Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 8140

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:19

Massey Ferguson 8140 Witam , kilka dni temu kupiłem z ojcem używanego MF 8140 .
Dzisiaj gdy założyliśmy do niego agregat chodził ładnie , ale nie wiemy czemu gdy po kilku minutach przy puszczaniu sprzęgła szarpało nim , w drodze jednak i po prostym ładnie chodził bez żadnego szarpnięcia .
Jaka może być przyczyna ?
Może ktoś wie jak je się odpowietrza hamulce w tym mf ?

Edytowany przez sobek112, 08 sierpień 2011 - 20:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 8140 Dzisiaj, 20:55
  •  

#2 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 23:37

Massey Ferguson 8140 a jak ruszasz z miejsca to ostro rusza?? wiesz o co chodzi ze nic nic i nagle odrazu jedzie masz tak?

#3 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 06:17

Massey Ferguson 8140 Jak rusza po jakimś czasie pracy , jak jest rozgrzany na polu .

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:49

Massey Ferguson 8140 no to wtedy tak ostro rusza ci?? tak o to chodzi?? to jest normalne bo one maja wspomagane sprzeglo hydrauliczne i tak robi :)

#5 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 06:19

Massey Ferguson 8140 a rewers ? chodzi mi bardzo luzno , ze przy dolach na polu wyskakuje .

#6 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 16:15

Massey Ferguson 8140 zejdz pod ciagnik i zobacz dzwignie od rewersu tam jest taka gulka na dzwigni pod ciagnikiem i tam jest pewnie wybite i jak ma luz to dzwignia skacze i wylaczy ci bieg

#7 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 18:30

Massey Ferguson 8140 mf ma sprzegło wspomagane takim obrotowym tłokiem (jak wariator zmiany obrotów nagarniacza w bizonie) moze przy rozgrzanym oleju przepuszcza i szarpie a wycieków niewidac bo to jest chyba w bloku chyba

#8 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:59

Massey Ferguson 8140 Dzieki za pomoc ;)

#9 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:05

Massey Ferguson 8140 kiedys znajomy miał takiego tzn. sprowadził na własna reke i jak zjechał z lawety to tylko 3 razy nacisnoł na sprzegło i plama oleju pod ciagnikiem i juz sprzegło niedziałało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 21:51

Massey Ferguson 8140 mikon71 @ szarpie bo sie olej rozgrzewa i szybciej chodzi :) nie jest taki gesty ;p

#11 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 11:34

Massey Ferguson 8140 może to nie to...

#12 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 22:35

Massey Ferguson 8140

Witam , kilka dni temu kupiłem z ojcem używanego MF 8140 .
Dzisiaj gdy założyliśmy do niego agregat chodził ładnie , ale nie wiemy czemu gdy po kilku minutach przy puszczaniu sprzęgła szarpało nim , w drodze jednak i po prostym ładnie chodził bez żadnego szarpnięcia .
Jaka może być przyczyna ?
Może ktoś wie jak je się odpowietrza hamulce w tym mf ?

jak tam kolego zadowolenie z tego ciągnika bo mam również problem ze skrzynia i szukam całej skrzyni lub części do takiej

masz może jakieś namiary do tego modelu bo tanio nie jest , gdzie zaopatrujesz się w części do tego modelu.

#13 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 08:23

Massey Ferguson 8140

Jestem bardzo zadowolony.  Kilka lat pracuje już na ponad 200ha i oprócz tej skrzyni i problemu z klimatyzacją nic się nie działo. Do skrzyni znalazłem faceta z pod Wawy, zna się facet na rzeczy skrzynie naprawił w kilka godzin, okazało się że jakaś śruba się poluzowała i spadła. Skrzyni szukaj na internecie olx,allegro z mf które są na części. 

#14 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 12:31

Massey Ferguson 8140

no to miałeś szczęście u mnie skrzynia rozsypana i wyjęcie skrzyni to już jest trochę roboty a części czy używanej skrzyni nie mogę namierzyć ,

i jak pytam po handlarzach  o  części czy skrzynie to odpowiadają panie to najgorsza skrzynia jaka jest sypie się  za słaba i dlatego problem z częściami czy to prawda?

#15 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 14:05

Massey Ferguson 8140

a co wg ciebie znaczy skrzynia rozsypana? jeśli dla kogoś odkręcona nakrętka jest problemem to nie mam więcej pytań... wracaj do łursusa

#16 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 14:36

Massey Ferguson 8140

Jestem bardzo zadowolony.  Kilka lat pracuje już na ponad 200ha i oprócz tej skrzyni i problemu z klimatyzacją nic się nie działo. Do skrzyni znalazłem faceta z pod Wawy, zna się facet na rzeczy skrzynie naprawił w kilka godzin, okazało się że jakaś śruba się poluzowała i spadła. Skrzyni szukaj na internecie olx,allegro z mf które są na części. 

No ja też walczyłem z klimą. Do regeneracji poszła sprężarka a i tak nie chłodziła. Po wielu bojach okazało się że zaworek na złączu przewodów (ten przy kabinie) się zaciął i nie puszczał czynnika. Po wywaleniu działa i w takie upały da się normalnie pracować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:20

Massey Ferguson 8140

a co wg ciebie znaczy skrzynia rozsypana? jeśli dla kogoś odkręcona nakrętka jest problemem to nie mam więcej pytań... wracaj do łursusa

no kolego koło zębate od 1go biegu i przesuwka i wszystko co jest pod spodem przesuwki od żółwia kilo złomu na dnie skrzyni to tak na dzień dobry

a czy odkręcenie nakrętki na wałku między skrzynią a tylnym mostem to takie nic to moje pytanie jest takie ile kolego chcesz za zakręcenie tej nakrętki o której mówię bo za rozsądne pieniądze od zaraz masz zlecenie .

z łursusem to nie mam nic do czynienia więc się nie wypowiadam ale MF z moimi fendtami mogę lekko porównywać fendty mam od 20lat i do tej pory takiego problemu jak z mf nigdy nie doświadczyłem dlatego pytam po to jest to forum