Zaloguj się, aby obserwować  
damiandcba

Budowa garażu dostawianego

Polecane posty

damiandcba    0

Witam. Wiem były takie tematy ale w nich wszystkom jest napisane tak że nie można zrozumieć a mój przypadek jest odmienny. Razem z tatą chcemy dobudować wiatę do wymurowanej stodoły. Tylko mamy problem jak to jest z pozwoleniem na budowę?? Wiata była by dobudowana do ściany stodoły to znaczy z jednej strony szyny wpuszczone w ścianę z drugiej strony słupy podtrzymujące. Całość była by zadaszona i osłonięta od boków a w przyszłości może zrobione drzwi. A więc taki garaż na maszyny całość metalowa. A teraz jak to się ma z prawem, mam nietypową sytuację ponieważ całe gospodarsotwo znajduję się w naszej stolicy czyli warszawa w dodatku jest to jeszcze strefa lotniska Okęcie. Tata chciałby nic nie zgłaszać tylko po prostu słupy zrobić przykręcane do fundamentów, ale znając życie w ciągu miesiąca byłyby kontrolę bo sąsiadów za życzliwych nie mam. A więc mam pytania dotyczące pozwoleń i jakiś kruczków prawnych, wiata byłaby z jednej strony oddalona od sąsiada 3 metry a więc potrzebna jest zgoda sąsiada?? Czy muszę sporządzać jakieś plany, brać architekta?? Wszystko chcemy wykonać samemu czyli nie będzie to wiata z firmy gdzie wszystkie plany już są. Mam pytanie jak ma się to wszystko do kosztów pozwoleń bo sam garaż nie wyjdzie mnie drogo bo materiał własny ale czy pozwolenia nie przewyższą kosztów postawienia.

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę nie odsyłąć mnie do innych tematów :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja cos słyszałem ze jak nie bedziesz zalewał nowych fundamentów to nie musisz mieć żadnego pozwolenia :rolleyes: ale nie jestem pewien czy tak dokonca jest niech sie inni też wypowiedzą i pomóżmy chłopakowi bo sąsiedzi mu raczej nie doradza haha... powodzenia w budowie... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Z tym Się zgodzę aler przecież dach 8 metrów nie będzie wisiał na ścianie ze stodoły cały tylko z jednej strony a z drugiej będą nowe funtamenty. No a ja słyszałem że jeśli coś nie jest trwale związane z podłożem to bez pozwoleń. ( czy to tyczy się też gdy np. słupy są przykręcane do fundamentu)?? Najbardziej mnie martwią te pozwolenia bo mieszkam w strefie lotniska i sporo już miało tutaj powstać ale wszystko blokują ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

masz w gminie,kogoś do spraw budownictwa-przecież jak się grzecznie zapytasz to ci podpowiedzą co i jak.mieszkasz w tak "złym miejscu" to raczej musisz wszystko legalnie zrobić.zgłoszenie to na pewno jest potrzebne nawet na wiatę lub nawet namiotową nie związaną z podłożem.

budowle na które nic nie potrzeba-to nawet nie warto o nich mówić-bodajże do 25 metrów kwadratowych.

przecież nie jest kłopotem podjechać do gminy lub nawet powiatu i dokładnie się dowiedzieć jak sprawa wygląda w tak nietypowym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

O tym wiuem bo przecież nie będe się sugerował w takich sprawach wypowiedziami na forum. Napisałem ten temat żeby się wstępnie przygotować na te ewentualności, żeby być przygotowanym zorientować się chociaż ogólnikowo, dowiedzieć się jakie wiążą się z tym koszty. A w sprawie naszych kochanych urzędów to wcale nie jest tak różowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Do 25m2 nie musisz nigdzie zgłaszać [np blaszak ,altanka ogrodowa ] ,do 35m2 musisz iść do starostwa i im zaznaczyć gdzie to budujesz ,tylko te budowle nie mogą być trwale związane z gruntem ...cokolwiek to znaczy ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Zawsze możesz zbudować na dziko, a się tym nie chwalić, tylko przejść się po sąsiadach i pożalić się ile to papiery cię kosztowały i jaka to nasza biurokracja uciążliwa, problem może być tylko z najbliższym sąsiadem przy którym robisz dach, jeszcze spadem w jego stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Spadek to byłby na moją stronę. Heh dobrze kombinujecie ale ja jednak chce legalnie bo nie chce aby mi przyszli nza 5 lat i kazali wszystko rozbierać. :( A sąsiadów mam takich że ja nie mam to i jemu nie pozwolę mieć. :( ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przerabiałam ten temat osobiście ,tez wchodziło w grę dobudowanie wiaty do ściany istniejącego budynku .Pytanie czy warto ,ponieważ każda dobudówka ,nie ważne z czego i o jakim wymiarze musi mieś pozwolenie na budowę czyli projekt, mapki itp. Na zgłoszenie można postawić oddzielny budynek do 35m kwadratowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj