Skocz do zawartości

Zdjęcie

klimatyzacja

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henryk85

Henryk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 18:15

klimatyzacja

Sprawdziłem dziś dokładnie i łożysko chodzi cicho. To jak by sprzęgło lub sama sprężarka chodziła troszkę głośniej...

W sumie to nie wiem jak u innych użytkowników chodzi...czy bardzo cicho czy jednak coś tam słychać.

Klima świeżo po serwisie wymianie oleju chłodzi jak należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klimatyzacja Dzisiaj, 11:20
  •  

#22 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:21

klimatyzacja

U mnie przed awarią też chodziła głośno (taki nieprzyjemny szelest po załączeniu) i też chłodziła normalnie. Aż w końcu się zatarła. Wymieniłem kompresor na nową chińszczyznę (800zł) i po 15min pracy padł (zatarł się). Oddałem więc starą do regeneracji. Koleś który tym się zajmuje powiedział że to są jeszcze starego typu sprężarki które bez problemu się regeneruje. Koszt 600zł. Po założeniu sprężarki dalej było brak chłodzenia. Po wielu bojach okazało się że przy uszczelnianiu złącza przy kabinie uszkodzeniu uległ zaworek znajdujący się wewnątrz złącza i po prostu się nie otwierał. Nawet w katalogu nie znalazłem tych zaworków (po 2 na każdym wężu). Prawdopodobnie są one tam po to aby można było rozpołowić ciągnik bez spuszczania gazu z klimy. Po wywaleniu tego zaworka klima ładnie chłodzi po kilkunastu sekundach od uruchomienia. Dałem 1500g. czynnika i 150g oleju. Kompresor pracuje cichutko że nawet nie słychać kiedy się załącza. Odradzam chińskie wynalazki bo nawet reklamacji nie chcieli uznać (zwrot kasy) tylko od razu przysłali nową.

Sprawdź jeszcze stan oleju w samym kompresorze. Ciężkie dojście bez wyjmowania. Powinien być klarowny. Jeśli jest czarny albo go w ogóle nie ma to sprężarka za chwilę się zatrze. Tak było u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Henryk85

Henryk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:36

klimatyzacja

Parę dni temu miałem wymianę oleju sprawdzali mi szczelność, układ odpowiednio napełniony.

No zobaczymy co z tego wyjdzie..też ten dźwięk jest nie przyjemny właśnie szelest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 06:57

klimatyzacja

Koleś który mi regenerował kompresor mówił że dopóki się kręci i w środku na  nie będzie rys to bez problemu można zregenerować i koszt jest mniejszy. Jeśli się zatrzyma tzn. zatrze tak że stanie to koszta są dużo większe i nie zawsze już się da zregenerować. Dodatkowo, tak jak było u mnie, do układu dostał się olej i opiłki ze sprężarki oryginalnej a następnie chińskiej. Doszły dodatkowe koszty z wymianą zaworu rozprężnego i płukanie całego układu.

Ciekawe jaki był olej w tej sprężarce jak wymieniano. A tak na marginesie to przy serwisie twojej klimy zakład powinien już coś zasygnalizować. Bo jak wyjęli sprężarkę to mogli zdiagnozować co tak szeleści. Może to tylko elektrosprzęgło. U mnie przegrzane były łożyska które dostały luzów i sprężarka się rozszczelniła. Uciekł olej i się trochę przytarła. Ale przy regeneracji wymieniają wszystko łącznie z elektrosprzęgłem.