Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasy napędowe Rekord

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pioto1904

Pioto1904

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:27

Pasy napędowe Rekord Witam. Miesiąc temu kupiłem Rekorda i mam problem z pasami napędowymi. Przy maksymalnym opuszczeniu skrzyni bezstopniowej w dół pas łączący silnik ze skrzynią bezstopniową jest napięty jak struna a pas łączący skrzynie biegów z skrzynią bezstopniową jest bardzo luźny. Po podniesieniu kołą do góry sytuacja się odwraca. Skrzynia bezstopniowa jak i pasy są nowe. Nie wiem już co może być nie tak. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Pioto1904

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasy napędowe Rekord Dzisiaj, 05:29
  •  

#2 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:44

Pasy napędowe Rekord Prawdopodobnie masz zuzyta przekladnie bezstopniowa, sciagnij pasy i zobacz czy tarcza srodkowa (przesuwna) ma luz, jezeli tak to musisz to zregenerowac to np. u dobrego tokarza lub wymienic na przekladnie po regeneracji.

#3 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:12

Pasy napędowe Rekord Nie dobrze by było dla ciebie gdyby przyczyna podana przez kolegę wyżej się sprawdziła. Ale czy tarcza środkowa nie ma luzu i tak musisz sprawdzić. Poluzuj pasy maksymalnie i wtedy będziesz mógł to ocenić. Jeśli nie wyczujesz nic to po prostu napnij je mocniej, być może to wystarczy. A i dzieje się tak na postoju, a gdy ruszysz kombajnem napięcie pasów też jest różne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 10 sierpień 2011 - 06:36

Pasy napędowe Rekord Jak dla mnie to nie wyregulowałeś położenia tego wariatora. Masz tam chyba 2 śruby i musisz cofnąć wariator. Zacznij od tego.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#5 Share Pioto1904

Pioto1904

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 06:50

Pasy napędowe Rekord Napisałem że pasy jak i wariator są nowe. Myślałem że to jest problemem ale nic to nie dało. To wygląda tak jakby skrzynia biegów była za blisko reszty kombajnu. Miał tak od kiedy go kupiłem i nie wiem czy to jest wada fabryczna czy jakaś usterka. Gdy napnę bardziej pasy to ten górny pęknie. Różnica jest naprawdę spora. Położenie pasów jest rożne na skrajnych położeniach wariatora. Armi95 Ta regulacja służy chyba do ustawiania poziomu i pionu pracy wariatora, będzie jej za mało żeby to poprawić. . Mógłby mi ktoś podać wymiary miedzy jakimiś stałymi punktami w tej przekładni. NP miedzy osiami silnika i skrzyni biegów a osią podnoszenia i opuszczania wariatora (tu gdzie jest regulacja). Dziękuje za chęci :)

Edytowany przez Pioto1904, 10 sierpień 2011 - 06:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 sierpień 2011 - 07:37

Pasy napędowe Rekord wiesz oba pasy powinne byś tak samo napięte w każdej pozycji bo pracy wiesz zmierz stare pasy jaka maja długośc i poruwnaj z mowymi bo może sie okazać że kupileś różne długości albo zmierz sznurkiem odległość średnicę tak jak pasy pracują