DamianM4

Problem prasa hesstor 5540

Polecane posty

DamianM4    0

Witam, piszę w imieniu ojca który ma problem z prasą (fiatagri hesston 5540) [pasowa], a mianowicie schodzą w niej pasy na lewą stronę. Na pusto schodzą wszystkie. A podczas pracy 4 środkowe pasy ustawiają się idealnie na swoich miejscach, jednak dwa (pierwszy od lewej i pierwszy od prawej) schodzą na lewą stronę i szorują o tylne czujniki, oraz w druty rozdzielające pasy. [szczególnie w lewą stronę schodzi prawy pas.]

Dodam że pasy na siebie nie nachodzą.

 

Ojciec walczy z nią jakieś dobre 3 miesiące, ustawia i jakoś mu nie wychodzi.

 

 

Pomocy

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez DamianM4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

a prasował juz tą prasą czy to nowy nabytek. bo może nigdy nie jeździł z prasą pasową. A na wysokich obrotach na pusto to tez schodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianM4    0

a prasował juz tą prasą czy to nowy nabytek. bo może nigdy nie jeździł z prasą pasową. A na wysokich obrotach na pusto to tez schodzą?

Nowy nabytek. Nigdy wcześniej nie jeździł z taką prasą. Ona na wyższych obrotach tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianM4    0

Nowy nabytek. Nigdy wcześniej nie jeździł z taką prasą. Ona na wyższych obrotach tak samo

 

 

 

Dopatrzyłem się że jak zrobi się balota. Otworzy klapę to belka staje i nie wychodzi, trzeba ją samemu wypychać. W dodatku jak się podniesie klapę to pasy jeszcze bardziej się przesuwają w lewo.

 

 

 

POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Z tym wyciąganiem balota to może być tak że komora jest nie wytarta i belka nie chce sama wylecieć, ja tak miałem i po kilku wyciągniętych belkach same zaczęły wylatywać. A co do pasów to musisz mieć coś krzywo, albo pasy wyciągnięte z jednej strony, ale raczej to to pierwsze, tak na odległość to ciężko powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danieldl5    0

ja mam podąbną prase takie coś się dzieje gdy nie manewruje się prasą na lusie chodzi mi o to że komora nie napełnie sie równomiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Mam taki sam problem w Hesston 5630.. Myślę że to przez zużyte pasy... Wie ktoś gdzie można kupić nowe i ile mogą kosztować...?? Obiło mi się uszy że to wydatek 10tys... a tyle to mnie prasa kosztowała... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam Gallignani RB22(pasówka ale stałokomorowa) i kupuje pasy transmisyjne po 3-5zł/m :D One są wytrzymałe a co najważniejsze tanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

A propo tych pasów to nowe do HESSTONA5540 jaką posiadam kosztują około 70 ,80 złoty za metr [oryginał] ale za to widziałem na targach polską prase pasową FAMAROL i ona ma moim zdaniem lepsze pasy niż hesston a z kolei pasy sipmoskie za metr trzeba zapłacć 12 13 złoty tak że po co przepłacać kup polskie tylko polecam famarol bo sipmoskie założył brat do 5540 i ją sprzedał bo słomy nie wciągała a na pasach famarol to konia wciągnie ja na wiosnę wymieniam pasy firmy famarol POZDRAWIAM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Witam Wszystkich.Mam pytanie:Jak poprawic zgniot w HESTONIE5540???Bo trawe na kiszonke jak robie to takie troche miekkie wychodza i jajcowate :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianM4    0

Po raz kolejny odświeżam, problem nadal nie został rozwiązany.

 

Jaką nominalną długość mają pasy w tej prasie?

 

 

Pozdrawiam :D

Edytowano przez DamianM4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

właśnie jaką powinny mieć długość pasy ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Katalogowo 470 cali czyli ok 11,94 metra. U nas pasy schodziły jak część była nowa, a część stara - stare były wyciągnięte i "tańcowały", z tym, że nie było dużej różnicy w długości i po zrobieniu początku balota wracały na swoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj