Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo czy TRiL

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:47

Rolnictwo czy TRiL Ja dzisiaj rejestrowałem się na stronie zachodniopomorskiego uniwersytetu technologicznego na kierunek rolnictwo na studia niestacjonarne, i wiem ze muszę wnieść opłatę rekrutacyjną, i nie wiem czy dobrze zrozumiałem że mam z góry zapłacic za pierwszy rok? Jeżeli ktos jest zorientowany to niech napisze, b nie wiem ile kasy mam przesłac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo czy TRiL Dzisiaj, 11:06
  •  

#42 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:23

Rolnictwo czy TRiL Opłata rekrutacyjna to co innego niż opłata za semestr. Czyli musisz zapłacić te 85 zł, żeby system Cię zakwalifikował do procesu rekrutacji krótko mówiąc :)

Edytowany przez milanreal1, 16 sierpień 2011 - 21:35.
cytowanie poprzedniego posta

#43 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:39

Rolnictwo czy TRiL tyle to zrozumiałem tylko na tej stronie http://zut.edu.pl/index.php?id=6524 tam na dole na zielono pisze, i nie wiem teraz

#44 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 22:22

Rolnictwo czy TRiL

tyle to zrozumiałem tylko na tej stronie http://zut.edu.pl/index.php?id=6524 tam na dole na zielono pisze, i nie wiem teraz

Osobiście mi się wydaję, że to po prostu chodzi o poinformowanie, że niestacjonarne są płatne. Dlatego umieścili takie coś w zakładce opłaty. A zapłacić za studia będziesz musiał jak zostaniesz przyjęty :) Czyli, gdy zakończy się rekrutacja i będą wyniki.

#45 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 09:57

Rolnictwo czy TRiL Dodam coś od siebie.
Ukończyłem Wydział Ekonomiczno- Rolniczy SGGW (poźniej zmieniono nazwę na Wydział Nauk Ekonomicznych). Jako kierunek ratunkowy (jakbym się nie dostał na ekonomię) wybrałem TRiL na Wydziale Inżynierii Produkcji też na SGGW. Ponieważ jestem rocznik '85 egzamin wstępny miałem pisemny z matematyki i geografii (na ekonomię) oraz z matematyki (na Tril). Przygotowane egzaminy różniły się znacznie poziomem trudności - ekonomia była trudniejsza, tzw. matematyka rozszerzona. Na ekonomię udało mi się uzyskać 95,6% punktów na tril 98,2% punktów. Wybrałem ekonomię.
Gdy byłem na 4 roku (1 magisterskich) miałem okazję być opiekunem obozu zerowego (działałem w samorządzie). Poznałem kilka osób z różnych kierunków ale (nie chcę tu nikogo obrażać) osoby, które dostały się na Tril nie można było nazwać orłami.
Oczywiście mówię tylko o osobach, z którymi dane mi było rozmawiać i tylko na podstawie wymiany zdań je oceniam - mogę się mylić.
Poznałem również wiele osób z wydziału rolniczego, które pochodziły z Warszawy a zdawały na rolnictwo tylko dlatego, że nie dostały się na SGH lub UW. Wytrzymały 1 (jeden) semestr. Materiał okazał się dla nich nie do ogarnięcia.
Mój ojciec skończył rolnictwo na SGGW w latach 70 i na podstawie jego opowiadań oraz własnego doświadczenia z ekonomii na SGGW (przez jeden rok miałem technologię produkcji roślinnej oraz zwierzęcej, a niemal wszystkie późniejsze przedmioty brały pod uwagę specyfikę rolnictwa) dochodzę do wniosku, że rolnictwo jest kierunkiem, które wymaga najrozleglejszej wiedzy oraz naprawdę szerokich zainteresowań. Pojawia się zarowno chemia, biologia (to jest oczywiste) ale także elementy ekonomii, ekonomiki, zarządzania i rachunkowości, trochę mechaniki, meteorologii, weterynarii. Oczywiście wiele zależy od wybranej specjalności.
Jednak jeżeli ktoś jest ambitny i chce pracować w rolnictwie lub jego otoczeniu to rolnictwo może być dla niego dobrym wyborem. Jeżeli jest leniwy i zależy mu na papierze i zabawie (WIP - Wydział Inżynierii Produkcji vel. Wydzał Intensywnego Picia) to lepszym rozwiązaniem może być TRiL.
Nie mam zamiaru nikogo obrażać czy wypominać jego poziom wiedzy czy inteligencji ale moim zdaniem zamiast ładować pieniądze w TRiL lepiej by było wykształcić dobrych techników znających się na aktualnych rozwiązaniach techniczych stosowanych w maszynach rolniczych.

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów!
Tak ogólnie to SGGW jest (było) fajną uczelnią!

#46 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 sierpień 2011 - 18:31

Rolnictwo czy TRiL

wlasnie podstawy...

mech jestem na 3 roku

dziennych czy zaocznych ?? i jaka specjalność

no własnie są podstawy przedmiotów o których wcześniej rozmawialiśmy - bo program nauczania na trilu tak przewiduje - jeśli ktoś ma być osobą odpowiedzialną za sprzęt rolniczy to po kiego grzyba ma znać cały atlas chwastów na pamieć łacznie z listą srodków do ich zwalczania - takiemu człowiekowi wystarczy wiedza ze istnieje coś takiego jak chwasty i ze do ich zwalczania stosuje się herbicydy rozpylane przez opryskiwacze - przykłady można mnożyć - kwestia też jaką kto wybrał specjalność i jak się do studiów przykłada - bo jak sama nazwa mówi to są studia a nie szkoła - student ma studiować a nie się uczyć - więc moim zdaniem ograniczanie się tylko do tego co przekazuje pan psor to jest właśnie ta zła strona tych studiów

Wszyscy tak jeździcie po TRiL-u i próbujecie udowodnić że każdy kto ten kierunek studiuje lub studiował to idiota i degenerat a studenci jaśnie oświeconej Agronomii to już wyższa półka ludzi - każdy kierunek ma swoją specyfikę i tyle - na medycynie musisz się nauczyć leczyć ludzi, w seminarium musisz nauczyc się odprawiać msze więc nie wiem po co to wywyzszanie się jednego kierunku nad drugim
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#47 Share rafco1991

rafco1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 21:44

Rolnictwo czy TRiL

A studjuje któryś z forumowiczów na Zachodniopomorskim uniwersytecie szczecińskim, bo ja się właśnie w tym roku tam wybieram zaocznie na rolnictwo lub technikę rolniczą i leśną, ale chyba jednak na rolnictwo

pozdrawiam kolegę ursus1991 ;)
jak dobrze pójdzie zaczynamy od października naukę na zucie ;D
ja wybrałem rolnictwo ewentualnie TRiL ;)
Sprzedam Orkan 2 w db stanie

#48 Share mogardo

mogardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 18:03

Rolnictwo czy TRiL Ja obecnie studiuje na TRiL-u na UP w Lublinie od pażdziernika 4 rok(specjalizacja Technika Motoryzacyjna i Energetyka),wybierając ten kierunek byłem świecie przekonany że będzie wiecej i bardziej to wszystko ukierunkowane na rolnictwo(budowa maszyn i takie tam),troche sie zdziwiłem gdy bardziej sie wałkuje samochody gdzie powinno pojzady rolnicze(wg mnie oczywiście), nie uważam że na tym kierunku sa sami tępi ludzie(choć nie podoba mi się że 90% ludzi przyszło po papierek a nie po wiedze), nie mogłem iść na rolnictwo bo nie zdawałem przedmiotów na maturze które mogłyby mnie dopuścić do tego kierunku. Ogólnie jestem zadowolony ze swoich studiów,nauki w miare(bo lubie miec wszytsko zaliczone w pierwszym terminie i na dośc dobra ocene),najcieższe przedmioty dla mnie to był rysunek techniczny a reszta spoko.Jak ktoś chce sie czegoś nauczyć i dowiedzieć to dla chcącego nic trudnego. Jak by ktoś chciał coś wiedzieć o TRiL-u na UP w Lublinie to chętnie służe rada,pozdrawiam

#49 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 18:48

Rolnictwo czy TRiL pięknie się temat rozwija widzę :)

Ja byłem na TRiL-u na UP w Poznaniu i dla mnie ten kierunek po pierwszym semestrze stał się cuchy jak suchar w paczce i dlatego zmieniłem kierunek na Agronomię tudzież właśnie się odnalazłem i nie czuję się człowiekiem z wyższej półki aczkolwiek patrząc na to z innej strony Trilowcy bez nas żyć nie mogą i odwrotnie Agronomowie bez Trilowców też nie bo ktoś te maszyny musi tworzyć udoskonalać ktos musi obrabiać hektary doradzać a sami przyznacie że doradztwo rolnicze w naszym kraju stosunkowo niski poziom reprezentuje i tutaj właśnie Agronomia się spisze z kolei Trilowcy serwis maszyn sprzedaż konstruowanie ich także wjeżdżanie jedni na drugich nie ma sensu, a to że ktoś idzie na TRiL dla świetności i być człowiekiem po studiach z wykształceniem wyzszym no to sory ale ktoś taki dla mnie nie reprezentuje otrzymanego wykształcenia a niższy niż by mu się wydawało, sam mogę przytoczyć przypadek taki że była u nas pani w doradztwie rolniczym w urzędzie gminy i jak przyszła przeprowadzać ankietę na temat ilości zebranego siana z pierwszego pokosu to ja liczyłem na to że ona się wykaże wiedzą na ten temat a tutaj co suprise bo czekała co ja z ojcem próbowałem oszacować, pani czekała na sam wynik nie pytała nie mówiła nic gdzie ów pani była po zootechnice...

#50 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 19 sierpień 2011 - 13:27

Rolnictwo czy TRiL Witajcie
Piszecie różne opinie i próbujecie porównywać wbrew pozorom podobne a tak naprawdę różne kierunki. Ja skończyłem Akademie Rolniczą (wiem teraz to jest UP w Poznaniu) dokładnie TRiL ze specjalnością ekonomika i uważam że jeśli interesuje się rolnictwem i ma predyspozycje techniczne w nauce to relatywnie łatwo jest skończyć ten kierunek. Jednak że zdarzają się profesorowie którzy są debilami i z nimi trzeba się pomęczyć i tak zdarza się na każdym kierunku i uczelni. Jeśli chodzi o zdobytą wiedzę to człowiek dowie się tylko teorii i nauczy się gdzie tego szukać a jak skończy studia to będzie musiał odnowa uczyć się nowinek które są na rynku i rzeczy które są mu potrzebne do pracy. Znam kolegów którzy kończyli Agronomie którzy twierdzili że nie ukończyli by Trilu bo było za dużo technicznych rzeczy a ja nie chciał bym kończyć Agronomi bo to mnie nie interesowało.
Najważniejszą rzeczą jaką człowiek wynosi ze studiów to szersze spojrzenie na różnego rodzaju sprawy i najważniejsze to znajomości
ja spotkałem bardzo dużo ciekawych osób z którymi do tej pory utrzymuje kontakt.
Ps. Jeszcze bym postudiował ze 2 lata na 5 roku. Pozdrawiam wszystkich z TRiLu (bo TRiL to Taniec Rozrywka i Luz :D :D )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 19:57

Rolnictwo czy TRiL Witam
Ja studiuję, a raczej się męcze na UWM w Olsztynie... <_< i bardziej jak na unończeniu zalezy mi na pieprznieńciu tego całego burdelu i zajac się gospodarką...
ale od początku..
skonczyłem Technikum mechanizacji Rolnictwa w Karolewie z dyplomem , żeby było jasne... i powiem, że więcej, a nawet bardzo dużo dało bo dało mi prawojazdy, uprawnienia, PRAKTYKĘ( Francja, oraz duże gospodarstwo w którym troche popracowałem niedaleko mnie bo byłem tam praktyki ze szkoły) oraz dobre podstawy teoretyczne i nie chodzi mi tu maszynowo przepisywanie wzorów z kosmosu... :blink: , które nie są do niczego potrzebne w życiu...
byłem na jednym roku rolnictwa na UWM, powiem tak jak ktoś lubi chemię, biologię, biochemię to da sobie rade... natomiast na Trilu to fizyka, matama na rozszeżonym poziomie.. więc jak ktoś to opanuje to niech idzie na to co woli... ja żałuję ze woglę zaczełęm studia, ale nie żałuję ludzi tam poznych i fajnych imprez... :) ale ja osobiscie jestem zawiedziony z TRIL-u , bo jak wskazywała nazwa Technika Rolnicza i Leśna, więc myslałem ,że będzie duzo przedmiotów typowo technicznych i ROLNICZYCH... zawiodłem się... :( z profesorowie z przedmitów rolniczych puszczają studentów aby do przodu, a na wykłądach to pokazują przestarzałe technologie, wałkując schemat kosiarki listwowej!!!!! :blink:
na przedmitach z udziałem komputerów, program matematyczny, jakieś projektowanie kubeczków lub kartki reklamowej.... a ja się pytam gdzie programy do obsługi rolnictwa???? karty pola, obsługa programów współpracujących z maszynami rolniczymi, profsjonalna obsługa GPS??? ja się pytam gdzie to jest?? jak ja mam poznać te programy , jak wałkuje się bezsensowne programy...ale nacisk na wytrzymałośc materiałów, czy mechanike(nie zwieść się nazwą), PKM.... a typowo rolnicze puszczane sa kantem, aby do przodu... denerwowało mnie to , bo chciałem się uczyć o Rolnictwie a nie knstrukcji... odnoszę wrażenie , że tril na UWM to tylko inna nazwa kierunku Budowy Maszyn...bo ja odnosze takie wrażenie...
Ale jednoczesnie uważam, że jak ktoś ma głowę do nauki to niech studiuje, ja nikomu nie bronię:)
Ale teraz coś na koniec i to ciekawe...:)
O ile było moje zdziwko jak składałem papiery na MR, i okazało się, że różnica w punktach między rolniczym technicznym a wyzszym(o dziwo bez różnicy czy rolnicze czy nie, aby wyższe) wynosiła tylko 1 punkt... techniczne 15, a wyższe 16.... nie wiem jak w innych programach unijnych, że bez różnicy jakie wyższe wystarczy, aby był tylko krzyżyk w kratce przy wyższym...
więc każdy musi pomyśleć co dla kogo będzie dobre i konieczne...:)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#52 Share Pomocnikombajnisty

Pomocnikombajnisty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, informatyka w inżynierii rolniczej, mechatronika

Napisany 21 sierpień 2011 - 22:02

Rolnictwo czy TRiL Gdyby nie TRiL nie poznałabym tylu fajnych ludzi i nie interesowałabym się rolnictwem :)

#53 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 11:01

Rolnictwo czy TRiL co fakt to fakt, ludzi można poznać mase:) i to fajnych ludzi...:) i to nie tylko na Trilu ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#54 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:12

Rolnictwo czy TRiL Witam Kolegę z Twojego "byłego" rolnictwa, poznałem Cię w miniaturce zdj. :P
I potwierdzam wypowiedzi moich poprzedników, gdyby nie studia, to nie miałoby się znajomych w różnych regionach Polski :D A co za tym idzie wiadomości z pierwszej ręki związanych z rolnictwem :P

Edytowany przez milanreal1, 22 sierpień 2011 - 22:37.
cytowanie poprzedniego posta

#55 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 09:12

Rolnictwo czy TRiL a witam witam..:)
no z tym się zgodzę, że gdyby nie znajomi i te wiadomosci z pierwszej reki od nich to by nie było postepu w ronictwie, ja z chłopakami z roku to wiecej sie wymienimy informacjami co i jak sie dzieje w rolnictwie niż na tych całych wykładach..;)

#56 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 09:33

Rolnictwo czy TRiL Mam takie pytanie czy podczas roku można jeszcze sie przenieść z zaocznych na dzienne, i czy trudno?

#57 Share seweryn9310

seweryn9310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a cóż by innego.

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:19

Rolnictwo czy TRiL Przeczytałem ten temat od samego początku i powiem tyle zbiliście mnie jawnie z pantałyku. Nabrałem takich wątpliwości, że nie wiem czy w ogóle się wybiorę na studia. Od samego początku myślałem właśnie o TRiL-u w Poznaniu, Szczecinie lub Koszalinie, z tym ze znajomością (zwłaszcza rozszerzoną) matmy po prostu nie grzeszę (chodzę do ogólniaka i rokrocznie zdaje z dopkiem na świadectwie). Tak więc po przeczytaniu wypowiedzi niektórych po prostu zwątpiłem czy dam rade (jak się okazuje prawdopodobnie nie). I chociaż rolnictwo jest moja pasją od małego to nie widzi mi się zakuwanie załóżmy jakiejś pogiętej mitozy czy mejozy zachodzącej w perzu, ważne że substancja aktywna w randoup-ie ją niszczy :P Wiec teraz bardziej skłaniam się ku agronomii, tyle że znowu muszę zdawać biologię na maturze... a z tym będzie ciężko i raczej nic z tego nie wyjdzie.

Już się normalnie podłamałem lekko :P

#58 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 23:11

Rolnictwo czy TRiL matma na studiach wiąże się nijak z matmą w ogólniaku.

da się przeżyć o ile nie położysz na niej po całości :)

#59 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 01:02

Rolnictwo czy TRiL biolka na mturze to nic trudnego, podstawa luz, rozszerzenie po małej nauce do ogarniecia ;) nie ma co sie podłamywac, przez rok mozna bardzo duzo sie nauczyc jesli o chodzi o mature

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2011 - 17:57

Rolnictwo czy TRiL Siemanko. Dostałem się na na Budowę maszyn na wydziale mechanicznym politechniki wrocławskiej , ale teraz zastanawiam się czy studiowac to na czy teraz ejstem i zrobic sobie jakas 2 letnią szkołę rolniczą czy lepiej iśc na TRiL na UP we Wrocławiu bo do 16 września jest 2 termin rekrutacji.
Co o tym sądzicie?