Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Sanki" pod hederem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 15:38

"Sanki" pod hederem witam mam pytanie czy ktoś próbował przerabiać sanki pod chederem zamiast 4 małych dospawać na całej długości-szerokości hedera blachę np trójkę żeby niżej nie opad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Sanki" pod hederem Dzisiaj, 04:12
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:38

"Sanki" pod hederem Tylko że wtedy ta blacha będzie działać jak lemiesz i wszystko będzie ścinać, każda nie równość będzie niwelowana...
A na czym polega Twój problem z hederem? Rozdzielacz nie trzyma?

#3 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 08:14

"Sanki" pod hederem nie wszystko jest z hydrauliką w porządku tylko niemam idealnie równego pola i lubi zaryć. a blachę dorobiłem jest od takiego zagłębienia za kosą do końca sanek i spisuje sie rewelacyjnie tak jak pisałeś niweluje wszystko a nie ryje, i nic nie ścina bo nie ma żadnego zabrzegu od przodu. Polecam wszystkim coś takiego jak ma problemy w czasie koszenia " robieniem za spycha"

#4 Share klimas78

klimas78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 16:18

"Sanki" pod hederem Kolego możesz przesłać mi zdięcie jak masz to zrobione ,bo mam podobne problemy na polu.

#5 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 11:05

"Sanki" pod hederem jasne ale zdjęcia zrobie w piątek lub w sobote i wtedy ci prześle napisz domnie na maila a ja ci w odpowiedzi prześle zdjęcia mój email: andrzej542@op.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:25

"Sanki" pod hederem Dodaj tutaj zdjęcie,inni też chcą zobaczyć.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:21

"Sanki" pod hederem Ja mam stary tym hedera, i pod hedrem na środku mam jedną płozę o szerokości ok 120cm, napewno jest gorsza od kilku cieńszych rozmieszczonych jak w nowszych typach bo działa przy zagapieniu jak "pług spycharki" zawsze w pierwsze dni żniw zdarza się że zaryje, później nie chyba że pole to poligon.... grunt żeby nie zaryć to te płozy muszą się świecić jak odkładnica pługa-czysta srebrna stal, na zime tj. pług trzeba je zasmarować, następnie sprawny amortyzator olejowy lekko unosi w razie potrzeby heder, i oczywiście "pełnosprytny" operator, ja jak zbieram z pola powalone lub niskie zborze to puszczam heder na sam dół aż kombajn przystanie, raptownie szybkim ruchem heder kilka centymetrów do góry i idzie, jak ma się wprawe to się już czuje że coś trzyma kombajn, prawa ręka cały czas na dźwigni od wysokości hedera i co kilka metrów 5-10-15 heder na sam dół i szybko do góry kilka cm wprawa przyjdzie z czasem
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:04

"Sanki" pod hederem 1

2

Załączone miniaturki

• 7.jpg

#9 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:41

"Sanki" pod hederem A czy ta blache przykręcałeś czy spawałeś ??? jaka grubość ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 21:02

"Sanki" pod hederem ja mam z 3 i jest spawana do sanek i pod kosą

ogólnie spisuje się rewelacyjnie tylko przy cofaniu trzeba uważać i pamiętać żeby heder do góry widać na zdjęciu skutki :)
od kiedy mam tą blachę nie zdarzyło mi sie zaryć