Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o prasie claas 44s

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share manYki

manYki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:23

Wszystko o prasie claas 44s Witam. Planuje kupic ta prase i mam pytanie tylko i wylacznie do jej uzytkownikow-czy jestescie z niej zadowoleni i jakie ma + i -

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o prasie claas 44s Dzisiaj, 17:21
  •  

#2 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:31

Wszystko o prasie claas 44s Masz już sporo wypowiedzi na ten temat , moje z postrzeżenie - maszyna to nie kobieta z tym się nikt nie żeni , osobiście nie jestem do końca zadowolony , wszystko zależy od egzemplarza jaki się kupi .

#3 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:58

Wszystko o prasie claas 44s ja na swoja nie narzekam pracuje nią 7lat i tylko palce w podbieraczu wymieniłem i główny łańcuch a tak to 0 awarii
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#4 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 sierpień 2011 - 20:28

Wszystko o prasie claas 44s ja swoją użytkuję pierwszy rok ale nie narzekam każda prasa ma swoje ,jeżeli się prasuje po kombajnie typu bizon i większe to miejscami podbieracz nie obejmuje grubych rozwianych pokosów i chyba trochę wolniej się pracuje niż pasówkami poza tym ok mało awaryjna,co do zatrzymywania bel zdarzyło się raz na kilkaset bel kiedy jeździłem trochę za wolno i ze słomy zrobiło sieczkę a zwolniłem obroty przed owinięciem siatką plusem jest na pewno podajnik za podbieraczem że ile tylko podbieracz poda tyle komora przyjmie na początku miałem trochę problemów z aparatem do siatki ale poradziłem sobie ,wszystko to kwestia kasy dobra walcówka to ponad 15tys a pasówka pow 20tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 21:42

Wszystko o prasie claas 44s Chyba zmienię zdanie o tej prasie , w końcu udało mi się ruszyć z siatką fakt spróbowałem tylko dwa baloty które zresztą wcześniej rozwinąłem z sznurka , wychodzi bardzo dobrze i szybko , przyznam że bez pomocy kolegów z tego forum a głównie andrzeja 78 i tu pozdrawiam - dalej owijałbym sznurkiem , co do awarii to kilka łożysk zębatka od naciągu ale to szczegóły , najgorsza to z kręcony walec nadawał się tylko na złom , nowy zrobiłem sam z blachy łezki , robię nią już piąty sezon ponad 200 balotów rocznie .

#6 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:08

Wszystko o prasie claas 44s Witam!
Użytkuję ta prasę 6 sezon, rocznie robi ponad 600 belek i ogólnie prasa jest wystarczająca na nasze potrzeby, jest mało awaryjna, w słomie nawet wydajna, ale ma też kilka wad. Pierwsza to wąski i wyskoki podbieracz, który pcha przed sobą krótkie siano i rozrzuca na boki. Drugą wadą jest zjawisko zatrzymania słomy w komorze, przeważnie w bardzo pociętej słomie. Jeśli już się zatrzyma nie ma szans żeby ruszyła i trzeba wyrzucić nieowiniętą belkę. Moja prasa ma wiązanie sterowanie ręcznie poprzez linkę i te rozwiązanie wydaje mi się lepsze od obwiązywania elektrycznego, ponieważ można dać tyle sznurka ile się chce, znajomy ma z elektrycznym obwiązywaniem i narzeka na zbyt słabe wiązanie, jednak elektryka ma też swój plus, bo można zamknąć się w kabinie i uchronić się przed kurzem z pola.
Podsumowując, prasa nie jest taka zła, jednak kupując jeszcze raz prasę raczej nie zdecydowałbym się na taką prasę, zdecydowanie wolałbym JD 550 która jest bardziej wydajna i jest w podobnej cenie, ale gdy nasza była kupowana ja jeszcze nie miałem nic do powiedzenia w gospodarstwie.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że dobrze zastanowisz się nad wyborem prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 22:01

Wszystko o prasie claas 44s adamkon pisałem już gdzieś o tym , na dolny walec spawasz trzy pręty 6 mm i już ciągnie , spawają też co drugi walec ale musisz to robić tak zwanym migomatem , zwykłą spawarką narobisz dziur .