Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy?

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 00:05

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? no to naprawdę pech

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Dzisiaj, 21:29
  •  

#42 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:00

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? mi w Zetorze też padł nie dawno :/ ale naładowałem go i teraz C-330 śmiga jak szalona przy odpalaniu ;) cały czas pali i nawet nie trzeba go doładowywać nawet jak stoi parę dni :P
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#43 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:58

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? U mnie w stary zetorku jest już 11 lat orginalny od kupna akumulator centry i ani razu nie był doładowywany. Dwa razy w roku robię mu tylko przegląd i dolewam wodę.

#44 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:36

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? w zetorach jest to czesto spotykamy problem z akumulatorem gdyz pod wpływem wstrzasów w akumulatorze odlutowuja się cele i akumuator jest do wyrzucennia podobnie jak w niektórych 360-3p, jesli masz jeszcze go na gwarancji to warto próbować go reklamować a jak już po gwarancji to niestety mamy wydatek. niektóry podkladają stropian pod spód celem mniejeszenia wstrzasów czy działa jedni mówą ze tak inni że nie.

#45 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:41

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Kilka postów wcześniej pisałem ze zobaczymy czy akum. mi padnie po tych dwuch latach, no i sie sprawdziło i wynik jest taki, ze właśnie po 2 latach akumul. był do wymiany!!! Więc wasza teza sie potwierdziła!!

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#46 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 18:47

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? ja mam w zetorze akulumator pod kabiną siedzi już 6 lat narazie nic nie zapowiada że ma wysiąść . Jak na moje to te akulumatory montowane w tych zetorach sa jakieś tandetne jak po dwóch latach wysiadają , morze być tak że regulator napięcia daje za duży prąd na akulumator a co zatym idze wygotowywanie sie elektrolitu i pogęcie się płyt u wujasa w 1222 tak było co dwa lata nowe aku kupował jak wymnienił regulator to problem się skończył , niemyśleliście zeby pod aku podłożyć jakąś grubą gume , guma przeciesz tłumni drgania

#47 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:10

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? no mój akumulator jeszcze na gwarancji ale na razie pali Ursusa aż miło :P a Zetora nie może radzić :/ ja w swoim wymieniałem teraz przed świętami regulator napięcia bo mi przestał ładować bo te szczotki się starły :D do oryginalnego akumulatora nie miałem zarzutów bo pierwszy rok Zetor stał na dworze i jak był mróz po -20*C to palił bez niczego chociaż był akumulator 16 :D jednak po 2 latach siadł :D a teraz jest 18 i w garażu nie może zapalić.
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#48 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:26

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? w moim zetorze mam teraz drugi akumulator a ma ciągnik około 5,6 lat

#49 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 22 styczeń 2009 - 15:16

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Co do akumulatorów , to ja w 3320 z 2004 co 2 lata wymieniam , a mam 5340 z 1996 to co 4 lata wymianę robie . Z przodu jest więcej wstrząsów niż pod kabiną , a to szkodzi jakimś tam magnesom i one przestają działać
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#50 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 15:57

a to szkodzi jakimś tam magnesom i one przestają działać

:) :) :) że co prosze??
Możesz rozjaśnić swoja wypowiedż, bo ja czegos tu nie rozumiem.
Magnes w aku?? :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 16:09

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? [quote name='DjKrak' date='Feb 6 2008, 15:10 ' post='143802']
Przeciez wentylator nie dmucha cieplym powietrzem na akumulator, tylko ciagnie chlodne.

Ciekawe ile wytrzymuja w JD akumulatory ?? Tam tez sa z przodu. W moim zetorze aku jest pod schodkami i oryginal wytrzymal prawie 10 lat i go zmienilsmy, nie potrzebnie bo okazalo sie ze problem z odpalaniem byl przez chebel odlaczajacy mase.
[/quoteJ

Jeśli chodzi u mnie to w Zetorze 3320 z 1999 roku akumulator jest od nowego ale pod kabiną.
Tak jak jeden z kolegów pytał w C 360- 3p aku jest z przodu chodzi mi o roczniki od 1989 roku

#52 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 26 styczeń 2009 - 00:37

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? mam zetora 3320 już 2 lata i czasami od tych wstrzasów klema sie naruszy i nie chce odpalić

#53 Share anonymou

anonymou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:48

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? ja tez wymieniam w 6340 aku co 2 lata. uwazam ze aku psuje sie przez drgania, mam załozony ladowacz, zawsze mocno napompowane opony wogole nie amortyzuja wstrzasów.
w starszych zetorach aku jest pod kabina, tu wstrzasy lagodzone sa przez poduszki kabiny.
wlasnie kilka dni temu skaczylem przenoszenie aku pod kabine, w to miejsce gdzie jest zamocowana drabinka do kabiny (dokladnie w tym samym miejscy co w starszych modelach zetorow). zrobilem sam taka sama metalowa skrzynke, do niej przyspawalem schodki i wszystko umocowalem z lewej strony pod ramą kabiny <_<
efekt - wyglada jak orginal

#54 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 13:37

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? u mnie w 9641 od nowości wytrzymał tylko 2 lata ,a u mojego znajomego w proximie tylko rok :P

#55 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 14:49

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? @anonymou a którędy poprowadziłeś przewody?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#56 Share anonymou

anonymou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 15:28

@anonymou a którędy poprowadziłeś przewody?

Wymontowalem obydwa przewody (mase i plus) wraz z cheblem. Plus poprowadzilem miedzy przodem kabiny a maską silnika. Masa jest podpieta pod najbliższą śróbę w bloku silnika. Chebel zamontowalem na przykrywie otworu, ktory znajduje sie na wysokosci lewej dolnej szyby w przedniej scianie kabiny. Teraz chebel jest "pod ręką" przy wsiadaniu i wysiadaniu lewymi drzwiami.

#57 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 21:26

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? miejsce miejscem... ale tera robia takie akumulatory ze szok. stoja po 2 lata na magazynach pozalewane. dawniej czlowiem sam sobie zalewal aku i ladowal. a tera ? masz dwa lata a zanim kupisz to dwa albo rok stal na polce...

#58 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 maj 2009 - 12:12

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Mam dwa zetory
7211 srednio akumulator wytrzymuję 6 lat
11441 dwa i poł roku zaczął się rozładowywać
podłożyłem pod niego 2cm gumę ale chyba za póżno

#59 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 11:20

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Ja też musiałem wymienić akumulator. Pierwszy akumulator wytrzymał prawie cztery lata.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 21:19

Zetor- ile wytrzymuje ekumulator przy chłodnicy? Mi w 5340 z 2002r 3 akum pada i niedługo będe mieniać na 4, bo już muszę palić go na roźciąg a w 7340 z 96r siedzi orginalny i narazie nie zapowiada się żeby go zmienić a kuferek ma pod schodkami. ZETOR5321* mówiłeś że ci dopiero po 5 latach padł, padł bo masz zetorka bez przedniego napędu a w takich zetorkach dłużej trzymają bo przodek nie drga i nie podskakuje jak z napędem. Powodem szybkiego padania jest jak kolega wcześniej napisał drgania powodujące przesuwania płytek i odlutywują się cele.
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

Dodaj odpowiedź