Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakup "renówki" Jaki model?

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2011 - 17:42

zakup "renówki" Jaki model? Czy modele z połowy lat 90 są awaryjne? mam na myśli elektrykę bo wiadomo że w tych młodszych jest jej więcej. Czy nalezy się jej bać?
Traktor o mocy min 130 KM do około 160KM. kwota do 45 tyś.
Który model będzie bardzioej trwały?
Chętnie porozmawiał bym z kimś kto jest w tym temacie obeznany. Chętnie zamienie z kimś kilka zdań, proszę przesłac nr tel lub gg na priv. oddzwonie lub napiszę.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zakup "renówki" Jaki model? Dzisiaj, 16:59
  •  

#2 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 17:48

zakup "renówki" Jaki model? Myślę że odpowiedni model to 155.54 ( 145 KM ).

#3 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2011 - 18:30

zakup "renówki" Jaki model? albo model 133-56 ( 130 km )

#4 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 18:34

albo model 133-56 ( 130 km )

No tak ale wciąż nie odpowiedzieliście na pytania zadane wczesniej. Jak to jest z ta elektryką?
Co w renówkach psuje sie najczęściej , na co zwrócić uwage przy przed kupnem?

co myslicie o tym

Edytowany przez andrejus, 11 sierpień 2011 - 18:52.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#5 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 19:07

zakup "renówki" Jaki model? chłopie to jest handlarz po drugie popatrz na światła ciemne jak noc bo dostała sie tam woda bo był pod chmurką całe życie z 12 tys godzin zrobił .dołuż 10 tysięcy i kup lepszego a jeśli chodzi o twoje zapędy to 155-54 to najlepszy wybór w mojej okolicy są 3 i to woły pociągowe i na nie nie narzekają

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 19:10

zakup "renówki" Jaki model? ale ona jeszcze jezszi :blink:
daruj ja sobie i lepiej od niej byloby wziasc serie .14

albo model 133-56 ( 130 km )

chyba raczej .54 i 125 KM
z elektryki to tylko z EHR, moje skromne zdanie, bo z rewersem el-hydr. moga byc problemy, oczywiscie nikomu nie zycze, ale im mniej tym lepiej
sasiad ma taka 133.54 i mial problem z rewersem, podgiely sie widelki i cos tam pospawal i dalej lata, wiecej nic nie wspominal
przed kupnem jak przy kazdym innym, praca silnika i innych podzespolow i ogolny stan(juz gdzies to pisalem :D)
poczytaj inne tematy

Edytowany przez izydor6280, 12 sierpień 2011 - 09:18.

Polska B

#7 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 06:56

zakup "renówki" Jaki model? Co to jest ten tracto control? widać jakieś elektr gadzety. do czego to służy?
Dodany obrazek

Edytowany przez andrejus, 12 sierpień 2011 - 06:57.

#8 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 08:09

zakup "renówki" Jaki model? do czego to służy , to niewiem. w 103.14 tego nie mam. ogólnie renówki są bardzo trwałe, sporo wytrzymują. trzeba uważać na to, jakie paliw się leje, najlepiej prosto ze stacji, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia mogą łatwo zatrzeć pompę wtryskową, a naprawa/wymiana to bardzo kosztowny interes, pompa wtryskowa to trudno dostępna część, bynajmniej w moim m modelu z silnikiem MWM. warto również zmienić przełącznik od świateł, lubi się psuć. polecam z opla vectry a. pozatym ciągnik niezawodny i bardzo prosty w obsłudze. od 2009r wymieniłem tylko wtryskiwacze,regenerowałem pompę, bo się zatarła i zmieniłem włącznik świateł. oczywiście filtry i oleje to rutyna.

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:18

zakup "renówki" Jaki model? to jest elektroniczne sterowanie podnosnikiem, czyli EHR
pierwsze od lewej to podnoszenie/opuszczanie, drugie glebokosc, reszta niestety nie mam pojecia

Polska B

#10 Share krzysio55

krzysio55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 10:42

zakup "renówki" Jaki model? Polecam Renault 120.14 bardzo prosta w obsłudze :D
Witam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 10:42

zakup "renówki" Jaki model? z nowyszch proponowałbym renault temis 710.... ciągnik mam moc ok 140km?/h(nie wiem dokładnie),posiada przedniego tuza... nie ma w niej zbyt wiele elektroniki i jest w miarę tania.... mój znajomy ma do sprzedania właśnie taki ciągnik rok 2002

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 12:02

zakup "renówki" Jaki model? tak tylko do 45.000 to trudno znalesc cos przyzwoitego z serii .54 a taki temis to wydatek min 70

Polska B

#13 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 13:28

z nowyszch proponowałbym renault temis 710.... ciągnik mam moc ok 140km?/h(nie wiem dokładnie),posiada przedniego tuza... nie ma w niej zbyt wiele elektroniki i jest w miarę tania.... mój znajomy ma do sprzedania właśnie taki ciągnik rok 2002

Spoko, za 46 tyś biorę go :lol:

Koledzy jeśli wiecie o jakies reni do 45 tyś i mocy min 130 KM dajcie znać. Może znacie jakieś strony, handlarzy od kogo można kupić.

#14 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 13:53

zakup "renówki" Jaki model? www.allegro.pl :lol:

Merytoryka posta powala - %

Edytowany przez krolikNH, 12 sierpień 2011 - 16:03.

#15 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 16:09

zakup "renówki" Jaki model? Odpowiedziałem tylko na pytanie. KrolikNH jeśli odpowiedź ci się nie podoba to twoja sprawa...

#16 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 17:48

zakup "renówki" Jaki model? kolego jak bys miał niedaleko do radomska to u mnie w okolicy sa chba ze dwie 133-54 120, i ale chyba 110
znajomy ostatnio sprzedał 155-54 z bodajze 96r a maszyna była piekna ktos sie nia poieszy...

#17 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 20:41

zakup "renówki" Jaki model? ten temis to 610 Z za chyba 50 tys albo mniej z jakiego województwa jesteś??

#18 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 12 sierpień 2011 - 21:28

zakup "renówki" Jaki model? więc powiem Ci tak, szukałem reni najprotszej w modelu 110.54 120.54 , szukałem najprostszej, a kupiłem najbardziej napasioną " 120.54 z ehr, rewersem 3 polbiegami,acet-em, klimą , przednim tuzem , amortyzowana kabiną, niskoprofilowanymi oponami bierznikiem 80 % taurus" , z 95r z autentycznym przebiegiem 8400mth,itd. za 44. miała mankament bo nikt nie sprzeda dobrego ciągnika , zjechany wałek w skrzyni zdający naped na przystawke przedniego mostu, oraz brak pompy wtryskowej, zrobiłem od konca czerwca 60 mth, i nieżałuje, wbrew pozorom jest to prosto zbudowane, miałem okazje ogladac rozebraną 133. 54 też w tej wersji skrzyni, tarczki kosztuja 109 zł brutto w każdy kosz przychodz 4 sztuki bodaj jak dobrze widziałem koszt nie taki straszny, tak samo z hamulcem synchronizatorów do MF ktorego miałem nowy to koszt 1200zł do reni 200 zł, ogólnie polecam :D jedno co mnie jeszcze czeka to regeneracja pompy hydraulicznej bo po nagrzaniu troche gorzej wszystko działa:) znajomy miał 180.94 mówił że czołg nie ciągnik( wiem znajomy wujek i kto tam jeszcze mówił..." to nie rzetelne info)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#19 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 21:46

zakup "renówki" Jaki model? Kolego Piciaj mam taki sam problem z pompą hydrauliczną i zastanawiam się nad kupnem nowej bo podobno szkoda kasy na regeneracje gdyż pompa wytrzymuje tylko rok. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i każdy mówił to samo. Koszt regeneracji to około 600 lub 700 zł. Renówka 103.14 natomiast nową można kupić już za 1600 zł. także chyba kupię nową. Co myślisz na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 22:42

to jest elektroniczne sterowanie podnosnikiem, czyli EHR
pierwsze od lewej to podnoszenie/opuszczanie, drugie glebokosc, reszta niestety nie mam pojecia

Ostatnie pokrętło służy do szybkości opuszczania podnośnika (5 - bardzo szybkie opuszczanie, 1 wolne opuszczanie). Przed ostatnie pokrętło służy do wysokości podnoszenia podnośnika.