Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się silnik perkins

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share undergrand

undergrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:52

Grzeje się silnik perkins Witam mam problem z silnikiem perkins 4 cylindrowym bez turbo.
Silnik znajduje się w mf 307, chociaż takie same występują w ursusach.

A więc chłodnica na górze gorąca, na dole zimna, nie widać ruchu wody, jedynie jak się gorąca robi to trochę wyrzuca, na wolnych obrotach i na dużych tak samo.
Zalana wodą, chłodnica czysta, odkamieniona, woda leci i przez chłodnicę i przez silnik.
Termostat >> z, bez nie ma różnicy, wcześniej z 5 lat pracował bez.
Uszczelka pod głowicą wymieniona, nie znać na starej awari.
Silnik nie został przemrożony
Pompa wody, nie cieknie, łożyska okk, wirnik nie połamany, nie ukręcony, wizualnie okk

Spróbujemy jeszcze pompę wymienić, no ale małe szanse są że to pomoże, sami nie wiemy co może być nie tak,
co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się silnik perkins Dzisiaj, 00:12
  •  

#2 Share bamber912

bamber912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:52

Grzeje się silnik perkins odkręć pompe wodnom i zobacz czy na wirniku w pompie są jeszcze zombki bo jak ich nie ma to ci nie zrobi obiegu wody i będzie się grzał. bo pewnie pompa była zawse regenerowana i w kuncu ząbki się wyjechały

#3 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:08

Grzeje się silnik perkins w mojej 87 demce wskazówka niedochodzi nawet do połowy zielonego pola a powiem że nieźle dostał po d*pie w tym roku z sieczkarnją.

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:29

Grzeje się silnik perkins Oprocz tego co bamber912 napisał bardzo istotne i zapominane jest jakość paska, jeżeli powierzchnie klinowe(boczne) są świecące to pasek jest zwęglony nastepuje poślizg i pompa nie obraca się z należytymi obrotami, najlepiej zmień go na nowy jaki by nie był
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share undergrand

undergrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 04:21

Grzeje się silnik perkins pisałem w 1 poście że w pompie nie jest wirnik wyłamany, ani ukręcony.
Pasek jest dobrze naciągnięty, ale wymienię, bo szukam czego kol wiek...

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:53

Grzeje się silnik perkins Skoro chłodnica jest do połowy ciepła a od połowy zimna to tam bym szukał przyczyny. Może drożne jest tylko kilka rureczek w rdzeniu i dlatego nie chłodzi dobrze. Bo skoro wyrzuca wodę to znaczy że pompa daje a chłodnica nie może tego przepuścić przez siebie i robi się problem.

Edytowany przez Karol445, 10 sierpień 2011 - 20:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 09:20

Grzeje się silnik perkins Jeśli chłodnica jest ciepła tylko do połowy to jest objaw padniętej pompy wody, którą wyrzuca nie dlatego, że pompa chodzi ale dlatego, że silnik ją gotuje.

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 10:09

Grzeje się silnik perkins To niech sprawdzi czy zimną wodę też wyrzuca czy nie i będzie diagnoza postawiona jeśli i zimna wyrzuca to chłodnica jeśli tylko gorącą to pompa

#9 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 11 sierpień 2011 - 14:37

Grzeje się silnik perkins a termostat się nie przycina ale to chyba sa inne objawy albo chłodnica jest zamulona

#10 Share undergrand

undergrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:16

Grzeje się silnik perkins no w 1 poście pisałem że chłodnica czysta, woda wylatuje pełnym wężem dolnym, z taką sama szybkością jak wlewam.
O termostacie też pisałem że z i bez taki sam efekt, a termostat nowy i otwiera się.

Problem rozwiązany, co było sami nie wiemy, zostało wszystko zrobione co mogło by być przyczyną.
Do tego co wcześniej pisałem doszło wymienienie pompy i wymiana paska, oraz płukanie myjką miejsca pompy.

że pompa była popsuta albo pasek to sam nie wierze że to mogło być przyczyną...
Tak jak pisałem że nie wiem co było przyczyną, ważne że teraz działa.

Dziękuję za odpowiedzi w temacie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adamoos

Adamoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 09:16

Grzeje się silnik perkins Dobrze, że awaria naprawiona, chociaż faktycznie ciekawa sprawa co za przyczyna tu mogła być… Na przyszłość jakby Ci się coś takiego działo to ja bym proponował do serwisu perkinsa się udać, ich dystrybutor w PL czyli Bu Power robi specjalną diagnostykę komputerem. Podłączają i w chwilę wiadomo o co chodzi. Wspominałem już w innym wątku, że też miałem problem ze swoim ciągnikiem z tym silinkiem i nie ogarnąłem o co chodzi, dopóki nie zgłosiłem się do nich. Swoją drogą odkąd naprawili nie mam już żadnych problemów, jeszcze nie jeden sezon mi posłużyDobrze, że awaria naprawiona, chociaż faktycznie ciekawa sprawa co za przyczyna tu mogła być… Na przyszłość jakby Ci się coś takiego działo to ja bym proponował do serwisu perkinsa się udać, ich dystrybutor w PL czyli Bu Power robi specjalną diagnostykę komputerem. Podłączają i w chwilę wiadomo o co chodzi. Wspominałem już w innym wątku, że też miałem problem ze swoim ciągnikiem z tym silinkiem i nie ogarnąłem o co chodzi, dopóki nie zgłosiłem się do nich. Swoją drogą odkąd naprawili nie mam już żadnych problemów, jeszcze nie jeden sezon mi posłuży