undergrand

Grzeje się silnik perkins

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
JD 3040
undergrand    0

Witam mam problem z silnikiem perkins 4 cylindrowym bez turbo.

Silnik znajduje się w mf 307, chociaż takie same występują w ursusach.

 

A więc chłodnica na górze gorąca, na dole zimna, nie widać ruchu wody, jedynie jak się gorąca robi to trochę wyrzuca, na wolnych obrotach i na dużych tak samo.

Zalana wodą, chłodnica czysta, odkamieniona, woda leci i przez chłodnicę i przez silnik.

Termostat >> z, bez nie ma różnicy, wcześniej z 5 lat pracował bez.

Uszczelka pod głowicą wymieniona, nie znać na starej awari.

Silnik nie został przemrożony

Pompa wody, nie cieknie, łożyska okk, wirnik nie połamany, nie ukręcony, wizualnie okk

 

Spróbujemy jeszcze pompę wymienić, no ale małe szanse są że to pomoże, sami nie wiemy co może być nie tak,

co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

odkręć pompe wodnom i zobacz czy na wirniku w pompie są jeszcze zombki bo jak ich nie ma to ci nie zrobi obiegu wody i będzie się grzał. bo pewnie pompa była zawse regenerowana i w kuncu ząbki się wyjechały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

w mojej 87 demce wskazówka niedochodzi nawet do połowy zielonego pola a powiem że nieźle dostał po d*pie w tym roku z sieczkarnją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Oprocz tego co bamber912 napisał bardzo istotne i zapominane jest jakość paska, jeżeli powierzchnie klinowe(boczne) są świecące to pasek jest zwęglony nastepuje poślizg i pompa nie obraca się z należytymi obrotami, najlepiej zmień go na nowy jaki by nie był


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

pisałem w 1 poście że w pompie nie jest wirnik wyłamany, ani ukręcony.

Pasek jest dobrze naciągnięty, ale wymienię, bo szukam czego kol wiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro chłodnica jest do połowy ciepła a od połowy zimna to tam bym szukał przyczyny. Może drożne jest tylko kilka rureczek w rdzeniu i dlatego nie chłodzi dobrze. Bo skoro wyrzuca wodę to znaczy że pompa daje a chłodnica nie może tego przepuścić przez siebie i robi się problem.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Jeśli chłodnica jest ciepła tylko do połowy to jest objaw padniętej pompy wody, którą wyrzuca nie dlatego, że pompa chodzi ale dlatego, że silnik ją gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To niech sprawdzi czy zimną wodę też wyrzuca czy nie i będzie diagnoza postawiona jeśli i zimna wyrzuca to chłodnica jeśli tylko gorącą to pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

no w 1 poście pisałem że chłodnica czysta, woda wylatuje pełnym wężem dolnym, z taką sama szybkością jak wlewam.

O termostacie też pisałem że z i bez taki sam efekt, a termostat nowy i otwiera się.

 

Problem rozwiązany, co było sami nie wiemy, zostało wszystko zrobione co mogło by być przyczyną.

Do tego co wcześniej pisałem doszło wymienienie pompy i wymiana paska, oraz płukanie myjką miejsca pompy.

 

że pompa była popsuta albo pasek to sam nie wierze że to mogło być przyczyną...

Tak jak pisałem że nie wiem co było przyczyną, ważne że teraz działa.

 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamoos    0

Dobrze, że awaria naprawiona, chociaż faktycznie ciekawa sprawa co za przyczyna tu mogła być… Na przyszłość jakby Ci się coś takiego działo to ja bym proponował do serwisu perkinsa się udać, ich dystrybutor w PL czyli Bu Power robi specjalną diagnostykę komputerem. Podłączają i w chwilę wiadomo o co chodzi. Wspominałem już w innym wątku, że też miałem problem ze swoim ciągnikiem z tym silinkiem i nie ogarnąłem o co chodzi, dopóki nie zgłosiłem się do nich. Swoją drogą odkąd naprawili nie mam już żadnych problemów, jeszcze nie jeden sezon mi posłużyDobrze, że awaria naprawiona, chociaż faktycznie ciekawa sprawa co za przyczyna tu mogła być… Na przyszłość jakby Ci się coś takiego działo to ja bym proponował do serwisu perkinsa się udać, ich dystrybutor w PL czyli Bu Power robi specjalną diagnostykę komputerem. Podłączają i w chwilę wiadomo o co chodzi. Wspominałem już w innym wątku, że też miałem problem ze swoim ciągnikiem z tym silinkiem i nie ogarnąłem o co chodzi, dopóki nie zgłosiłem się do nich. Swoją drogą odkąd naprawili nie mam już żadnych problemów, jeszcze nie jeden sezon mi posłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartL    0
Dnia 11.08.2011 o 10:20, MariuszE38 napisał:

Jeśli chłodnica jest ciepła tylko do połowy to jest objaw padniętej pompy wody, którą wyrzuca nie dlatego, że pompa chodzi ale dlatego, że silnik ją gotuje.

Nie wiem czy zawsze, ale u mnie właśnie uszkodzona pompa wody była przyczyną. jakby ktoś szukała części do perkinsa 4P to polecam - https://silniki-perkins-czesci.pl/4236,c,203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj