? tak to są własnie półbiegi pod pełnym obciążeniem przejscia przez poszczególne stopnie przechodzą gładko czy z obciążeniem czy bez , patent czy też cała skrzynia pośrednia zapożyczona bodaj ze steyr'a ;) ja szukałem od lutego do polowy czerwca :D w sumie byłem w 4 wojewodztwach i jak liczylismy z ojcem obejrzelismy 14 sztuk tego jednego modelu tylko :D
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#43 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:50

zakup "renówki" Jaki model?

właśnie...bajery są przydatne

Przydatne jak nowe.
Gdy tylko coś ulegnie awarii pozostaje serwis który za godzine pracy sporo karze płacić. Do tego koszt części.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#44 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 13:04

zakup "renówki" Jaki model? chyba że umiesz dużo sam zrobić , w końcu wszystko ludzie robią u mnie mechanika od 7 lat żadnego mechanika nie było do auta też zresztą , tylko trzeb to lubić, ;)

#45 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 15:41

zakup "renówki" Jaki model? Oj farmazony piszesz. Wytłumacz zatem fakt dlaczego rolnicy wzywają serwis do nowych traktorów?
Gdy padnie jakiś moduł, cewka, byle ustrojstwo będziesz wiedział gdzię szukać? Co zrobisz bez odpowiedniego komputera diagnostycznego i wiedzy potrzebnej żeby śie nim posługiwać?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#46 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:47

zakup "renówki" Jaki model? rolnicy wzywają serwis do nowych bo są na gwarancji i samemu nic nie wolno ruszać tak było u mojego sąsiada boś tam nie było dopracowane tak jak trzeba trzy razy serwis zabierał ze sobą ciągnik

#47 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 06:38

zakup "renówki" Jaki model? Więc chcecie mi powiedzieć że mozliwa jest naprawa u siebie w garazu bez interwencji serwisu?
w jednym z Mf-ów które oglądałem przestał działać ehr. I od czego tu zacząć?

Edytowany przez andrejus, 16 sierpień 2011 - 06:38.

#48 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 06:57

zakup "renówki" Jaki model? ano z mf , ktorego też miałem, można większość zrobić samemu , i nie pisze tu farmazonów ok... poczytaj forum mf tam szeroki strumien wiedzy łacznie z naprawą modułu ehr , kolega rafik256 ' bardzo sie zna i chętnie się tą wiedza dzieli, a tak na marginesie mowa o ciągnikach używanych jak sam zacząłes więc nie gadaj o nowych :P

#49 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 08:15

zakup "renówki" Jaki model? Bez obaw Andrejus za te pieniądze zbyt zaawansowanej technicznie nie kupisz. Dobrze jest troche wiedzieć samemu i umieć zrobić bo jak w nawale pracy coś walnie to można się mechanika nie doczekać. Pozatym jest forum i tu dużo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i porad usłyszeć. Ja coraz więcej rzeczy zacząłem sobie sam robić bo te mechaniki. Przykład fotel pneumatyczny w reni. Mechanika wersja: jakieś membrany coś tam jeszcze, zużycie wilgoć, dwadzieścia innych powodów że nie działa. Po jakimś czasie sam zajrzałem. Pewnie ta łajza wcale tam nie zajrzał tylko bajki mi opowiadał. Kabel masowy skorodował i nie łączył. A ja k.... jak osioł miesiąc jak na desce jeżdziłem bo taka miała być droga naprawa.
A w temacie to musisz się liczyć z tym że tej wielkości ciągnik może mieć koło 15 20 tys nakręcone. Nikt takiego sprzętu 20 lat temu nie kupił żeby go w stodole trzymać bo to wtedy był flagowy statek dla dużych farm dedykowany. Ale jak zadbany to jeszcze pochodzi napewno. W naprawie raczej trudne nie są i stracznie drogie. Za takie pieniądze małe to ryzyko. Moim zdaniem o wiele bardziej ryzykowne jest kupowanie 2,3 latków bo tam kasa duża a jak się okaże poważnie wadliwy a takich nie brakuje to wyniesie z naprawą tyle co nowy a nowy nie będzie. Raczej ehr i rewers e-h to unikaj bo to wtedy były pierwsze próby z tymi systemami i bywają problematyczne. Ja bym brał model 110 bez turbiny bo po tylu latach to z turbiny nie wiele oprócz dawki paliwa zostało a chyba nowej turbiny sobie nie masz zamiaru sprawić. Ogólnie fajny masywny sprzęt.

#50 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 10:44

zakup "renówki" Jaki model? silniki 6 bez turbo byly montowane az do modelu 133, bez ehr ciezko znalesc, chyba ze juz po 95r, a rewers eh to w 155 standard

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:20

zakup "renówki" Jaki model? co o tym myslicie? http://allegro.pl/re...1759482680.html

a ten poradzi sobie w pługu 4 skibowym obracanym? Ododam że mam na polu niezłe góry, czasem i glina się trafi także ursus 1224 siódme poty wyciskał. oto link http://allegro.pl/re...1756054858.html

Edytowany przez andrejus, 16 sierpień 2011 - 21:22.

#52 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 05:20

zakup "renówki" Jaki model? Ewentualnie pierwsza pozycja do rozpaczenia.drugi ciagnik to wydaje mi sie ze ma za szerokie opony z tyłu i chodził duzo w uprawach więc swoje zrobił i widać że te opony są świerzo założone przez chandlarza

#53 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 08:15

zakup "renówki" Jaki model? w pierwszym ciagniku pisze, że jest po remącie,czyli coś było z nim nie tak...więc nie polecam

#54 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 08:41

zakup "renówki" Jaki model? taka 133 spokojnie powinna dac sobie rade
zalezy jak ten remont byl przeprowadzony, wiadomo idealnego i tak nie znajdzie a wyposarzenie w 155 jak najbardziej,
jednak tez bym radzil znalesc cos podobnego, oczywiscie odejrzec nie zaszkodzi jesli masz blisko

Polska B

#55 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 09:06

zakup "renówki" Jaki model? http://allegro.pl/re...1772085411.html tą właśnie sprawdziłem. Silnik przed przyjazdem rozgrzany. Po oględzinach można stwierdzić bez namysłu że był już remontowany. (rozpoławiany) Jakieś wycieki z dołu. Kontrolka ciś oleju odłączona.

Co myślicie o tym cacku? da rade w agregacie upr.siwenym? 3m i pługu 4 skiby? http://otomoto.pl/de...-11-A65824.html

#56 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 14:33

zakup "renówki" Jaki model? http://www.agriaffai...lt-155tx54.html
http://www.agriaffai...-155-54-tz.html
http://www.agriaffai...ult-155-54.html

Co do tego dojca zielonego to nie wiem ale widze że zaczynasz zdziwiać jak upatrzyłeś sobie 155-54 to pare miesięcy poszukaj a może się trafi.Je sli masz mało kasy to poczekaj z rok albo jakiś mały kredycik z 10 lub max 20 tys i masz dobrą maszyne a za te pieniądze co piszesz to napewno trzeba do takiego interesu duzo dołożyć.jeśli już ostatecznie nie masz kasy to kup zetora lub ursusa

#57 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 12:43

zakup "renówki" Jaki model? Jest już. 155.54 Stan rewelacyjny, zadbany i sprawny. silnik w przeciwieństwie do pierwszej renówki którą oglądałem to niebo a ziemia. W tej pierwszej ( http://allegro.pl/re...1772085411.html ) po odkręceniu wlewu oleju sadziło niebieskim dymem i olejem tak mocno że całe ubranie mam w ciapki oleju. Natomiast ta na która się zdecydowałem nic nie kopci i nie pluje olejem.
Teraz tylko pisać umowę i w pole B)

#58 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 14:49

zakup "renówki" Jaki model? to pokaż ją w galerii :) i przedstaw może dokładniejsze specyfikacje ;D

#59 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 15:40

zakup "renówki" Jaki model? Pokaże jak już będzie u mnie na podwórku :)

specyfikacje:
- 6 cylindrów z turbo 145 KM ( silnik MWM )
- 3 półbiegi pod obciążeniem
- rewers elektr
- ehr
- kabina amortyzowana
- klima
- fotel pneumatyczny
- przedni podnośnik i wyjścia hydr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 08:55