jurek195

New Holland TD5050 siłowniki do tylnego podnośnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andzin    20

dzwoniłem do dealera to mówił że to mało opłacalne a koszt około 8-9 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Maches dzwoniłem do rolserwis i pytałem się to mówili że nikt się jeszcze nie pytał a koszt to jedno ramię około 2tys plus siłowniki to razem około 8tys. Także nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

powiedzieli ci cene 8tys? czy sam tak myślisz ?? bo mi powiedzieli 4 tys zl, 2 tys ramie razem z siłownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Tak mi powiedzieli za ramię po 2 tys. plus za siłowniki po około 2 tys. Tylko problem jest z mocowaniem siłowników na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Witam ponownie. Jak tam temat z siłownikami wspomagającymi udźwig? robił ktoś coś przez lato. Jest jakaś firma co robi taki zestaw do gotowego montażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Odświeżę  temat. Jak tam chłopaki udało się zamontować siłownik? Jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

zdecydowałem się na zakup i montaż zestawu  http://www.pol-agra....kow-new-holland, po jego zamontowaniu agregat uprawowo siewny z Agromaszu o wadze 1760 kg (ważyłem sam ciągnik i cały zestaw) plus 400kg ładunku (jak na razie tylko na podeście załadowczym) ale podnosi bez problemu. gdzie wcześniej agregat ścierniskowy Mandam 2,6 był małym wyzwaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

zdecydowałem się na zakup i montaż zestawu  http://www.pol-agra....kow-new-holland, po jego zamontowaniu agregat uprawowo siewny z Agromaszu o wadze 1760 kg (ważyłem sam ciągnik i cały zestaw) plus 400kg ładunku (jak na razie tylko na podeście załadowczym) ale podnosi bez problemu. gdzie wcześniej agregat ścierniskowy Mandam 2,6 był małym wyzwaniem :)

 

Ile cię skasowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

za zestw wzmacniający do samodzielnego montażu zapłaciłem 1230zł brutto. a ryzyko zawsze jest nawet z lekkim zestawem jak na zawtotach podrzuci to może coś urwać. mam nadzieję że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dużo przy tym roboty?Sam montwałeś czy ktoś ci robił.Tam idzie jeden siłownik i do ramienia podnośnika trzeba dospawać trzpień żeby było do czego zamocować siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

roboty było 4 godz, w zestawie jest uchwyt dolny który przykręca się na 3 śruby (dołączone- dłuższe od oryginalnych o grubość uchwytu) i mocowanie które trzeba przyspawać do ramienia, wszystko jest opisane na zdjęciach dołączonych do zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kabinę podnosiłeś do góry opisz trochę więcej jak możesz. Sam zrobiłeś czy przyjeżdżali mi za ten zestaw powiedzieli 1500zł netto z którego roku masz nh ja 2012r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

moj NH to "TD95D plus" z 2008roku kabiny nie podnosiłem, wystarczyło wyjąć siedzenie i odkręcić blachy na podłodze. trochę było kłopotu z wyjęciem krućca który jest przykręcony do zaworu a idzie od tylnego rozdzielacza hydraulicznego- musiałem zeszlifować trochę łebek śruby imbusowej aby wyjąć ten króciec w którym trzeba było wywiercić dziurkę i nagwintować aby podłączyć tam przewód zasilający siłownik. z tego co mówił mi sprzedawca w tych starszych modelach jest to najmniej skomplikowane i przez to najtańszy zestaw. na zdjęciach które dostałem razem z zestawem było wszystko ładnie przedstawione i ogólnie nie miałem problemów z montażem. ponoć jak masz rewers hydrauliczny, czy też blokady załączane przyciskiem to jest inaczej rozmieszczone wszystko i musi być inny zestaw ogólnie jak dzwoniłem do nich to zestawy kosztowały od 1000 do 1800netto, w zależności od roku i wyposażenia ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Zamieść zdjęcie jak to wygląda z tyłu jak to jest zamontowane. Tam jest tylko jeden siłownik? bo w nowym TD.5 są dwa siłowniki. W końcu ktoś pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mnie to najbardziej przerarzają te ramiona górne jak w C 360, jeszcze teraz spawem przegrzac bo trzeba mocowanie na silowniki wspawac i zwiekszyc udźwig nie wiem, dawno miałem plan zrobic coś po swojemu ale dygam o te badziewne ramionka,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ramiona to chyba najmniejszy problem jak pęknie to zamówimy te najnowsze fabryczne z uchwytem. Gorzej ze zwolnicami, obudową skrzyni czy sprzęgła. Ale te najnowsze to chyba się różnią tylko silnikiem, poza tym ja mam z turem to może nie byłoby źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie mam pytanko, nie ma nikt z was przypadkiem porównania czy ten zestaw tzn siłownik wspomagający z Pol-Agry nie będzie pasował do serii ciągników TL-A lub T50xx? Cena dość przystępna i przydało by się takie usprawnienie mojej tl'ce.


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na pewno nie będzie pasował. 

inna hydraulika, inne mocowania itp. 

a może zadzwoń czy nie robią takich do t5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Właśnie byłem ciekaw bo nikt tu u mnie w okolicy TD nie posiada tak bym podjechał i porównał budowę, w takim razie dzięki za odpowiedz, na dniach zadzwonię i dopytam. :)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj