Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo czy TRiL

79 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 06:38

Rolnictwo czy TRiL @milanreal1 no jak tak mówisz że jest to coś innego to może tak i jest bo uczelnia uczelni nierówna ale to już inna kwestia, ja myślę że Poznań stoi więcej rolnictwem niż techniką przynajmniej tak mi się wydaje a teraz jak otworzyli weterynarie to już w ogóle jest cyrk, poczatki bywają cieżkie no ale miejmy nadzieję że ruszą z kopyta z początkiem roku akademickiego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo czy TRiL Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 12 sierpień 2011 - 09:36

Rolnictwo czy TRiL może moje założenia są błędne ale śmiem twierdzić, że 5 lat nauki na którymkolwiek wydziale jakiegokolwiek uniwerstytetu, politechniki czy innych niepublicznych uczelni nie nauczy Was tyle co praktyka w uprawie roli.
Suchą teorią obiadu nie ugotujecie :)
Ponadto większość tego typu studiów to ślizganie się po przedmiotach i marnowanie jakże cennego czasu.

Od małego pomagam w gospodarstwie ojca, teraz brata i powiem, że jeśli byłaby jakaś rzecz której mógłbym się nauczyć na takich studiach to nie żeby miałaby jakiegoś wielkiego wpływu na moją wiedzę.
Ponadto studia w Polsce w przeważającej części są zacofane i nie odwzorowują bieżącej sytuacji w nawożeniu, środkach ochrony roślin czy materiale siewnym.

Poza tym każdy rolnik jest w swoim sensie magistrem rolnictwa ale i mechanizacji, finansów i wszystkich innych kierunków które są potrzebne do funkcjonowania gospodarstwa rolnego.

Od siebie tylko dodam , że system kształcenia rolniczego w Polsce jest na poziomie "nauczenia małpy przyciskać przycisk". W ogóle Polskie uczelnie nie przygotowują ludzi do praktycznych zastosowań swojej wiedzy a jedynie do suchych teorii.

Według mnie system kształcenia rolniczego na poziomie studiów rolniczych powinien być połączony z praktycznym prowadzeniem gospodarstwa rolnego, nie mówię tutaj o odbyciu praktyk u wujka podczas wyrzucania obornika.
Uniwersytety, politechniki powinny mieć własne pola i sprzęt i na tych to polach i sprzętach powinno się wszystko odbywać a nie na sali wykładowej.

A co do techników rolniczych to w większej mierze jest to śmiech na sali sam znam kilka osób które owe szkoły ukończyli a nie potrafią odróżnić żyta od pszenżyta czy pszenicy i nie umieją nawet ciągnika odpalić, więc gdzieś mniejwięcej na tym poziomie zaczynają się problemy z przygotowaniem programu pod edukację rolniczą. To ja bez żadnych szkoły znam się więcej i lepiej na uprawie i mechanizacji niż nie jeden absolwent technikum.

#23 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 sierpień 2011 - 13:50

Rolnictwo czy TRiL A studjuje któryś z forumowiczów na Zachodniopomorskim uniwersytecie szczecińskim, bo ja się właśnie w tym roku tam wybieram zaocznie na rolnictwo lub technikę rolniczą i leśną, ale chyba jednak na rolnictwo

#24 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 16:16

Rolnictwo czy TRiL Ja się zarejestrowałem na TRiL zaocznie na UP Wrocław, ale po przeczytaniu tego tematu mam dylemat.

W sumie bardziej zależy mi na chemii niż mechanice :unsure:

#25 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 12 sierpień 2011 - 16:52

Rolnictwo czy TRiL dyczko, ma racje, wiedzę teoretyczną nabywam z masy czasopism, a praktyczna, to na zetora i w pole i co najważniejsze, od początku robie to wszytko na własną kieszeń, a to uczy i ekenomiki i finansów w rolnictwie, a nazwy środków chemicznych same mi wchodzą do głowy, a gdyby przyszło mi sie tego nauczyc na jedną sesje, to bym sie pochlastał, tzn. pewnie będę musiał :D
ale na studia i tak pójdę, bo wiadomo, papier będzie,jakieś informacje też, no i może znajomości.

#26 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 18:46

Rolnictwo czy TRiL o nauce o lasach to bym sie nie brał bo coraz głosniej jest o tym aby lasy zrobic prywatne

#27 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 12 sierpień 2011 - 20:12

Rolnictwo czy TRiL

dokladnie tak jest, naprodukaja mase tepych magistrow z ktorych nie ma zadnego pozytku.
zamiast tego powinni ksztalcic 20% ludzi, ktorzy naprawde sa zdolni i moga zdzialac cos konkretnego, pokazac im nowe technologie, prowadzic duzo zajec terenowych itp. tak by czlowiek po studiach cos soba reprezentowal.

na trilu w poznaniu spokojnie 80% przedmiotow zalicza sie bez jakiegolwiek przygotowania - na betona, wiec sorry, ale to o czyms swiadczy.

Mam nadzieję, że nie będę taki tępy, bo wybrałem TRiL

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#28 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 20:18

Rolnictwo czy TRiL A gdzie? ;)

#29 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 14 sierpień 2011 - 21:02

Rolnictwo czy TRiL Maniaa Pan Krzysztof idzie na UTP Bydgoszcz o ile db pamiętam :D
Dyczko popieram znam pewnego inżyniera i tę samą wiedzę zdobędziesz w praktyce na swoim gospodarstwie ;) Ja za 3 lata pójdę i chyba
wybiorę zeotechnikę aby nie dokłądnie wiedzieć jak dać aby było db a nie korzystać z pomocy pana żywieniowca ;) a uprawa roli i prowadzenie gosp najlepiej w praktyce
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#30 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 22:39

Rolnictwo czy TRiL

Maniaa Pan Krzysztof idzie na UTP Bydgoszcz o ile db pamiętam :D

ooo :D czyli najprawdopodobniej i moja uczelnia od następnego roku akademickiego ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 23:04

Rolnictwo czy TRiL haha widze że nie tylko TRIL we wroclawiu ma taki niski poziom tam to przedmioty za obecność sie zalicza. Jest sie na 5 z 15 zajęć jest 3 jak sie jest na połowie to jest 4 :D:D:D

#32 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 sierpień 2011 - 23:49

Rolnictwo czy TRiL

dokladnie tak jest, naprodukaja mase tepych magistrow z ktorych nie ma zadnego pozytku.
zamiast tego powinni ksztalcic 20% ludzi, ktorzy naprawde sa zdolni i moga zdzialac cos konkretnego, pokazac im nowe technologie, prowadzic duzo zajec terenowych itp. tak by czlowiek po studiach cos soba reprezentowal.

na trilu w poznaniu spokojnie 80% przedmiotow zalicza sie bez jakiegolwiek przygotowania - na betona, wiec sorry, ale to o czyms swiadczy.

brzozak2 mozesz tak jakoś bardziej sprecyzować kogo nazywasz "tępymi magistrami" ? domyślam się że chodzi o ludzi którzy na TRiL czy Rolnictwo dostali sie przez przypadek bo było blisko z osiedla - zgodzę się z tobą że tak naprawde powinno sie kształcić te 20 % ludzi których to naprawde interesuje - ale powiedz mi jedno czy podczas procesu rekrutacji ktoś z komisji zadał ci choć jedno pytanie dotyczące kierunku studiów ?? niestety podczas rekrutacji sprawdzana jest wiedza z przedmiotów scisłych a tutaj kłania się dysproporcja między poziomem kształcenia w miastach i na wsiach - to działa mniej więcej na tej zasadzie

- student miastowy zda bezproblemowo matme fize i chemie - ale za to na przedmiotach typowo zawodowych będzie słuchał Pana Profesóra jak księdza na kazaniu i wykuje na blache każdejego słowo nawet jeśli jest to debilne stwierdzenie - ale gdyby odwrócić sytuacje to student ze wsi nie dość że egzamin z Fizyki zaliczy za trzecią poprawką na chemii wybłaga ocenę dostateczną a z matmy bedzie miał 3 lata warunkowe zaliczenie to jeszcze co najgorsze gdy trafi na zajecia z przedmiotu zawodowego to zacznie zadawać niewygodne pytania na które Pan Profesór nie będzie znał odpowiedzi i skompromituje się przed swoimi studentami dla których miał być kopalnią wiedzy

uczelnia poprostu woli mieć święty spokój

w danii kandydat na studia rolnicze przed przyjęciem na uczelnię przez rok pracuje w gospodarstwie jako pracownik fizyczny i dopiero po tej rocznej przeprawie podejmuje decyzje czy rzeczywiscie chce byc rolnikiem czy nie myślę ze polskiemu systemowi studiów rolniczych by taki pomysł nie zaszkodził.

druga kwestia to TOTALNE OLEWANIE przez uczelnie praktyk studenckich w których chodzi tylko o to aby po niby ich odbyciu pokazac dzienniczek praktyk - nikt nikogo nie sprawdza czy student choćiaż na te praktyki chodzi - znów uczelnie wolą mieć święty spokój - wiadomo jak by zaczeli wymagać od praktyk to miastowym by utrudnili życie a student ze wsi tak czy siak w gospodrstwie zapiernicza więc po co się spinać
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 07:54

Rolnictwo czy TRiL @mech ja mowie ogolnie o wszystkich magistrach co sa aktualnie wypuszczani, albo przynajmniej o wiekszosci.

na trilu jest sprawa jeszcze gorsza, bo poprzez brak popytu obnizaja poziom i dzis wlasnie zdaje sie za obecnosc, albo za napisanie czegokolwiek na 80% przedmiotow.
czy z miasta czy z wiochy, to studia weryfikuja i nie wierze w zadne podzialy, jak sie bedzie chcial to nauczy. ty z wioski mozesz wiedziec wszystko w praktyce, a napisac i tak musisz to co chca.

model, ktory opisujesz w danii wystepuje w wielu krajach europejskich, tam tworzy sie ludzi produktywnych, ktorzy na studiach moga wiele skorzystac, maja dostep do praktyki, ktora w pracy jest najwazniejsza, a u nas jest tak jak piszesz :( .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:26

Rolnictwo czy TRiL

A gdzie? ;)

UTP oczywista
O tej Danii chociażby, nie wiedziałem, ciekawy system

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#35 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:54

Rolnictwo czy TRiL Witam to może i ja coś dorzucę od siebie o UTP w Bydzi. W tym roku skończyłem rolnictwo .Powiem wam że uczyć się trzeba. Najgorsza jest chemia i biochemia, botanika resztę jakoś da się przejść. A pracę najlepiej pisać w katedrze Chemii Rolnej. Jeśli macie jakieś pytania to walcie jak w dym. Pozdro dla przyszłych studentów UTP Dodany obrazek

Edytowany przez Emilio, 15 sierpień 2011 - 09:56.

#36 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 sierpień 2011 - 15:31

Rolnictwo czy TRiL

@mech ja mowie ogolnie o wszystkich magistrach co sa aktualnie wypuszczani, albo przynajmniej o wiekszosci.

na trilu jest sprawa jeszcze gorsza, bo poprzez brak popytu obnizaja poziom i dzis wlasnie zdaje sie za obecnosc, albo za napisanie czegokolwiek na 80% przedmiotow.
czy z miasta czy z wiochy, to studia weryfikuja i nie wierze w zadne podzialy, jak sie bedzie chcial to nauczy. ty z wioski mozesz wiedziec wszystko w praktyce, a napisac i tak musisz to co chca.

model, ktory opisujesz w danii wystepuje w wielu krajach europejskich, tam tworzy sie ludzi produktywnych, ktorzy na studiach moga wiele skorzystac, maja dostep do praktyki, ktora w pracy jest najwazniejsza, a u nas jest tak jak piszesz :( .

No tak ale to o czym mówisz nie świadczy tylko o chorych studiach tylko to zahacza o to że cały system szkolnictwa w Polsce jest za przeproszeniem do bani. Bo ze wszystkim się zgadzam ze dużo mgr nie ma zielonego pojęcia czego się uczył, ma tylko papier. A później się dziwić że ludzie po studiach nie maja pracy,
Podam przykład, mój kolega mówił o jego koledze który po tril nie może znaleźć pracy. Poszedł do serwisu maszyn rolniczych i właściciel się pyta czy wie co to jest rewers w ciągniku, ten nie wiedział. Więc co taki człowiek ma narzekać jak podstawowej wiedzy nie miał.
Albo u mniej na kierunku jest dziewczyna, mądra jak cholera bo bogata z miasta. A na herbologii wysłuchała 1 zdanie prowadzącego i pyta się kolegi ze wsi po co sadzi na polu chwasty :D Takich przykładów jest na pęczki na polskich uczelniach.
@Mechanizotor bardzo mądrze napisałeś, tym co naprawdę zależy żeby coś się dowiedzieć i chcą to realizować w praktyce to idzie im ciężko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#37 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 sierpień 2011 - 17:15

Rolnictwo czy TRiL

@mech ja mowie ogolnie o wszystkich magistrach co sa aktualnie wypuszczani, albo przynajmniej o wiekszosci.

no wiesz może nie o wszystkich bo wrzucanie ogółu do jednego wora krzywdzi tych którym się chciało i zdobywali wiedzę nie tylko tą wymaganą

Wiesz ja nei mówie że jest jakiś sztuczny podział czy coś - ten podział wynika raczej w tego z jakich środowisk pochodza studenci - sam mogę przytoczyć taki przykład że Analize Matematyczną wałkowałem przez trzy sezony bo za chiny ludowe mi do łba to nie wchodziło - ale za to na przedmiotach zwiazanych strikte z zawodem często zdażało się że prowadzący niby to przygotowany do zajęć nie umiał odpowiedzieć na zadane przez studenta pytanie bo było zbyt szczegółowe albo coś - ale tak jak piszesz jak ktoś bedzie chciał to zrobi wszystko zeby sie dostać na taka uczelnie i zdobć potrzebną wiedzę.

a tak na marginesie @brzozak2 to kiedy kończyłeś TRiL-a
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#38 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 11:33

Rolnictwo czy TRiL na trilu sggw panie Brzozak sa podstawy produkcji, troche biologii troche Chemii takze prosze nie generalizowac.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 19:04

Rolnictwo czy TRiL wlasnie podstawy...

mech jestem na 3 roku
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:34

Rolnictwo czy TRiL

Albo u mniej na kierunku jest dziewczyna, mądra jak cholera bo bogata z miasta. A na herbologii wysłuchała 1 zdanie prowadzącego i pyta się kolegi ze wsi po co sadzi na polu chwasty :D

ma dziewczyna mistrza ;DDDD

No a tym studiowaniem to rację macie. Są ludzie niestety, którzy studiują dla statusu studenta, a nie z własnej pasji, woli nauczenia się czegoś nowego.
Ciekawe ilu byłoby studentów rolnictwa w Polsce gdyby zastosowano taki system jak w Danii :D