Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do pracy w lesie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:19

Jaki ciągnik do pracy w lesie Poszukuję ciągnika do pracy w szczegulności po lesie z przyczepka samozaładowczą z HDS-em, do której potrzebna jest pompa o dobrej wydajności ponad 30/35 l/min
W miarę prosty w budowie i tani w eksploatacji (chodzi o dostępność i niezadużą cene części)
Najlepiej 4-cylindrowy do 100 KM
Ciągniki jakie do tej pory oglądałem to
Mtz 82
Ursus C385, 914
Zetor 8045 i o podobnej mocy
Patrzyłem także na Case, Deutz, Landin i Massey Ferguson, ale niebardzo orientuję się w tych markach
Czy możecie mi coś doradzić?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do pracy w lesie Dzisiaj, 00:13
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:08

Jaki ciągnik do pracy w lesie Do lasu będzie lepszy mtz. mało pali w porównaniu do c385itp.Cena części można powiedzieć śmieszna i bez problemu dostaniesz.jest lekki moj ma chyba 3600kg i szybki 40km/h. z tego co wiem ursus waży 4 czy 5 ton chla ropy dużo a po drodze nim sie nie brykniesz. jak do lasu masz kupić zachodni to kup 385. cena traktora duża i za czesci zapłacisz troche a mtz czy ta 385 to młotek przecinak i pójdzie. a lesie nie trudno o wypadek.jak chcesz cos wiecej wiedziec to napisz sorry za błedy .

#3 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:26

Jaki ciągnik do pracy w lesie za te pieniądze to zetora z serii 6245-7745 ale to szału nie kupisz albo mtz w niezłym stanie a co do pompy to przyczepą z pompą na wałek kup i masz spokój

#4 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:55

Jaki ciągnik do pracy w lesie No obecnie mam Jumza bez napędu, który już prawie 20 lat ma przejechane po lesie i ledwo się kupy trzyma
Mtz z napędem ma 3800 i do tego wąskie opony
Części są tanie ale ostatnio nacielismy się że cena równa jest jakości,a czasami i cena jest za wysoka jak na jakość
Np. Nowa końcówka drązka do Mtz-ta pękła na prostej drodze, elektromagnesy spałały się po 3 miesiącach, a wycieki z hydrauliki to plaga
Jedynie silnik i tryby (coś trzeba było zrobić z częściami do czołgów po wojnie)
Mieliśmy przez jakiś czas c380 i mimo swoich lat iwielu przezyć w lesie sprawoała się wyjątkowo dobrze (2 lata od kapitalnego remontu jeździła bez smarowania, a silnik chodził super i mało palił)
Z tego co wiem Zetory 8045 na którego bazie była robiona c385 był dużo lepiej wykonany i może to by było wyjście?
Bo tych pozostałych co wymieniłem, raczej nie polecacie?

#5 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 13:58

Jaki ciągnik do pracy w lesie zachodnie to nowe owszem ale starego trupa nie kupuj bo no na części nie zarobisz, ja miałem zetora 10145 i jestem szczęśliwy że jest sprzedany bo sypało się dosłownie wszystko ale teraz mam forterrę i sobie chwale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 14:27

Jaki ciągnik do pracy w lesie Stare ma to do siebie że się psuje bo jest poprostu zurzyte. Zachodnie czy wschodnie bez róznicy.

#7 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 15:14

Jaki ciągnik do pracy w lesie w lesie to i prawie nowy ciągnik szybko nadaje się na złom
Znam przypadek że trzyletni ciągnik został zlawetowany z lasu, bo go traktorzysta zajeździł
Ale jak ktoś się zna na mechanice i na bierząco sprawdza ciągnik to nawet maszyna z lat 80 potrafi zadziwić swoją sprawnością

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:01

Jaki ciągnik do pracy w lesie jak się nie dba i nie szanuje to co się dziwić... wszystko zależy od operatora

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 19:43

Jaki ciągnik do pracy w lesie Mam pytanko na temat zetorów 7745 i 6341(chyba to te oznaczenie)
Jak bardzo wytrzymałe mają skrzynie biegów?

Dodaj odpowiedź